%45,9
AK PARTİ birinci
20.401 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaca ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,9 ile birinci; 20.401 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 24.325 · Oy kullanan 21.134 (katılım %86,9) · Geçerli 20.401 · Geçersiz 733
Alaca İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.355 | %45,9 |
| MHP | 5.586 | %27,4 |
| CHP | 3.264 | %16,0 |
| İYİ | 1.595 | %7,8 |
| DP | 464 | %2,3 |
| SAADET | 90 | %0,4 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| BTP | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdurrahman Karagöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Dursun Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nazım Çetin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaca mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 109 | %88,1 | CHP | %90,6 |
| Akçaköy | 1 | 169 | %91,7 | İYİ | %39,6 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %81,1 |
| Akören Köyü | 1 | 75 | %94,7 | CHP | %72,9 |
| Alacahüyük Köyü | 1 | 246 | %86,6 | CHP | %91,7 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %72,6 |
| Avutmuş Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %65,5 |
| Ayhan Mah. | 3 | 874 | %85,9 | MHP | %44,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %55,8 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 76 | %98,7 | CHP | %36,5 |
| Belpınar Köyü | 1 | 149 | %92,0 | AKP | %52,7 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 27 | %77,8 | İYİ | %55,6 |
| Bolatçık Köyü | 1 | 190 | %94,7 | MHP | %51,1 |
| Bozdoğan Köyü | 1 | 51 | %90,2 | CHP | %79,0 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %62,7 |
| Büyükcamili Köyü | 1 | 171 | %83,0 | CHP | %71,6 |
| Büyükdona Köyü | 1 | 326 | %92,3 | AKP | %67,5 |
| Büyükhırka Köyü | 2 | 424 | %94,3 | AKP | %61,0 |
| Büyükkeşlik Köyü | 1 | 25 | %68,0 | CHP | %88,2 |
| Büyüksöğütözü Köyü | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %64,0 |
| Cengizhan Mah. | 3 | 872 | %85,3 | AKP | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.534 | %81,6 | AKP | %52,5 |
| Dedepınar Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %58,5 |
| Denizhan Mah. | 9 | 2.867 | %81,4 | AKP | %43,0 |
| Dereyazıcı Köyü | 1 | 34 | %97,1 | İYİ | %36,4 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 71 | %93,0 | CHP | %86,4 |
| Değirmenönü Köyü | 1 | 62 | %98,4 | CHP | %64,4 |
| Eren Köyü | 1 | 66 | %89,4 | CHP | %48,3 |
| Eskiyapar Köyü | 1 | 189 | %92,6 | CHP | %87,7 |
| Evci Köyü | 1 | 265 | %88,7 | AKP | %71,4 |
| Fakılar Köyü | 1 | 48 | %95,8 | MHP | %52,3 |
| Gazipaşa Köyü | 1 | 336 | %93,5 | AKP | %59,5 |
| Gerdekkaya Köyü | 1 | 21 | %104,8 | MHP | %59,1 |
| Geven Köyü | 1 | 13 | %115,4 | CHP | %53,3 |
| Gökören Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %45,0 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 30 | %93,3 | AKP | %60,7 |
| Güllük Köyü | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %70,0 |
| Günhan Mah. | 12 | 3.475 | %81,6 | AKP | %51,8 |
| Harhar Köyü | 1 | 59 | %72,9 | CHP | %71,4 |
| Haydarköy | 1 | 65 | %96,9 | CHP | %82,5 |
| Kalecikkaya Köyü | 1 | 119 | %85,7 | AKP | %69,0 |
| Kalınkaya Köyü | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %83,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 69 | %76,8 | AKP | %73,6 |
| Karamahmut Köyü | 1 | 128 | %85,9 | CHP | %91,6 |
| Karatepe Köyü | 1 | 30 | %60,0 | MHP | %33,3 |
| Karaçal Köyü | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %78,6 |
| Kargın Köyü | 1 | 90 | %98,9 | CHP | %77,9 |
| Karnıkara Köyü | 1 | 32 | %103,1 | MHP | %54,6 |
