Yapraklı · İl genel meclisi üyeliği
%56,2
AK PARTİ birinci
6.294 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yapraklı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 6294 geçerli oy, katılım %86,5.
Yapraklı
Kayıtlı seçmen 7.609 · Oy kullanan 6.583 (katılım %86,5) · Geçerli 6.294 · Geçersiz 289
Seçilenler
- İhsan Haydar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Özen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyazı Mah. | 1 | 231 | %93,9 | MHP | %54,6 |
| Ayseki Köyü | 1 | 172 | %88,4 | AKP | %57,3 |
| Ayvaköy | 1 | 139 | %87,1 | AKP | %73,6 |
| Aşağı Mah. | 2 | 531 | %82,3 | MHP | %51,6 |
| Aşağıöz Köyü | 1 | 246 | %80,1 | AKP | %69,2 |
| Bademçay Köyü | 1 | 118 | %95,8 | AKP | %71,0 |
| Balıbıdık Köyü | 1 | 159 | %97,5 | AKP | %57,1 |
| Belibedir Köyü | 1 | 74 | %73,0 | AKP | %75,0 |
| Buluca Köyü | 1 | 68 | %94,1 | MHP | %58,6 |
| Buğay Köyü | 1 | 129 | %94,6 | AKP | %57,3 |
| Büyükakseki Köyü | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %60,5 |
| Camikebir Mah. | 2 | 362 | %86,5 | MHP | %60,1 |
| Davutlar Köyü | 1 | 137 | %94,9 | AKP | %73,6 |
| Doğanbey Köyü | 1 | 135 | %95,6 | MHP | %59,7 |
| Gürmeç Köyü | 1 | 38 | %84,2 | AKP | %56,3 |
| Karacaözü Köyü | 1 | 237 | %94,5 | AKP | %53,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 282 | %85,5 | MHP | %59,7 |
| Kayacık Köyü | 1 | 73 | %82,2 | AKP | %53,5 |
| Kaymaz Köyü | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %76,5 |
| Kıvcak Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %66,7 |
| Kullar Köyü | 1 | 143 | %77,6 | AKP | %70,3 |
| Kirliakça Köyü | 1 | 82 | %100,0 | AKP | %57,0 |
| Müsellim Köyü | 1 | 263 | %96,6 | MHP | %51,4 |
| Ovacık Köyü | 2 | 408 | %85,5 | AKP | %76,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 236 | %83,1 | AKP | %58,7 |
| Sazcığaz Köyü | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %66,7 |
| Sofuoğlu Köyü | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %55,8 |
| Subaşı Köyü | 1 | 169 | %94,1 | AKP | %63,0 |
| Topuzsaray Köyü | 1 | 243 | %97,9 | AKP | %55,8 |
| Yakadere Köyü | 1 | 136 | %92,7 | MHP | %57,3 |
| Yakaköy | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %51,4 |
| Yamaçbaşı Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %54,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 91 | %92,3 | AKP | %78,6 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 74 | %87,8 | AKP | %60,9 |
| Yukarı Mah. | 1 | 210 | %93,3 | MHP | %61,4 |
| Yukarıöz Köyü | 3 | 701 | %58,9 | AKP | %63,5 |
| Yüklü Köyü | 1 | 323 | %91,3 | AKP | %51,4 |
| Zekeriyaköy | 1 | 58 | %74,1 | MHP | %53,5 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 120 | %77,5 | AKP | %79,6 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 67 | %83,6 | AKP | %60,4 |
| Çiçekköy | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %65,2 |
| İkizören Köyü | 1 | 219 | %88,6 | AKP | %68,8 |
| İğdir Mah. | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %55,8 |
| Şeyh Osman Köyü | 1 | 196 | %87,8 | AKP | %65,9 |