%42,6
CHP birinci
104.962 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edirne Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %42,6 ile birinci; 104.962 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 130.202 · Oy kullanan 108.005 (katılım %83,0) · Geçerli 104.962 · Geçersiz 3.043
Edirne Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 44.700 | %42,6 |
| AKP | 37.005 | %35,3 |
| İYİ | 6.561 | %6,3 |
| BTP | 5.834 | %5,6 |
| MHP | 4.605 | %4,4 |
| SAADET | 2.756 | %2,6 |
| HDP | 1.449 | %1,4 |
| DP | 1.003 | %1,0 |
| BBP | 790 | %0,8 |
| VATAN | 259 | %0,3 |
Seçilenler
- Çiğdem Gegeoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Suiçmez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Geçmiş · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Tamer Karadağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kutay Özköse · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Melek Uzgör · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Edirne Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Murat Mah. | 13 | 4.221 | %78,8 | CHP | %52,2 |
| Abdurrahman Mah. | 23 | 7.640 | %78,9 | CHP | %41,3 |
| Ahi Köyü | 1 | 124 | %101,6 | CHP | %59,2 |
| Avarız Köyü | 1 | 273 | %98,5 | AKP | %35,6 |
| Babademirtaş Mah. | 8 | 2.565 | %82,3 | AKP | %42,9 |
| Barutluk Mah. | 23 | 7.632 | %83,4 | AKP | %43,6 |
| Bosna Köyü | 1 | 72 | %101,4 | CHP | %38,4 |
| Budakdoğanca Köyü | 1 | 234 | %97,9 | CHP | %62,5 |
| Büyükdöllük Köyü | 2 | 585 | %96,9 | AKP | %55,1 |
| Büyükismailce Köyü | 1 | 159 | %84,3 | AKP | %39,7 |
| Demirhanlı Köyü | 1 | 349 | %93,7 | AKP | %42,7 |
| Değirmenyanı Köyü | 2 | 371 | %97,8 | AKP | %47,7 |
| Doyran Köyü | 2 | 576 | %95,1 | CHP | %33,2 |
| Dilaverbey Mah. | 9 | 3.001 | %79,2 | CHP | %40,7 |
| Ekmekçi Köyü | 1 | 97 | %99,0 | CHP | %45,1 |
| Elçili Köyü | 1 | 314 | %92,0 | CHP | %33,6 |
| Eskikadın Köyü | 2 | 373 | %96,0 | CHP | %72,9 |
| Fatih Mah. | 42 | 14.206 | %82,1 | CHP | %54,8 |
| Hacıumur Köyü | 1 | 253 | %92,1 | CHP | %43,7 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 144 | %100,0 | AKP | %40,6 |
| Hatipköy | 1 | 125 | %100,0 | CHP | %62,1 |
| Hıdırağa Köyü | 1 | 199 | %97,5 | CHP | %48,3 |
| Karaağaç Mah. | 7 | 2.362 | %85,1 | AKP | %48,8 |
| Karabulut Köyü | 1 | 155 | %99,4 | AKP | %58,6 |
| Karakasım Köyü | 2 | 441 | %93,4 | CHP | %40,1 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %44,4 |
| Kayapa Köyü | 1 | 101 | %102,0 | AKP | %44,1 |
| Kemalköy | 3 | 740 | %92,3 | AKP | %61,8 |
| Koca Sinan Mah. | 20 | 6.979 | %80,7 | CHP | %52,7 |
| Korucu Köyü | 1 | 167 | %98,2 | AKP | %55,0 |
| Köşençiftliği Köyü | 1 | 258 | %93,0 | CHP | %67,5 |
| Küçükdöllük Köyü | 1 | 127 | %100,8 | AKP | %45,7 |
| Medrese Ali Bey Mah. | 14 | 4.729 | %82,1 | AKP | %40,6 |
| Menekşesofular Köyü | 1 | 190 | %96,8 | AKP | %57,1 |
| Menzilahır Mah. | 6 | 1.996 | %82,9 | AKP | %48,8 |
| Meydan Mah. | 8 | 2.580 | %82,3 | AKP | %41,2 |
| Muratçalı Köyü | 1 | 141 | %81,6 | AKP | %29,2 |
| Musabeyli Köyü | 2 | 354 | %96,3 | CHP | %40,6 |
| Mithat Paşa Mah. | 7 | 2.263 | %76,7 | CHP | %45,2 |
| Nişancıpaşa Mah. | 18 | 6.101 | %83,5 | AKP | %43,1 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 349 | %93,7 | AKP | %49,1 |
| Sabuni Mah. | 3 | 889 | %82,3 | CHP | %47,8 |
| Sarayakpınar Köyü | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %47,3 |
| Sarıcapaşa Mah. | 7 | 2.328 | %84,6 | AKP | %40,7 |
| Sazlıdere Köyü | 2 | 476 | %95,6 | AKP | %33,0 |
| Suakacağı Köyü | 1 | 75 | %97,3 | CHP | %50,7 |
| Talatpaşa Mah. | 13 | 4.398 | %81,8 | CHP | %41,1 |
| Tayakadın Köyü | 4 | 1.334 | %95,1 | CHP | %51,1 |
| Umurbey Mah. | 6 | 1.832 | %81,4 | AKP | %55,2 |
| Uzgaç Köyü | 1 | 102 | %102,0 | CHP | %45,6 |
| Yancıkçı Şahin Mah. | 10 | 3.482 | %81,6 | CHP | %41,4 |
| Yenikadın Köyü | 2 | 401 | %95,0 | CHP | %60,2 |
| Yeniimaret Mah. | 9 | 2.309 | %83,4 | AKP | %42,2 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 9 | 3.018 | %84,6 | AKP | %52,9 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mah. | 7 | 2.307 | %88,2 | AKP | %54,0 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 260 | %98,1 | CHP | %53,2 |
| Çavuşbey Mah. | 10 | 3.271 | %80,4 | AKP | %47,3 |
| Üyüklütatar Köyü | 2 | 582 | %93,6 | CHP | %57,0 |
| İskender Köyü | 2 | 504 | %97,8 | CHP | %34,2 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.415 | %80,0 | CHP | %37,9 |
| Şükrüpaşa Mah. | 77 | 26.428 | %81,6 | CHP | %48,5 |