| Kayabüvet Köyü | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %71,8 |
| Kıcılı Köyü | 1 | 85 | %94,1 | CHP | %66,3 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 16 | %87,5 | AKP | %78,6 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %59,2 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Kızkaraca Köyü | 1 | 81 | %91,4 | AKP | %49,3 |
| Koyunoğlu Köyü | 1 | 89 | %95,5 | CHP | %54,1 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 68 | %89,7 | CHP | %77,1 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 47 | %100,0 | MHP | %46,8 |
| Kuyumcusaray Köyü | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %85,7 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 53 | %88,7 | İYİ | %35,6 |
| Körpınar Köyü | 1 | 9 | %122,2 | AKP | %81,8 |
| Külah Köyü | 1 | 59 | %89,8 | CHP | %68,6 |
| Küre Köyü | 1 | 216 | %92,1 | CHP | %83,3 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 54 | %94,4 | CHP | %70,0 |
| Küçükcamili Köyü | 1 | 12 | %116,7 | AKP | %57,1 |
| Küçükdona Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %78,0 |
| Küçükhırka Köyü | 1 | 195 | %89,2 | AKP | %78,8 |
| Küçükkeşlik Köyü | 1 | 64 | %75,0 | CHP | %77,1 |
| Killik Köyü | 1 | 222 | %91,0 | AKP | %56,4 |
| Mahmudiye Köyü | 1 | 103 | %95,2 | AKP | %63,0 |
| Mazıbaşı Köyü | 1 | 70 | %84,3 | CHP | %93,1 |
| Miyanesultan Köyü | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %75,6 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 77 | %94,8 | CHP | %78,1 |
| Perçem Köyü | 1 | 77 | %71,4 | CHP | %47,3 |
| Sancı Köyü | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %82,7 |
| Sarısüleyman Köyü | 2 | 494 | %84,6 | AKP | %55,5 |
| Seyitnizam Köyü | 1 | 17 | %94,1 | AKP | %100,0 |
| Soğucak Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %78,8 |
| Sultanköy | 1 | 28 | %107,1 | AKP | %53,3 |
| Suludere Köyü | 1 | 127 | %95,3 | AKP | %80,9 |
| Sincan Köyü | 1 | 81 | %92,6 | MHP | %47,3 |
| Tahirabat Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %72,7 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Tutaş Köyü | 1 | 159 | %80,5 | AKP | %66,1 |
| Tutluca Köyü | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %67,8 |
| Yatankavak Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %52,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 67 | %80,6 | CHP | %38,9 |
| Yeniköy | 1 | 72 | %81,9 | CHP | %64,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 69 | %85,5 | CHP | %70,7 |
| Yıldızhan Mah. | 13 | 3.832 | %85,9 | AKP | %52,0 |
| Yüksekyayla Köyü | 1 | 160 | %98,1 | AKP | %85,6 |
| Çalköy | 1 | 49 | %79,6 | AKP | %61,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %65,4 |
| Çatalbaş Köyü | 1 | 141 | %94,3 | AKP | %81,4 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 109 | %100,0 | MHP | %43,1 |
| Çelebibağı Köyü | 1 | 76 | %96,1 | CHP | %90,3 |
| Çetederesi Köyü | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Çevreli Köyü | 1 | 104 | %96,2 | CHP | %86,7 |
| Çırçır Köyü | 1 | 43 | %83,7 | CHP | %86,1 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 325 | %90,8 | AKP | %53,2 |
| Çöplü Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %84,8 |
| Çikhasan Köyü | 1 | 50 | %102,0 | CHP | %83,7 |
| Örükaya Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %61,1 |
| Özhan Mah. | 3 | 826 | %87,4 | AKP | %55,0 |
| Ünalan Köyü | 1 | 15 | %86,7 | AKP | %69,2 |
| İbrahimköy | 1 | 166 | %97,0 | AKP | %68,2 |
| İmat Köyü | 1 | 303 | %93,4 | CHP | %82,3 |
| İsahacı Köyü | 1 | 103 | %91,3 | CHP | %48,4 |
| İsmailli Köyü | 1 | 254 | %96,1 | MHP | %49,2 |