%49,6
AK PARTİ birinci
138.013 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Düzce Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %49,6 ile birinci; 138.013 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 162.609 · Oy kullanan 142.881 (katılım %87,9) · Geçerli 138.013 · Geçersiz 4.868
Düzce Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 68.491 | %49,6 |
| MHP | 32.260 | %23,4 |
| İYİ | 23.700 | %17,2 |
| CHP | 8.302 | %6,0 |
| SAADET | 1.582 | %1,2 |
| BBP | 1.049 | %0,8 |
| DP | 701 | %0,5 |
| HDP | 537 | %0,4 |
| VATAN | 286 | %0,2 |
| DSP | 259 | %0,2 |
| BTP | 239 | %0,2 |
Seçilenler
- Dursun Ay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Aktürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İsmail Arsal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şükrü Sert · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Musa Küçük · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Çiğdem Günal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Düzce Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbıyıklar Köyü | 1 | 234 | %98,3 | AKP | %63,8 |
| Akınlar Mah. | 4 | 1.055 | %91,9 | AKP | %53,9 |
| Akpınar Mah. | 2 | 395 | %88,1 | AKP | %48,8 |
| Aktarla Köyü | 1 | 108 | %89,8 | AKP | %43,2 |
| Akyazı Köyü | 2 | 351 | %98,6 | AKP | %65,1 |
| Altınpınar Köyü | 2 | 378 | %92,1 | AKP | %57,1 |
| Arapçiftliği Mah. | 5 | 1.475 | %90,7 | AKP | %55,4 |
| Asar Köyü | 2 | 362 | %97,8 | AKP | %60,7 |
| Aybaşı Köyü | 1 | 279 | %98,2 | AKP | %44,8 |
| Aydınpınar Köyü | 6 | 2.050 | %90,4 | AKP | %66,9 |
| Aynalı Köyü | 1 | 346 | %94,5 | AKP | %39,6 |
| Azmimilli Mah. | 15 | 5.190 | %83,5 | AKP | %46,2 |
| Aziziye Mah. | 19 | 6.381 | %85,3 | AKP | %52,0 |
| Ağaköyü Mah. | 8 | 2.664 | %88,4 | AKP | %48,5 |
| Bahçeköy | 2 | 591 | %94,4 | AKP | %64,1 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.438 | %83,5 | AKP | %36,9 |
| Ballıca Köyü | 3 | 735 | %89,4 | AKP | %60,8 |
| Bataklıçiftlik Köyü | 1 | 173 | %86,1 | AKP | %61,4 |
| Beyciler Mah. | 15 | 5.248 | %86,0 | AKP | %56,1 |
| Beyköy-Beytepe Mah. | 4 | 1.334 | %87,0 | AKP | %49,5 |
| Beyköy-Cumhuriyet Mah. | 2 | 570 | %92,6 | AKP | %51,6 |
| Beyköy-Değirmenbaşı Mah. | 2 | 576 | %91,2 | AKP | %57,5 |
| Beyköy-Kültür Mah. | 2 | 588 | %93,9 | AKP | %50,9 |
| Beyköy-Yeni Mah. | 2 | 425 | %93,9 | AKP | %44,4 |
| Beyköy-İstiklal Mah. | 2 | 527 | %93,4 | AKP | %49,4 |
| Beçi Köyü | 2 | 406 | %89,2 | AKP | %48,7 |
| Bostanlık Köyü | 2 | 526 | %98,1 | AKP | %74,2 |
