%49,8
AK PARTİ birinci
32.115 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sungurlu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %49,8 ile birinci; 32.115 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 37.705 · Oy kullanan 33.613 (katılım %89,2) · Geçerli 32.115 · Geçersiz 1.498
Sungurlu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.980 | %49,8 |
| İYİ | 8.923 | %27,8 |
| MHP | 4.647 | %14,5 |
| CHP | 1.963 | %6,1 |
| SAADET | 247 | %0,8 |
| BBP | 170 | %0,5 |
| DP | 98 | %0,3 |
| VATAN | 60 | %0,2 |
| BTP | 27 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Kaplan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Alaettin Tosundereoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ercan Şahin · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sungurlu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 141 | %83,7 | AKP | %72,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 121 | %94,2 | İYİ | %59,7 |
| Akçakent Mah. | 4 | 1.118 | %89,3 | AKP | %44,7 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %53,9 |
| Akçalı Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %41,1 |
| Akçay Mah. | 5 | 1.544 | %89,7 | AKP | %52,3 |
| Alembeyli Köyü | 1 | 173 | %100,6 | AKP | %48,2 |
| Arabaçayı Köyü | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %67,4 |
| Arıcı Köyü | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %75,7 |
| Arifegazili Köyü | 3 | 1.031 | %91,9 | AKP | %60,3 |
| Asayiş Köyü | 1 | 14 | %85,7 | AKP | %66,7 |
| Ayağıbüyük Köyü | 1 | 132 | %96,2 | AKP | %59,3 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 34 | %94,1 | İYİ | %56,3 |
| Aşağıbeşpınar Köyü | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %63,2 |
| Aşağıfındıklı Köyü | 2 | 698 | %94,3 | MHP | %57,4 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.593 | %86,9 | AKP | %49,4 |
| Bahşılı Köyü | 1 | 131 | %98,5 | AKP | %68,3 |
| Balkaya Köyü | 1 | 200 | %82,5 | AKP | %85,1 |
| Bağcılı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %75,4 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 153 | %88,9 | İYİ | %44,2 |
| Başpınar Mah. | 2 | 678 | %89,5 | İYİ | %44,9 |
| Beylice Köyü | 1 | 127 | %99,2 | İYİ | %58,0 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 93 | %96,8 | CHP | %69,7 |
| Beşdam Köyü | 1 | 72 | %100,0 | MHP | %57,1 |
| Beşkız Köyü | 2 | 398 | %96,0 | AKP | %56,2 |
| Boztepe Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %74,3 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 102 | %86,3 | AKP | %58,8 |
| Bunalan Köyü | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %79,8 |
| Büyükbolat Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %68,5 |
| Büyükincesu Köyü | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %65,9 |
| Cevheri Mah. | 1 | 165 | %86,1 | AKP | %47,0 |
| Dayıncık Köyü | 1 | 27 | %100,0 | AKP | %73,1 |
| Demirşeyh Köyü | 2 | 597 | %86,8 | AKP | %60,5 |
| Denizli Köyü | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %54,3 |
| Derekışla Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %67,9 |
| Dertli Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %63,6 |
| Ekmekçi Köyü | 1 | 234 | %88,0 | AKP | %74,1 |
| Eşme Köyü | 2 | 396 | %88,4 | AKP | %69,6 |
| Fatih Mah. | 12 | 4.064 | %84,1 | AKP | %44,4 |
| Fevzi Paşa Mah. | 2 | 428 | %92,5 | İYİ | %51,3 |
| Gafurlu Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %68,4 |
| Gökçam Köyü | 1 | 142 | %94,4 | CHP | %54,2 |
| Gökçeköy | 1 | 50 | %84,0 | AKP | %85,7 |
| Göller Köyü | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %78,0 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %86,1 |
| Güloluk Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %55,0 |
| Gürpınar Mah. | 3 | 872 | %91,9 | İYİ | %66,1 |
| Güvendik Köyü | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %58,5 |
| Hacettepe Mah. | 9 | 2.843 | %88,1 | AKP | %51,5 |
| Hacıosman Köyü | 1 | 279 | %95,0 | AKP | %69,5 |
| Hilalli Köyü | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %51,6 |
| Kaledere Köyü | 2 | 407 | %93,1 | AKP | %63,1 |
| Kalenderoğlu Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %100,0 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 36 | %88,9 | İYİ | %56,3 |
