%49,7
CHP birinci
41.445 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uzunköprü ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,7 ile birinci; 41.445 geçerli oy, katılım %87,4.
Kayıtlı seçmen 49.171 · Oy kullanan 42.984 (katılım %87,4) · Geçerli 41.445 · Geçersiz 1.539
Uzunköprü İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 20.614 | %49,7 |
| AKP | 13.221 | %31,9 |
| İYİ | 3.695 | %8,9 |
| MHP | 2.782 | %6,7 |
| DP | 424 | %1,0 |
| SAADET | 320 | %0,8 |
| HDP | 143 | %0,4 |
| BBP | 94 | %0,2 |
| VATAN | 89 | %0,2 |
| BTP | 63 | %0,2 |
Seçilenler
- Yaşar Sasa · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Nedret Akbulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Üstün · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Sarıgül · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uzunköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıç Köyü | 1 | 252 | %90,1 | CHP | %70,1 |
| Altınyazı Köyü | 1 | 303 | %95,4 | CHP | %55,4 |
| Aslıhan Köyü | 2 | 493 | %90,9 | CHP | %53,2 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.613 | %84,6 | CHP | %57,2 |
| Aşçıoğlu Mah. | 7 | 2.237 | %85,6 | AKP | %59,5 |
| Balaban Köyü | 1 | 331 | %89,1 | CHP | %70,9 |
| Balabankoru Köyü | 1 | 340 | %92,4 | CHP | %43,7 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 338 | %78,7 | CHP | %66,2 |
| Başağıl Köyü | 1 | 311 | %90,7 | CHP | %51,3 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %50,0 |
| Bıldır Köyü | 1 | 146 | %94,5 | CHP | %44,4 |
| Büyük Şehsuvarbey Mah. | 8 | 2.750 | %85,1 | CHP | %55,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.228 | %82,8 | CHP | %51,6 |
| Danişment Köyü | 1 | 242 | %93,8 | AKP | %41,4 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 251 | %85,7 | AKP | %48,5 |
| Dereköy | 2 | 619 | %94,4 | CHP | %76,6 |
| Değirmenci Köyü | 1 | 260 | %88,5 | CHP | %40,4 |
| Elmalı Köyü | 2 | 532 | %94,9 | AKP | %51,8 |
| Eskiköy | 1 | 191 | %93,2 | CHP | %66,5 |
| Gazihalil Köyü | 1 | 171 | %95,3 | CHP | %48,5 |
| Gazimehmet Köyü | 1 | 236 | %92,4 | CHP | %44,8 |
| Gemici Köyü | 1 | 151 | %89,4 | CHP | %51,9 |
| Habib Hoca Mah. | 7 | 2.431 | %85,0 | CHP | %55,4 |
| Halise Hatun Mah. | 6 | 1.680 | %80,4 | CHP | %55,0 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 249 | %93,2 | CHP | %42,0 |
| Hamitli Köyü | 1 | 326 | %88,7 | CHP | %51,8 |
| Harmanlı Köyü | 2 | 695 | %94,4 | AKP | %51,2 |
| Hasanpınar Köyü | 2 | 398 | %95,5 | CHP | %47,2 |
| Kadıköy | 1 | 186 | %92,5 | CHP | %40,7 |
| Karabürçek Köyü | 1 | 297 | %91,9 | CHP | %56,7 |
| Karapınar Köyü | 2 | 412 | %93,9 | AKP | %40,9 |
| Karayayla Köyü | 1 | 182 | %86,3 | AKP | %44,0 |
| Kavacık Köyü | 2 | 638 | %94,8 | CHP | %48,4 |
| Kavak Mah. | 5 | 1.551 | %82,9 | CHP | %55,1 |
| Kavakayazma Köyü | 1 | 159 | %99,4 | AKP | %36,4 |
| Kırcasalih-Balaban Mah. | 1 | 316 | %93,4 | CHP | %70,7 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mah. | 3 | 944 | %93,0 | CHP | %53,5 |
| Kırcasalih-Okullar Mah. | 3 | 746 | %92,2 | CHP | %53,6 |
| Kırcasalih-İstiklal Mah. | 2 | 511 | %91,4 | AKP | %51,0 |
| Kırkkavak Köyü | 2 | 440 | %95,5 | AKP | %42,9 |
| Kırköy | 1 | 219 | %95,4 | CHP | %40,0 |
| Kurdu Köyü | 1 | 213 | %94,4 | AKP | %65,7 |
| Kurtbey Köyü | 4 | 1.164 | %88,3 | CHP | %59,0 |
| Kurttepe Köyü | 1 | 105 | %98,1 | CHP | %38,6 |
| Küçük Şehsuvarbey Mah. | 2 | 382 | %86,9 | AKP | %53,5 |
| Kiremitçisalih Köyü | 2 | 381 | %92,9 | CHP | %49,4 |
| Maksutlu Köyü | 2 | 373 | %92,8 | AKP | %54,0 |
| Malkoçköy | 1 | 346 | %92,8 | CHP | %54,4 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.438 | %84,2 | CHP | %44,3 |
| Mescit Mah. | 11 | 3.233 | %82,9 | AKP | %51,9 |
| Meşeli Köyü | 1 | 96 | %99,0 | CHP | %51,6 |
| Muhacirkadı Köyü | 1 | 245 | %91,4 | CHP | %52,8 |
| Muradiye Cami Mah. | 3 | 905 | %85,4 | CHP | %51,3 |
| Muradiye Mah. | 7 | 2.194 | %81,1 | CHP | %58,8 |
| Rızaefendi Mah. | 4 | 1.309 | %81,5 | CHP | %54,2 |
| Salarlı Köyü | 2 | 620 | %96,6 | AKP | %40,3 |
| Sazlımalkoç Köyü | 1 | 328 | %96,7 | CHP | %67,4 |
| Saçlımüsellim Köyü | 1 | 137 | %98,5 | AKP | %40,5 |
| Sığırcılı Köyü | 1 | 218 | %94,5 | CHP | %51,0 |
| Sultanşah Köyü | 1 | 189 | %95,2 | CHP | %61,4 |
| Süleymaniye Köyü | 2 | 441 | %94,8 | CHP | %71,9 |
| Sipahi Köyü | 1 | 255 | %95,3 | CHP | %48,7 |
| Turnacı Köyü | 1 | 259 | %88,8 | CHP | %54,0 |
| Türkobası Köyü | 1 | 229 | %95,2 | CHP | %60,8 |
| Yağmurca Köyü | 2 | 604 | %93,5 | CHP | %63,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 741 | %91,2 | CHP | %82,9 |
| Çakmakköy | 1 | 274 | %95,3 | CHP | %67,3 |
| Çalıköy | 1 | 247 | %89,5 | CHP | %44,9 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 320 | %94,4 | AKP | %34,9 |
| Çobanpınarı Köyü | 1 | 76 | %88,2 | CHP | %71,2 |
| Çöpköy Mah. | 3 | 977 | %91,8 | CHP | %49,8 |
| Çiftlikköy | 1 | 179 | %82,1 | CHP | %59,0 |
| Ömerbey Köyü | 1 | 202 | %90,6 | CHP | %42,5 |