| Boğaziçi-Ballar Mah. | 1 | 207 | %98,6 | AKP | %49,3 |
| Boğaziçi-Dokuzpınar Mah. | 1 | 202 | %99,0 | MHP | %34,6 |
| Boğaziçi-Yazlık Mah. | 2 | 671 | %97,2 | AKP | %62,6 |
| Boğaziçi-Yeşilköy Mah. | 2 | 434 | %97,2 | AKP | %51,2 |
| Boğaziçi-Çayırtarla Mah. | 1 | 225 | %94,7 | AKP | %49,5 |
| Boğaziçi-Şekerpınar Mah. | 2 | 515 | %97,3 | AKP | %49,7 |
| Burhaniye Mah. | 6 | 1.787 | %82,3 | AKP | %44,7 |
| Büyükaçma Köyü | 2 | 479 | %91,0 | AKP | %67,8 |
| Camikebir Mah. | 3 | 807 | %84,8 | AKP | %41,3 |
| Cedidiye Mah. | 7 | 2.172 | %82,8 | AKP | %39,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.790 | %86,4 | AKP | %53,4 |
| Darıcı Mah. | 8 | 2.783 | %86,9 | AKP | %50,9 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 249 | %95,6 | AKP | %58,1 |
| Dedeler Mah. | 1 | 255 | %98,4 | AKP | %50,9 |
| Demetevler Mah. | 5 | 1.701 | %83,1 | AKP | %35,0 |
| Derdin Köyü | 2 | 285 | %88,1 | AKP | %42,5 |
| Derelitütüncü Mah. | 6 | 2.012 | %88,8 | AKP | %51,7 |
| Develi Besni Köyü | 1 | 201 | %92,0 | AKP | %56,9 |
| Doğanlı Köyü | 5 | 1.554 | %92,0 | AKP | %56,4 |
| Duraklar Köyü | 2 | 482 | %90,9 | AKP | %52,0 |
| Düverdüzü Köyü | 1 | 310 | %98,1 | MHP | %49,8 |
| Düzköy | 2 | 649 | %93,5 | AKP | %50,3 |
| Eminaçma Köyü | 1 | 182 | %98,9 | AKP | %77,1 |
| Erdemli Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %37,5 |
| Esentepe Köyü | 1 | 292 | %97,3 | AKP | %48,7 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.699 | %82,1 | AKP | %36,9 |
| Esençam Köyü | 2 | 355 | %97,8 | AKP | %68,5 |
| Eski Mengencik Köyü | 2 | 351 | %94,9 | AKP | %54,6 |
| Fatih Mah. | 3 | 863 | %88,5 | AKP | %58,6 |
| Fevziçakmak Mah. | 7 | 2.164 | %85,1 | AKP | %47,4 |
| Fındıklıaksu Köyü | 1 | 100 | %101,0 | AKP | %60,4 |
| Gökçe Köyü | 2 | 447 | %88,8 | AKP | %52,7 |
| Gölormanı Köyü | 5 | 1.515 | %92,2 | AKP | %53,8 |
| Güldere Köyü | 1 | 146 | %100,0 | AKP | %44,8 |
| Gümüşpınar Köyü | 3 | 764 | %90,8 | AKP | %46,5 |
| Günbaşı Köyü | 2 | 675 | %93,8 | AKP | %58,8 |
| Gündolaması Köyü | 2 | 377 | %96,8 | AKP | %56,7 |
| Güven Köyü | 2 | 386 | %93,0 | AKP | %50,0 |
| Güzelbahçe Mah. | 11 | 3.527 | %81,8 | AKP | %36,1 |
| Hacıahmetler Köyü | 1 | 281 | %95,4 | AKP | %67,2 |
| Hacıaliler Köyü | 2 | 479 | %91,4 | AKP | %53,2 |
| Hamidiye Mah. | 13 | 4.412 | %85,9 | AKP | %50,7 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 188 | %96,8 | AKP | %50,0 |
| Hatipliketenciler Köyü | 2 | 433 | %97,0 | AKP | %52,6 |
| Hocaoğlu Köyü | 1 | 251 | %96,4 | AKP | %59,6 |
