%41,3
AK PARTİ birinci
15.887 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karakoçan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %41,3 ile birinci; 15.887 geçerli oy, katılım %81,1.
Kayıtlı seçmen 20.801 · Oy kullanan 16.862 (katılım %81,1) · Geçerli 15.887 · Geçersiz 975
Karakoçan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.558 | %41,3 |
| HDP | 5.996 | %37,7 |
| SAADET | 2.128 | %13,4 |
| MHP | 556 | %3,5 |
| CHP | 361 | %2,3 |
| İYİ | 218 | %1,4 |
| BBP | 58 | %0,4 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
Seçilenler
- Sultan Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Okçuoğlu · HDP · listede 1. sıra
- Şemsettin Bal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karakoçan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarbaşı Köyü | 1 | 197 | %82,7 | HDP | %70,9 |
| Akbulak Köyü | 1 | 102 | %71,6 | HDP | %58,3 |
| Akkuş Köyü | 1 | 30 | %56,7 | HDP | %70,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 71 | %84,5 | HDP | %61,0 |
| Akyokuş Köyü | 1 | 70 | %90,0 | HDP | %92,9 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 35 | %62,9 | AKP | %57,1 |
| Alabal Köyü | 1 | 72 | %84,7 | HDP | %52,7 |
| Alayağmur Köyü | 1 | 74 | %83,8 | HDP | %75,4 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 315 | %77,1 | AKP | %42,2 |
| Ağamezraası Köyü | 1 | 197 | %85,8 | AKP | %40,6 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 92 | %88,0 | AKP | %70,9 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 258 | %87,6 | AKP | %50,0 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 653 | %83,9 | HDP | %43,7 |
| Balcalı Köyü | 1 | 80 | %75,0 | HDP | %80,0 |
| Bardaklı Köyü | 1 | 40 | %72,5 | HDP | %65,5 |
| Bazlama Köyü | 1 | 239 | %77,8 | HDP | %54,2 |
| Bağlıağaç Köyü | 1 | 98 | %73,5 | AKP | %57,1 |
| Başyurt Köyü | 1 | 328 | %74,4 | AKP | %68,7 |
| Beydere Köyü | 1 | 70 | %85,7 | HDP | %83,6 |
| Bulgurcuk Köyü | 2 | 584 | %80,8 | HDP | %48,4 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 85 | %81,2 | HDP | %80,6 |
| Demirdelen Köyü | 1 | 91 | %72,5 | HDP | %44,4 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 39 | %76,9 | AKP | %58,6 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %83,6 |
| Deveci Köyü | 1 | 105 | %91,4 | HDP | %39,1 |
| Doğanoğlu Köyü | 1 | 101 | %73,3 | HDP | %58,5 |
| Dumluyazı Köyü | 1 | 23 | %47,8 | HDP | %72,7 |
| Durmuşköy | 1 | 228 | %90,4 | AKP | %35,4 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 410 | %84,6 | AKP | %44,9 |
| Gözerek Köyü | 1 | 65 | %81,5 | MHP | %49,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 51 | %72,6 | AKP | %52,9 |
| Gümüşakar Köyü | 1 | 22 | %72,7 | AKP | %43,8 |
| Gündeğdi Köyü | 1 | 201 | %75,1 | AKP | %66,4 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 37 | %94,6 | HDP | %46,4 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 116 | %86,2 | HDP | %52,0 |
| Kalecik Köyü | 1 | 264 | %83,7 | HDP | %46,1 |
| Kalkankaya Köyü | 1 | 125 | %92,8 | HDP | %35,5 |
| Karakoçan Köyü | 1 | 28 | %71,4 | AKP | %70,0 |
| Karapınar Köyü | 1 | 165 | %73,3 | AKP | %67,0 |
| Karasakal Köyü | 1 | 27 | %92,6 | HDP | %88,0 |
