Çankırı Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiÇankırı Merkez ilçesi
%42,5
MHP birinci
50.291 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankırı Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %42,5 ile birinci; 50.291 geçerli oy, katılım %85,0.
Çankırı Merkez
Kayıtlı seçmen 61.430 · Oy kullanan 52.191 (katılım %85,0) · Geçerli 50.291 · Geçersiz 1.900
Seçilenler
- Kamil Çoban · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ruhi Şeker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Metin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Çıbık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Akkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdulhalik Renda Mah. | 32 | 10.708 | %82,0 | MHP | %43,9 |
| Ahlatköy | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %75,6 |
| Aksu Mah. | 17 | 5.544 | %84,4 | MHP | %41,6 |
| Akçavakıf Köyü | 1 | 292 | %95,6 | AKP | %63,4 |
| Akören Köyü | 1 | 107 | %99,1 | MHP | %79,0 |
| Alaçat Köyü | 1 | 238 | %96,2 | MHP | %54,8 |
| Alıca Köyü | 1 | 134 | %97,0 | MHP | %53,2 |
| Altınlı Köyü | 1 | 59 | %86,4 | MHP | %56,0 |
| Alibey Mah. | 2 | 531 | %76,5 | AKP | %43,2 |
| Ayan Köyü | 1 | 110 | %84,6 | AKP | %57,5 |
| Ağzıbüyük Köyü | 1 | 43 | %74,4 | AKP | %46,9 |
| Aşağıpelitözü Köyü | 1 | 326 | %95,7 | AKP | %54,5 |
| Aşağıyanlar Köyü | 1 | 184 | %89,7 | AKP | %59,2 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %55,7 |
| Balıbağı Köyü | 2 | 415 | %98,1 | MHP | %48,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 180 | %88,9 | AKP | %60,7 |
| Başeğmez Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %58,9 |
| Beşdut Köyü | 1 | 291 | %88,7 | AKP | %79,6 |
| Bozkır Köyü | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %31,3 |
| Buğday Pazarı Mah. | 46 | 15.636 | %83,4 | MHP | %44,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.793 | %80,4 | MHP | %40,8 |
| Danabaşı Köyü | 1 | 96 | %85,4 | AKP | %60,3 |
| Dedeköy | 1 | 196 | %95,4 | MHP | %53,0 |
| Değim Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %58,3 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 335 | %91,0 | MHP | %65,3 |
| Dutağaç Köyü | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %53,2 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.470 | %93,5 | MHP | %62,3 |
| Fatih Mah. | 12 | 3.838 | %84,0 | AKP | %43,7 |
| Germece Köyü | 2 | 425 | %98,6 | MHP | %60,4 |
| Handırı Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %51,6 |
| Hasakça Köyü | 1 | 279 | %93,2 | AKP | %53,4 |
| Hıdırlık Köyü | 1 | 34 | %105,9 | İYİ | %54,3 |
| Karadayı Köyü | 2 | 495 | %95,0 | MHP | %52,3 |
| Karataş Mah. | 6 | 1.751 | %84,6 | MHP | %41,8 |
| Karatekin Mah. | 2 | 630 | %84,1 | AKP | %47,3 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 290 | %89,7 | MHP | %63,8 |
| Kırkevler Mah. | 10 | 3.057 | %83,0 | MHP | %41,0 |
| Kuzuköy | 1 | 46 | %56,5 | MHP | %46,2 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 293 | %96,3 | AKP | %46,9 |
| Merzi Köyü | 1 | 58 | %72,4 | AKP | %48,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 1.000 | %77,5 | AKP | %47,6 |
| Ovacık Köyü | 2 | 445 | %95,5 | AKP | %48,9 |
| Paşaköy | 1 | 40 | %105,0 | AKP | %57,1 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 50 | %104,0 | AKP | %76,5 |
| Satıyüzü Köyü | 1 | 177 | %79,1 | AKP | %73,3 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 136 | %98,5 | AKP | %51,2 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 355 | %85,4 | AKP | %42,0 |
| Taytak Köyü | 1 | 61 | %93,4 | CHP | %40,7 |
| Tuzlu Köyü | 1 | 179 | %98,3 | MHP | %45,7 |
| Tüney Köyü | 1 | 314 | %95,9 | AKP | %57,7 |
| Yeni Mah. | 16 | 5.415 | %83,1 | MHP | %41,5 |
| Yukarıpelitözü Köyü | 1 | 207 | %99,0 | AKP | %59,9 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 135 | %92,6 | AKP | %55,3 |
| Çatalelma Köyü | 1 | 328 | %96,3 | AKP | %58,8 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 114 | %95,6 | MHP | %43,9 |
| Çağabey Köyü | 1 | 64 | %78,1 | AKP | %44,0 |
| Çırçır Köyü | 1 | 49 | %100,0 | MHP | %42,6 |
| Çiviköy | 1 | 337 | %97,6 | AKP | %50,3 |
| Ünür Köyü | 2 | 693 | %95,4 | AKP | %73,1 |
| İnandık Köyü | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %62,9 |
| İnaç Köyü | 1 | 189 | %91,0 | AKP | %57,1 |
| İncik Köyü | 1 | 58 | %79,3 | AKP | %63,0 |
| İncili Çeşme Mah. | 1 | 235 | %95,3 | MHP | %55,5 |
| İçyenice Köyü | 1 | 184 | %89,1 | AKP | %61,3 |