%50,9
AK PARTİ birinci
20.076 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kovancılar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,9 ile birinci; 20.076 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 26.115 · Oy kullanan 21.125 (katılım %80,9) · Geçerli 20.076 · Geçersiz 1.049
Kovancılar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.217 | %50,9 |
| MHP | 5.514 | %27,5 |
| HDP | 1.914 | %9,5 |
| SAADET | 1.717 | %8,6 |
| CHP | 453 | %2,3 |
| BBP | 243 | %1,2 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
Seçilenler
- Eyyup Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kainat Bağbudar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Çiftçibaşi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kovancılar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalı Köyü | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %51,5 |
| Akmezra Köyü | 1 | 147 | %100,0 | AKP | %80,0 |
| Avlağı Köyü | 1 | 180 | %88,9 | AKP | %44,1 |
| Aşağıdemirci Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %100,0 |
| Aşağıkanatlı Köyü | 1 | 12 | %100,0 | AKP | %91,7 |
| Aşağıköse Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %50,0 |
| Aşağımirahmet Köyü | 1 | 172 | %90,1 | AKP | %72,4 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.937 | %78,7 | AKP | %48,6 |
| Bayramyazı Köyü | 1 | 177 | %83,1 | AKP | %58,5 |
| Bağgülü Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %78,1 |
| Bağlar Mah. | 9 | 2.945 | %78,8 | AKP | %49,6 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 94 | %64,9 | AKP | %59,0 |
| Bilalköy | 1 | 17 | %100,0 | AKP | %47,1 |
| Demirci Köyü | 1 | 88 | %51,1 | AKP | %60,5 |
| Değirmentaşı Köyü | 1 | 23 | %91,3 | AKP | %42,9 |
| Durmuşlar Köyü | 1 | 28 | %92,9 | AKP | %69,2 |
| Ekinbağı Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %50,7 |
| Ekinözü Köyü | 2 | 650 | %75,5 | AKP | %62,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 968 | %78,7 | AKP | %43,1 |
| Gedikyurt Köyü | 1 | 346 | %84,1 | AKP | %50,7 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %64,2 |
| Gözecik Köyü | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Göçmezler Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %81,8 |
| Gültepe Mah. | 2 | 426 | %85,0 | AKP | %50,0 |
| Gülçatı Köyü | 1 | 223 | %77,1 | HDP | %50,6 |
| Hacımekke Köyü | 1 | 67 | %106,0 | AKP | %47,9 |
| Hacısam Köyü | 1 | 99 | %73,7 | AKP | %61,6 |
| Heybet Mah. | 3 | 914 | %76,6 | AKP | %42,9 |
| Kapıaçmaz Mah. | 2 | 535 | %81,7 | AKP | %54,2 |
| Karabük Köyü | 1 | 18 | %61,1 | AKP | %60,0 |
| Karaman Köyü | 1 | 112 | %83,9 | AKP | %94,7 |
| Karasungur Köyü | 1 | 206 | %91,3 | AKP | %53,3 |
| Karıncaköy | 1 | 331 | %85,5 | MHP | %39,9 |
| Kavakköy | 1 | 147 | %93,9 | AKP | %43,0 |
| Kayalık Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %95,9 |
| Kaçar Köyü | 1 | 84 | %88,1 | MHP | %42,3 |
| Kolluca Köyü | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %66,7 |
| Kuşağacı Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %47,2 |
| Kuşçuköy | 1 | 198 | %97,5 | AKP | %50,3 |
| Köprüdere Köyü | 1 | 222 | %77,9 | AKP | %51,5 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 272 | %92,3 | AKP | %62,9 |
| Mustafaköy | 1 | 82 | %89,0 | MHP | %45,7 |
| Nişankaya Köyü | 1 | 66 | %77,3 | HDP | %56,9 |
| Okçular Köyü | 2 | 406 | %85,2 | AKP | %84,2 |
| Osmanağaköy | 1 | 61 | %98,4 | MHP | %62,7 |
| Payamlı Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %62,3 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 37 | %70,3 | MHP | %53,9 |
| Saraybahçe Köyü | 2 | 384 | %85,9 | AKP | %39,7 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 66 | %71,2 | AKP | %69,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 58 | %56,9 | AKP | %54,6 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 114 | %74,6 | AKP | %35,0 |
| Sürekli Köyü | 1 | 36 | %88,9 | HDP | %51,6 |
| Tabanözü Köyü | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %56,6 |
| Tatarköy | 1 | 15 | %40,0 | CHP | %66,7 |
| Taşçanak Köyü | 1 | 20 | %90,0 | MHP | %55,6 |
| Taşören Köyü | 1 | 149 | %94,6 | HDP | %48,9 |
| Tepebağı Köyü | 1 | 336 | %72,3 | AKP | %54,4 |
| Toki Mah. | 6 | 1.798 | %71,9 | AKP | %51,1 |
| Topağaç Köyü | 1 | 223 | %94,2 | AKP | %46,7 |
| Tuna Mah. | 5 | 1.495 | %77,4 | AKP | %42,8 |
| Uyandık Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %57,1 |
| Uzunova Köyü | 1 | 35 | %97,1 | MHP | %48,5 |
| Vali Fahribey Köyü | 1 | 200 | %90,5 | MHP | %54,2 |
| Yarımca Köyü | 3 | 735 | %88,7 | AKP | %52,4 |
| Yazıbaşı Köyü | 2 | 492 | %73,2 | AKP | %72,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 404 | %85,4 | AKP | %48,1 |
| Yenidam Köyü | 1 | 60 | %78,3 | AKP | %72,3 |
| Yeniköy | 1 | 205 | %92,7 | AKP | %55,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 44 | %56,8 | AKP | %75,0 |
| Yeşilköy | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %63,6 |
| Yılbaşı Köyü | 1 | 24 | %87,5 | AKP | %71,4 |
| Yoncalıbayır Köyü | 1 | 100 | %66,0 | AKP | %83,3 |
| Yukarıdemirli Köyü | 1 | 55 | %89,1 | AKP | %69,4 |
| Yukarıkanatlı Köyü | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %90,7 |
| Yukarıkazanlar Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %50,0 |
| Yukarımirahmet Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %71,4 |
| Çakırkaş Köyü | 4 | 937 | %84,0 | AKP | %56,5 |
| Çarşı Başı Mah. | 2 | 549 | %74,3 | AKP | %41,9 |
| Çatakbaşı Köyü | 1 | 73 | %98,6 | MHP | %47,1 |
| Çay Başı Mah. | 7 | 2.105 | %80,4 | AKP | %47,1 |
| Çaybağı Köyü | 1 | 127 | %74,0 | MHP | %46,2 |
| Çelebi Köyü | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %66,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 25 | %92,0 | AKP | %52,2 |
| İsaağamezrası Köyü | 1 | 54 | %64,8 | AKP | %50,0 |
| İsmet Paşa Mah. | 4 | 1.305 | %79,9 | AKP | %42,6 |
| İğdeli Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Şekerci Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %57,3 |
| Şenova Köyü | 1 | 330 | %85,5 | AKP | %51,3 |