| Karacabey Köyü | 1 | 30 | %63,3 | AKP | %94,1 |
| Karakaya Köyü | 1 | 111 | %92,8 | İYİ | %54,0 |
| Karakocalı Köyü | 1 | 193 | %97,9 | AKP | %82,0 |
| Karaoğlu Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %57,8 |
| Karaçay Köyü | 1 | 115 | %81,7 | AKP | %48,9 |
| Kavşut Köyü | 1 | 283 | %96,8 | AKP | %70,0 |
| Kemalli Köyü | 1 | 289 | %85,8 | AKP | %68,5 |
| Kertme Köyü | 1 | 84 | %103,6 | AKP | %50,0 |
| Kırankışla Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %57,3 |
| Kızılcakışla Köyü | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %73,1 |
| Kışlaköy | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %68,0 |
| Kula Köyü | 1 | 182 | %87,4 | AKP | %53,8 |
| Kurbağlı Köyü | 1 | 91 | %92,3 | AKP | %56,0 |
| Kuzucak Köyü | 1 | 305 | %66,9 | AKP | %66,7 |
| Kuşçalı Köyü | 1 | 205 | %96,6 | AKP | %79,8 |
| Körkü Köyü | 1 | 68 | %92,7 | İYİ | %68,9 |
| Küçükbolat Köyü | 1 | 167 | %70,1 | AKP | %66,4 |
| Küçükincesu Köyü | 1 | 111 | %100,0 | AKP | %58,9 |
| Mahmatlı Köyü | 1 | 61 | %86,9 | CHP | %43,4 |
| Mehmetaliçiftliği Köyü | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %81,8 |
| Mehmetbeyli Köyü | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %68,6 |
| Muratkolu Köyü | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %55,7 |
| Ortakışla Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %71,6 |
| Ortaköy | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %85,7 |
| Oyaca Köyü | 1 | 45 | %102,2 | CHP | %46,5 |
| Oğlaközü Köyü | 1 | 119 | %98,3 | CHP | %54,0 |
| Salmanköy | 1 | 195 | %93,3 | AKP | %60,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 12 | %83,3 | AKP | %50,0 |
| Sarıcalar Köyü | 1 | 238 | %90,8 | AKP | %75,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 126 | %87,3 | AKP | %57,9 |
| Sunguroğlu Mah. | 10 | 3.012 | %84,8 | AKP | %42,1 |
| Tatlı Köyü | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %69,0 |
| Terzili Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %63,8 |
| Tokullu Köyü | 1 | 107 | %97,2 | MHP | %39,6 |
| Topuz Köyü | 1 | 58 | %72,4 | CHP | %85,4 |
| Turan Mah. | 2 | 419 | %91,2 | İYİ | %53,4 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %81,7 |
| Tuğcu Köyü | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %55,6 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 209 | %96,2 | AKP | %54,3 |
| Türkhacılarhanı Köyü | 1 | 192 | %96,9 | AKP | %80,1 |
| Tirkeş Köyü | 1 | 47 | %91,5 | İYİ | %42,9 |
| Yarımsöğüt Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %82,0 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 57 | %103,5 | İYİ | %61,5 |
| Yenihacılarhanı Köyü | 1 | 14 | %107,1 | AKP | %46,7 |
| Yenihayat Mah. | 3 | 931 | %92,5 | AKP | %50,6 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %63,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 23 | %82,6 | AKP | %68,4 |
| Yorgalı Köyü | 1 | 24 | %91,7 | AKP | %72,7 |
| Yukarıbeşpınar Köyü | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %74,1 |
| Yörüklü Köyü | 1 | 226 | %92,9 | AKP | %60,2 |
| Yirce Köyü | 1 | 71 | %67,6 | MHP | %47,8 |
| Çadırhüyük Köyü | 1 | 147 | %97,3 | AKP | %61,6 |
| Çamoluk Köyü | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %60,0 |
| Çavuşköy | 1 | 230 | %89,6 | İYİ | %51,7 |
| Çavuşçu Köyü | 1 | 167 | %93,4 | AKP | %60,9 |
| Çayan Köyü | 1 | 157 | %89,8 | İYİ | %36,2 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 148 | %96,0 | AKP | %50,4 |
| Çukurlu Köyü | 1 | 41 | %80,5 | İYİ | %45,5 |
| Çulhalı Köyü | 1 | 104 | %94,2 | AKP | %61,8 |
| Çiftlikköy | 1 | 87 | %100,0 | AKP | %40,7 |
| Çingiller Köyü | 1 | 131 | %98,5 | AKP | %64,8 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 180 | %95,6 | AKP | %80,2 |
| Çiçeklikeller Köyü | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %62,2 |
| Örnekevler Mah. | 4 | 1.089 | %89,6 | AKP | %59,3 |
| Üçoluk Köyü | 1 | 46 | %78,3 | AKP | %48,6 |
| İkizli Köyü | 1 | 199 | %69,4 | AKP | %63,3 |
| İmirli Köyü | 1 | 161 | %95,7 | AKP | %43,6 |
| İnegazili Köyü | 1 | 323 | %92,6 | İYİ | %41,9 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 593 | %85,3 | AKP | %48,1 |
| Şekerhacılı Köyü | 1 | 118 | %88,1 | CHP | %63,4 |
| Şekerpınar Mah. | 4 | 1.251 | %85,7 | AKP | %46,4 |