%54,2
AK PARTİ birinci
10.875 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kargı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %54,2 ile birinci; 10.875 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 13.350 · Oy kullanan 11.596 (katılım %86,9) · Geçerli 10.875 · Geçersiz 721
Kargı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.892 | %54,2 |
| MHP | 2.758 | %25,4 |
| CHP | 2.014 | %18,5 |
| SAADET | 128 | %1,2 |
| VATAN | 83 | %0,8 |
Seçilenler
- Vahit Kabakcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Devrez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kargı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Köyü | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %77,8 |
| Akkaya Köyü | 1 | 155 | %91,0 | AKP | %82,4 |
| Akkese Köyü | 1 | 252 | %94,8 | AKP | %45,9 |
| Akçataş Köyü | 1 | 33 | %66,7 | AKP | %50,0 |
| Alioğlu Köyü | 1 | 75 | %94,7 | AKP | %50,9 |
| Arık Köyü | 2 | 137 | %94,9 | AKP | %47,8 |
| Avşar Köyü | 1 | 100 | %88,0 | AKP | %63,5 |
| Bademce Köyü | 1 | 150 | %86,0 | AKP | %72,7 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 865 | %86,9 | AKP | %39,8 |
| Bayat Köyü | 1 | 68 | %58,8 | AKP | %76,3 |
| Bağözü Köyü | 1 | 113 | %93,8 | AKP | %71,6 |
| Başköy | 1 | 70 | %78,6 | AKP | %70,4 |
| Beygircioğlu Köyü | 1 | 225 | %95,1 | AKP | %70,0 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %55,3 |
| Cihadiye Köyü | 2 | 135 | %86,7 | AKP | %44,6 |
| Demirören Köyü | 1 | 96 | %80,2 | AKP | %61,0 |
| Dereköy | 1 | 324 | %95,4 | AKP | %69,6 |
| Fatih Mah. | 3 | 721 | %90,0 | AKP | %39,3 |
| Gökbudak Köyü | 1 | 38 | %57,9 | AKP | %59,1 |
| Gökçedoğan Köyü | 2 | 410 | %76,8 | AKP | %77,5 |
| Gölet Köyü | 1 | 136 | %94,1 | AKP | %77,5 |
| Göletdere Köyü | 1 | 178 | %74,2 | AKP | %82,7 |
| Gölköy | 1 | 218 | %73,9 | AKP | %48,0 |
| Gümüşoğlu Köyü | 1 | 81 | %69,1 | AKP | %69,2 |
| Güneyköy | 2 | 264 | %89,8 | AKP | %74,2 |
| Günyazı Köyü | 1 | 137 | %93,4 | MHP | %55,4 |
| Hacıhamza Köyü | 3 | 755 | %83,8 | MHP | %44,8 |
| Hacıveli Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %46,2 |
| Halılar Köyü | 2 | 405 | %91,1 | AKP | %41,4 |
| Kabakçı Köyü | 1 | 54 | %63,0 | MHP | %52,9 |
| Karaboya Köyü | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %50,0 |
| Karacaoğlan Köyü | 1 | 106 | %86,8 | AKP | %91,0 |
| Karakese Köyü | 1 | 297 | %84,5 | AKP | %62,0 |
| Karaosmanlı Köyü | 1 | 55 | %61,8 | AKP | %48,5 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 75 | %81,3 | CHP | %66,7 |
| Kavakçayı Köyü | 1 | 164 | %89,0 | AKP | %57,9 |
| Koyunkıran Köyü | 1 | 41 | %65,9 | AKP | %74,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 130 | %95,4 | AKP | %75,8 |
| Maksutlu Köyü | 2 | 397 | %83,4 | AKP | %64,5 |
| Mihrihatun Mah. | 2 | 636 | %86,2 | AKP | %45,2 |
| Orta Mah. | 2 | 441 | %91,6 | CHP | %39,0 |
| Oğuzköy | 1 | 78 | %91,0 | AKP | %72,7 |
| Pelitçik Köyü | 2 | 249 | %84,7 | AKP | %72,4 |
| Pelitözü Köyü | 1 | 118 | %91,5 | AKP | %39,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %81,3 |
| Saraçlar Köyü | 1 | 112 | %75,0 | AKP | %48,2 |
| Sekiköy | 1 | 136 | %92,7 | AKP | %56,4 |
| Sünlük Köyü | 1 | 41 | %43,9 | AKP | %68,8 |
| Sinanözü Köyü | 1 | 80 | %101,3 | AKP | %87,5 |
| Tepelice Köyü | 2 | 130 | %95,4 | AKP | %44,6 |
| Uzunyurt Köyü | 1 | 184 | %91,3 | AKP | %55,4 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %55,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 903 | %87,2 | AKP | %38,5 |
| Yeşilköy | 2 | 442 | %81,5 | AKP | %49,0 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 158 | %85,4 | AKP | %61,2 |
| Çalköy | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %56,8 |
| Çeltiközü Köyü | 1 | 163 | %89,0 | AKP | %62,9 |
| Çetmi Köyü | 1 | 202 | %66,3 | AKP | %83,7 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 75 | %94,7 | AKP | %45,2 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 93 | %90,3 | AKP | %74,7 |
| Çukuralıç Köyü | 2 | 381 | %95,0 | AKP | %77,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %65,6 |
| İmambey Mah. | 2 | 505 | %86,9 | CHP | %40,1 |
| İnceçay Köyü | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %85,1 |