%45,4
AK PARTİ birinci
28.480 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmancık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,4 ile birinci; 28.480 geçerli oy, katılım %89,8.
Kayıtlı seçmen 33.313 · Oy kullanan 29.921 (katılım %89,8) · Geçerli 28.480 · Geçersiz 1.441
Osmancık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.920 | %45,4 |
| MHP | 9.634 | %33,8 |
| İYİ | 4.954 | %17,4 |
| SAADET | 481 | %1,7 |
| VATAN | 183 | %0,6 |
| BTP | 85 | %0,3 |
Seçilenler
- Mehmet Yücel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Selim Dölcü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Turhan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Osmancık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Köyü | 2 | 612 | %90,5 | AKP | %61,3 |
| Alibey Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %70,4 |
| Ardıç Köyü | 1 | 191 | %92,7 | AKP | %56,4 |
| Avlağı Köyü | 2 | 332 | %98,2 | AKP | %62,5 |
| Aydınköy | 2 | 166 | %94,6 | AKP | %71,6 |
| Ağıroğlan Köyü | 1 | 27 | %100,0 | İYİ | %40,7 |
| Aşağızeytin Köyü | 1 | 132 | %78,8 | AKP | %65,1 |
| Aşıkbükü Köyü | 2 | 194 | %90,2 | AKP | %69,5 |
| Baldıran Köyü | 1 | 123 | %85,4 | AKP | %66,0 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | 2 | 137 | %94,9 | İYİ | %81,1 |
| Başpınar Köyü | 2 | 478 | %89,8 | AKP | %44,2 |
| Belkavak Köyü | 1 | 82 | %80,5 | AKP | %77,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.431 | %87,2 | MHP | %38,0 |
| Danişment Köyü | 2 | 626 | %96,5 | AKP | %72,9 |
| Deliler Köyü | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %60,0 |
| Doğanköy | 1 | 137 | %95,6 | AKP | %60,3 |
| Durucasu Köyü | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %57,6 |
| Esentepe Mah. | 6 | 1.814 | %89,8 | AKP | %43,6 |
| Evlik Köyü | 1 | 120 | %99,2 | AKP | %57,8 |
| Eymir Mah. | 1 | 144 | %98,6 | AKP | %66,4 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 25 | %100,0 | İYİ | %64,0 |
| Fındıkköy | 2 | 174 | %94,8 | İYİ | %56,0 |
| Gecek Köyü | 2 | 296 | %91,2 | AKP | %62,5 |
| Gemici Mah. | 3 | 848 | %87,9 | MHP | %36,7 |
| Gökdere Köyü | 4 | 796 | %96,0 | AKP | %52,5 |
| Güney Mah. | 3 | 919 | %87,2 | MHP | %40,4 |
| Güneşören Köyü | 1 | 158 | %100,0 | AKP | %60,8 |
| Gürleyik Mah. | 5 | 1.467 | %89,2 | MHP | %44,6 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 124 | %95,2 | AKP | %79,0 |
| Girinoğlan Köyü | 1 | 220 | %94,1 | MHP | %61,0 |
| Hanefi Köyü | 1 | 72 | %81,9 | AKP | %88,1 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 314 | %85,7 | MHP | %44,9 |
| Kamil Köyü | 2 | 404 | %86,9 | AKP | %73,0 |
| Karaköy | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %83,7 |
| Karalargüney Köyü | 2 | 374 | %91,7 | AKP | %82,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 180 | %100,0 | MHP | %68,9 |
| Karaçay Köyü | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %36,6 |
| Kargı Köyü | 1 | 276 | %90,2 | AKP | %67,5 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 314 | %89,2 | MHP | %40,9 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 96 | %97,9 | MHP | %58,6 |
| Konaca Köyü | 1 | 150 | %86,7 | AKP | %63,6 |
| Koyunbaba Mah. | 9 | 2.817 | %85,8 | MHP | %38,2 |
| Kumbaba Köyü | 1 | 342 | %91,2 | İYİ | %93,8 |
| Kuz Köyü | 1 | 109 | %67,9 | AKP | %90,0 |
| Kuzhayat Köyü | 1 | 129 | %100,0 | AKP | %75,4 |
| Ovacıksuyu Köyü | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %74,0 |
| Pelitçik Köyü | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %70,5 |
| Sarıalan Köyü | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %73,1 |
| Sarpınkavak Köyü | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %45,7 |
| Seki Köyü | 1 | 87 | %97,7 | AKP | %67,1 |
| Sekibağı Köyü | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %72,3 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 47 | %100,0 | İYİ | %93,0 |
| Tekmen Köyü | 2 | 206 | %91,3 | AKP | %41,6 |
| Temençe Mah. | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %54,1 |
| Tepeyolaltı Köyü | 2 | 310 | %94,5 | AKP | %79,2 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 189 | %87,8 | AKP | %38,1 |
| Umaç Köyü | 1 | 49 | %93,9 | İYİ | %62,8 |
| Yaylabaşı Köyü | 2 | 643 | %95,7 | AKP | %56,1 |
| Yazı Mah. | 2 | 452 | %81,9 | MHP | %42,0 |
| Yağsüzen Köyü | 3 | 248 | %99,2 | İYİ | %77,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.285 | %85,1 | MHP | %38,1 |
| Yenidanişment Köyü | 1 | 306 | %96,1 | AKP | %66,3 |
| Yeşilçatma Mah. | 5 | 1.590 | %86,4 | MHP | %39,0 |
| Yukarızeytin Köyü | 2 | 305 | %87,9 | AKP | %74,9 |
| Çampınar Köyü | 2 | 490 | %92,0 | İYİ | %76,8 |
| Çatak Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %56,6 |
| Çay Mah. | 5 | 1.465 | %90,4 | MHP | %44,0 |
| Çayırköy | 1 | 120 | %91,7 | AKP | %53,2 |
| Çiftlikler Mah. | 2 | 684 | %91,8 | AKP | %60,9 |
| Öbektaş Köyü | 3 | 985 | %93,9 | AKP | %69,0 |
| İnal Köyü | 1 | 276 | %85,1 | AKP | %63,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 283 | %95,4 | AKP | %46,5 |
| Şenyurt Mah. | 11 | 2.981 | %89,6 | AKP | %48,0 |