| Karaçan Köyü | 1 | 27 | %40,7 | AKP | %81,8 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 369 | %84,0 | HDP | %68,9 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 25 | %84,0 | AKP | %81,0 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 95 | %70,5 | HDP | %49,2 |
| Keklikköy | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %52,0 |
| Kırgıl Köyü | 1 | 62 | %82,3 | HDP | %70,0 |
| Kırkpınar Mah. | 9 | 2.955 | %80,4 | AKP | %47,7 |
| Kızılca Köyü | 1 | 139 | %87,1 | HDP | %71,2 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %55,9 |
| Kocadayı Köyü | 1 | 92 | %80,4 | AKP | %60,3 |
| Korudibi Köyü | 1 | 22 | %50,0 | AKP | %40,0 |
| Koçyiğitler Köyü | 1 | 116 | %87,9 | HDP | %70,1 |
| Kulubaba Mah. | 4 | 871 | %85,4 | AKP | %41,8 |
| Kulundere Köyü | 1 | 228 | %87,3 | AKP | %44,4 |
| Kuşbayırı Köyü | 1 | 80 | %81,3 | AKP | %53,2 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 123 | %82,1 | AKP | %46,5 |
| Köryusuf Köyü | 1 | 66 | %71,2 | AKP | %82,2 |
| Kümbet Köyü | 1 | 57 | %64,9 | HDP | %89,2 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 204 | %91,2 | AKP | %74,1 |
| Maksutali Köyü | 1 | 71 | %93,0 | HDP | %61,5 |
| Mirahmet Köyü | 1 | 81 | %76,5 | AKP | %66,1 |
| Okçular Köyü | 1 | 236 | %83,5 | HDP | %87,0 |
| Ormancık Köyü | 1 | 50 | %60,0 | HDP | %86,7 |
| Pamuklu Köyü | 1 | 43 | %72,1 | HDP | %93,6 |
| Paşayaylası Köyü | 1 | 15 | %93,3 | HDP | %80,0 |
| Pilavtepe Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %57,9 |
| Sarıbaşak Köyü | 1 | 152 | %78,3 | HDP | %85,5 |
| Sarıcan-Gölyaylası Mah. | 2 | 601 | %87,9 | HDP | %46,3 |
| Sarıcan-Subaşı Mah. | 3 | 1.000 | %81,4 | HDP | %44,1 |
| Sarıhan Köyü | 1 | 57 | %56,1 | AKP | %55,2 |
| Savucak Köyü | 1 | 68 | %82,4 | AKP | %85,7 |
| Sağın Köyü | 1 | 104 | %77,9 | HDP | %50,0 |
| Tekardıç Köyü | 1 | 60 | %86,7 | HDP | %51,0 |
| Tepe Mah. | 6 | 1.843 | %79,5 | AKP | %45,6 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 98 | %87,8 | HDP | %73,2 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.788 | %77,3 | AKP | %47,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 277 | %76,5 | AKP | %68,6 |
| Yenikaya Köyü | 1 | 110 | %91,8 | HDP | %50,5 |
| Yeniköy | 1 | 244 | %86,1 | AKP | %45,9 |
| Yeşilbelen Köyü | 1 | 80 | %72,5 | AKP | %64,9 |
| Yoğunağaç Köyü | 1 | 67 | %70,2 | HDP | %83,0 |
| Yukarıovacık Köyü | 1 | 146 | %85,6 | AKP | %57,8 |
| Yücekonak Köyü | 1 | 66 | %65,2 | HDP | %71,4 |
| Yüzev Köyü | 1 | 167 | %83,8 | HDP | %45,9 |
| Çalıkaya Köyü | 1 | 103 | %99,0 | AKP | %46,0 |
| Çamardı Köyü | 1 | 45 | %80,0 | HDP | %83,3 |
| Çan Köyü | 1 | 45 | %66,7 | AKP | %48,3 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %45,3 |
| Çatalyol Köyü | 1 | 17 | %100,0 | AKP | %37,5 |
| Çavuşyolu Köyü | 1 | 48 | %81,3 | HDP | %66,7 |
| Çayırdam Köyü | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %66,7 |
| Çayırgülü Köyü | 1 | 71 | %84,5 | HDP | %68,3 |
| Çelebi Köyü | 1 | 104 | %77,9 | AKP | %61,7 |
| Çıtak Köyü | 1 | 53 | %50,9 | AKP | %63,0 |
| Özlüce Köyü | 1 | 30 | %93,3 | HDP | %57,1 |
| Üçbudak Köyü | 1 | 50 | %90,0 | HDP | %63,6 |
| İsabey Köyü | 1 | 57 | %87,7 | HDP | %69,2 |