| Kabalak Köyü | 3 | 726 | %97,0 | MHP | %38,7 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 333 | %94,3 | AKP | %61,8 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 97 | %80,4 | AKP | %31,2 |
| Karaca Hacımusa Mah. | 8 | 2.559 | %84,0 | AKP | %45,3 |
| Karaca Mah. | 8 | 2.643 | %85,7 | AKP | %49,5 |
| Karadere Köyü | 2 | 462 | %94,4 | AKP | %59,5 |
| Kavakbıçkı Köyü | 2 | 539 | %95,2 | AKP | %63,1 |
| Kaymakçı Köyü | 1 | 246 | %95,1 | AKP | %48,5 |
| Kazukoğlu Mah. | 2 | 696 | %89,4 | İYİ | %33,4 |
| Kemerkasım Köyü | 2 | 464 | %96,1 | AKP | %46,2 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 165 | %87,9 | AKP | %56,7 |
| Konaklı Köyü | 1 | 138 | %94,2 | AKP | %44,8 |
| Kozluk Köyü | 1 | 185 | %98,9 | AKP | %63,7 |
| Koçyazı Mah. | 25 | 8.532 | %83,5 | AKP | %42,5 |
| Kurtsuyu Köyü | 2 | 471 | %96,8 | AKP | %64,7 |
| Kutlu Köyü | 1 | 316 | %96,5 | AKP | %60,3 |
| Kuyumcuhacıali Mah. | 1 | 242 | %91,3 | AKP | %32,7 |
| Kuşaçması Köyü | 1 | 304 | %95,4 | AKP | %61,9 |
| Köprübaşı Köyü | 2 | 377 | %90,2 | AKP | %48,8 |
| Körpeşler Mah. | 9 | 2.989 | %84,9 | AKP | %51,3 |
| Kültür Mah. | 12 | 4.160 | %82,1 | AKP | %36,5 |
| Küçük Ahmet Köyü | 1 | 282 | %97,2 | AKP | %53,1 |
| Küçük Mehmet Köyü | 2 | 389 | %95,6 | AKP | %58,5 |
| Kirazlı Köyü | 2 | 596 | %89,1 | AKP | %64,6 |
| Kiremitocağı Mah. | 7 | 2.159 | %82,5 | AKP | %36,7 |
| Mamure Köyü | 1 | 310 | %94,5 | AKP | %70,8 |
| Mergiç Mah. | 2 | 486 | %87,2 | AKP | %55,1 |
| Muncurlu Köyü | 4 | 1.065 | %92,0 | AKP | %63,0 |
| Muradiyemengencik Köyü | 2 | 425 | %95,3 | AKP | %51,0 |
| Musababa Köyü | 2 | 574 | %96,5 | AKP | %55,9 |
| Nalbantoğlu Mah. | 3 | 732 | %93,6 | AKP | %57,4 |
| Nasırlı Köyü | 2 | 468 | %97,4 | AKP | %67,3 |
| Nuhlar Köyü | 1 | 187 | %97,9 | AKP | %41,9 |
| Nusrettin Mah. | 9 | 2.906 | %85,2 | AKP | %44,9 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 955 | %81,4 | AKP | %42,2 |
| Osmanca Köyü | 1 | 271 | %94,5 | AKP | %64,2 |
| Otluoğlu Köyü | 4 | 1.193 | %89,0 | AKP | %54,7 |
| Ovapınar Köyü | 1 | 146 | %98,0 | AKP | %43,5 |
| Ozanlar Köyü | 2 | 454 | %95,6 | AKP | %41,8 |
| Paşakonağı Köyü | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %73,2 |
| Paşaormanı Köyü | 2 | 456 | %94,3 | AKP | %62,5 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 243 | %91,8 | AKP | %45,0 |
| Sallar Mah. | 2 | 681 | %96,6 | AKP | %64,0 |
| Samandere Köyü | 1 | 294 | %92,9 | AKP | %49,8 |
| Sancakdere Köyü | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %46,7 |
| Sancaklar Mah. | 7 | 2.431 | %87,8 | AKP | %59,0 |
