%46,3
AK PARTİ birinci
21.753 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskilip ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,3 ile birinci; 21.753 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 25.727 · Oy kullanan 22.945 (katılım %89,2) · Geçerli 21.753 · Geçersiz 1.192
İskilip İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.061 | %46,3 |
| MHP | 8.099 | %37,2 |
| İYİ | 2.296 | %10,6 |
| CHP | 908 | %4,2 |
| SAADET | 283 | %1,3 |
| VATAN | 61 | %0,3 |
| BTP | 45 | %0,2 |
Seçilenler
- Fehmi Yağlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Doğan Uçar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Duran Bıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İskilip mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatcık Köyü | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %75,0 |
| Ahmetçe Köyü | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %54,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %64,1 |
| Akçasu Köyü | 1 | 288 | %95,8 | AKP | %59,6 |
| Aluç Köyü | 1 | 100 | %87,0 | AKP | %44,4 |
| Asarcık Köyü | 2 | 341 | %96,8 | AKP | %49,2 |
| Avhatyakası Köyü | 2 | 289 | %97,9 | AKP | %64,9 |
| Aşağıörenseki Köyü | 2 | 464 | %96,3 | AKP | %46,1 |
| Aşağışeyhler Köyü | 2 | 430 | %96,3 | AKP | %55,6 |
| Bahabey Mah. | 7 | 2.106 | %84,9 | MHP | %45,8 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 136 | %94,1 | AKP | %82,9 |
| Beyoğlan Köyü | 1 | 326 | %96,0 | AKP | %55,7 |
| Büyüktaş Mah. | 3 | 761 | %83,3 | MHP | %41,8 |
| Dağkıyısı Köyü | 1 | 50 | %56,0 | AKP | %78,6 |
| Derekargın Köyü | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %72,0 |
| Dereseki Köyü | 2 | 276 | %98,2 | AKP | %58,7 |
| Doğangir Köyü | 1 | 46 | %102,2 | MHP | %44,4 |
| Ekizoğlu Mah. | 1 | 295 | %85,8 | AKP | %42,9 |
| Elmalı Köyü | 1 | 104 | %79,8 | AKP | %67,5 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.554 | %86,5 | MHP | %47,6 |
| Eskiköy | 1 | 103 | %95,2 | AKP | %61,5 |
| Gölköy | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %53,3 |
| Güneyalıç Köyü | 1 | 116 | %53,5 | AKP | %82,0 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %54,7 |
| Hacıpiri Mah. | 5 | 1.342 | %84,1 | MHP | %43,7 |
| Hallı Köyü | 1 | 153 | %96,7 | AKP | %68,3 |
| Harunköy | 1 | 246 | %94,7 | AKP | %73,5 |
| Kaleboğazı Mah. | 2 | 545 | %87,9 | MHP | %44,2 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %50,5 |
| Karaburun Köyü | 1 | 243 | %99,6 | MHP | %50,6 |
| Karagöz Köyü | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %59,3 |
| Karaçukur Köyü | 2 | 66 | %95,5 | AKP | %59,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 132 | %83,3 | AKP | %53,7 |
| Karmış Köyü | 1 | 148 | %98,0 | MHP | %50,0 |
| Kavakköy | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %63,0 |
| Kayaağzı Köyü | 2 | 446 | %87,2 | MHP | %75,3 |
| Kılıçdere Köyü | 1 | 306 | %98,7 | AKP | %43,3 |
| Kızılcabayır Köyü | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %53,9 |
| Kurtluözü Köyü | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 320 | %92,8 | AKP | %60,4 |
| Kuzköy | 1 | 246 | %95,9 | AKP | %64,9 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 278 | %94,2 | MHP | %55,9 |
| Meydan Mah. | 9 | 2.971 | %80,9 | MHP | %43,4 |
| Musular Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %51,9 |
| Mutaflar Mah. | 2 | 474 | %89,9 | MHP | %48,2 |
| Onaç Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %53,1 |
| Sakarya Mah. | 2 | 483 | %88,6 | MHP | %41,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 194 | %95,9 | AKP | %72,8 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 31 | %71,0 | AKP | %90,9 |
| Seki Köyü | 1 | 155 | %92,9 | AKP | %47,2 |
| Seyirçay Köyü | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %44,7 |
| Sorkun Köyü | 1 | 241 | %91,7 | AKP | %51,2 |
| Soğucak Köyü | 1 | 147 | %99,3 | CHP | %55,2 |
| Suhilan Köyü | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %59,0 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 429 | %86,7 | AKP | %48,3 |
| Ulaştepe Mah. | 4 | 1.043 | %90,8 | AKP | %53,7 |
| Uludere Mah. | 1 | 64 | %98,4 | MHP | %51,7 |
| Yalak Köyü | 2 | 156 | %98,7 | AKP | %51,7 |
| Yalakçay Köyü | 1 | 122 | %84,4 | AKP | %36,7 |
| Yanoğlan Köyü | 1 | 177 | %95,5 | AKP | %63,8 |
| Yavu Köyü | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %63,0 |
| Yaylacıkseki Köyü | 1 | 59 | %79,7 | AKP | %76,6 |
| Yenicami Mah. | 4 | 1.092 | %84,0 | MHP | %44,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 170 | %94,1 | AKP | %53,9 |
| Yerli Köyü | 1 | 295 | %70,5 | AKP | %69,1 |
| Yukarıörenseki Köyü | 2 | 455 | %95,8 | AKP | %61,3 |
| Çatkara Köyü | 2 | 367 | %96,2 | AKP | %81,8 |
| Çavuş Mah. | 2 | 462 | %83,8 | AKP | %41,7 |
| Çavuşoğlu Köyü | 2 | 123 | %97,6 | AKP | %51,7 |
| Çetmi Köyü | 1 | 168 | %93,5 | AKP | %57,1 |
| Çomu Köyü | 1 | 253 | %94,5 | AKP | %56,3 |
| Çukurköy | 2 | 569 | %98,8 | MHP | %45,9 |
| Örübağ Köyü | 1 | 169 | %98,2 | AKP | %54,3 |
| İbik Köyü | 1 | 307 | %89,9 | CHP | %58,9 |
| İkikese Köyü | 2 | 194 | %96,4 | AKP | %51,7 |
| İkipınar Köyü | 1 | 149 | %98,0 | AKP | %60,4 |
| Şehirkuruçay Köyü | 1 | 151 | %93,4 | AKP | %48,2 |
| Şeyhköy | 2 | 334 | %100,0 | AKP | %71,1 |