Gölyaka · İl genel meclisi üyeliği
%49,1
AK PARTİ birinci
13.921 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölyaka ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %49,1 ile birinci; 13.921 geçerli oy, katılım %92,3.
Gölyaka
Kayıtlı seçmen 15.618 · Oy kullanan 14.411 (katılım %92,3) · Geçerli 13.921 · Geçersiz 490
Seçilenler
- Fazlı Koç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İbrahim Keleş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 254 | %81,9 | AKP | %44,3 |
| Açma Mah. | 3 | 748 | %91,6 | AKP | %54,1 |
| Bakacak Köyü | 2 | 435 | %93,8 | AKP | %41,8 |
| Bekiroğlu Köyü | 1 | 225 | %98,7 | AKP | %52,8 |
| Cumakırı Mah. | 1 | 289 | %87,2 | AKP | %47,5 |
| Değirmentepe Köyü | 1 | 260 | %94,6 | AKP | %50,0 |
| Esen Mah. | 2 | 557 | %92,5 | AKP | %57,6 |
| Fatih Mah. | 3 | 859 | %92,4 | AKP | %49,5 |
| Gökçedere Köyü | 2 | 554 | %94,6 | CHP | %51,9 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 240 | %93,8 | AKP | %49,1 |
| Hacısüleymanbey Köyü | 1 | 258 | %79,8 | AKP | %46,2 |
| Hacıyakup Köyü | 4 | 1.273 | %93,9 | AKP | %46,1 |
| Hamamüstü Köyü | 2 | 431 | %91,7 | AKP | %66,8 |
| Kemeryanı Köyü | 2 | 449 | %93,5 | AKP | %75,8 |
| Kuyudüzü Mah. | 2 | 437 | %97,7 | CHP | %44,5 |
| Kültür Mah. | 4 | 1.096 | %91,2 | AKP | %46,2 |
| Muhapdede Köyü | 1 | 129 | %96,1 | AKP | %39,7 |
| Sarıdere Köyü | 2 | 396 | %94,7 | AKP | %71,8 |
| Saçmalıpınar Köyü | 6 | 789 | %95,2 | MHP | %46,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 221 | %91,0 | AKP | %64,5 |
| Yazıpınar Mah. | 4 | 1.252 | %89,0 | AKP | %49,4 |
| Yazlık Köyü | 1 | 245 | %90,6 | AKP | %55,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 541 | %92,4 | AKP | %50,4 |
| Yeşil Mah. | 2 | 670 | %95,4 | MHP | %48,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 254 | %92,1 | AKP | %61,3 |
| Yunusefendi Köyü | 2 | 522 | %94,4 | CHP | %59,6 |
| Zekeriyaköy | 1 | 324 | %96,6 | AKP | %54,1 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 303 | %83,8 | CHP | %63,5 |
| Çayköy | 1 | 157 | %84,7 | CHP | %41,3 |
| İmamlar Mah. | 3 | 845 | %91,2 | AKP | %49,5 |
| İçmeler Köyü | 2 | 605 | %93,6 | AKP | %65,5 |