| Sarayyeri Mah. | 2 | 438 | %90,9 | AKP | %41,3 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 614 | %95,8 | AKP | %62,6 |
| Suncuk Köyü | 1 | 306 | %96,1 | AKP | %60,0 |
| Sinirci Köyü | 2 | 443 | %97,3 | AKP | %58,5 |
| Taşköprü Köyü | 2 | 576 | %92,0 | AKP | %52,8 |
| Terzialiler Mah. | 2 | 536 | %91,8 | AKP | %33,4 |
| Tokuşlar Mah. | 2 | 422 | %96,9 | AKP | %64,4 |
| Turaplar Köyü | 1 | 334 | %93,4 | AKP | %58,0 |
| Uzunmustafa Mah. | 12 | 3.908 | %83,4 | AKP | %40,8 |
| Uğurköy | 2 | 459 | %90,2 | AKP | %58,0 |
| Yahyalar Mah. | 3 | 758 | %91,8 | AKP | %59,5 |
| Yakaköy | 2 | 461 | %95,0 | AKP | %45,3 |
| Yayakbaşı Köyü | 1 | 295 | %95,6 | AKP | %62,6 |
| Yayla Köyü | 2 | 396 | %96,0 | AKP | %43,7 |
| Yeni Aynalı Köyü | 2 | 457 | %88,6 | AKP | %56,8 |
| Yeni Karaköy | 1 | 322 | %96,0 | AKP | %67,3 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.139 | %89,8 | AKP | %54,4 |
| Yeni Taşköprü Köyü | 5 | 1.547 | %94,4 | AKP | %63,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 6 | 1.835 | %82,9 | AKP | %44,2 |
| Yeşilçam Köyü | 2 | 415 | %95,4 | AKP | %53,2 |
| Yeşilçimen Köyü | 1 | 196 | %98,5 | AKP | %60,0 |
| Yukarı Yahyalar Mah. | 1 | 270 | %99,3 | AKP | %63,5 |
| Çakırhacıibrahim Köyü | 1 | 345 | %95,7 | AKP | %70,3 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 744 | %93,4 | AKP | %51,8 |
| Çalıcuma Köyü | 2 | 401 | %87,8 | AKP | %48,6 |
| Çamköy Mah. | 5 | 1.477 | %93,0 | AKP | %61,5 |
| Çamlıevler Mah. | 8 | 2.784 | %82,0 | AKP | %35,1 |
| Çamlısu Köyü | 1 | 169 | %97,0 | MHP | %46,5 |
| Çavuşlar Mah. | 4 | 1.324 | %86,6 | AKP | %50,9 |
| Çay Mah. | 17 | 5.706 | %84,9 | AKP | %51,2 |
| Çınardüzü Köyü | 2 | 398 | %95,0 | AKP | %60,9 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 343 | %97,1 | AKP | %58,1 |
| Çiftepınarlar Mah. | 4 | 1.399 | %86,9 | İYİ | %37,1 |
| Çiftlikköy | 2 | 579 | %94,1 | AKP | %81,5 |
| Özyanık Köyü | 1 | 202 | %98,5 | AKP | %50,5 |
| Üçyol Köyü | 2 | 692 | %93,9 | AKP | %60,6 |
| İhsaniye Köyü | 2 | 679 | %94,4 | AKP | %61,9 |
| İslahiye Köyü | 2 | 517 | %94,0 | AKP | %73,0 |
| İstilli Köyü | 2 | 496 | %90,5 | AKP | %58,0 |
| Şaziyeköy | 2 | 640 | %92,5 | AKP | %61,8 |
| Şehit Bayram Gökmen Mah. | 2 | 379 | %87,9 | AKP | %48,9 |
| Şehit Hüseyin Kıl Mah. | 2 | 692 | %87,4 | AKP | %46,9 |
| Şehit Kemal Işıldak Mah. | 2 | 488 | %94,1 | AKP | %53,6 |
| Şehit Murat Demir Mah. | 3 | 1.006 | %80,8 | AKP | %28,4 |
| Şerefiye Mah. | 6 | 1.911 | %85,7 | AKP | %40,5 |
| Şıralık Mah. | 4 | 1.327 | %87,7 | AKP | %38,1 |