%45,5
AK PARTİ birinci
23.796 geçerli oy · katılım %92,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenice ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,5 ile birinci; 23.796 geçerli oy, katılım %92,9.
Kayıtlı seçmen 26.442 · Oy kullanan 24.555 (katılım %92,9) · Geçerli 23.796 · Geçersiz 759
Yenice İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.822 | %45,5 |
| MHP | 5.391 | %22,7 |
| CHP | 4.332 | %18,2 |
| İYİ | 3.007 | %12,6 |
| BBP | 117 | %0,5 |
| DSP | 69 | %0,3 |
| HDP | 58 | %0,2 |
Seçilenler
- Oktay Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hilmi Ünal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Recai Ertan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiler Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %49,4 |
| Akköy | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %54,1 |
| Akçakoyun Köyü | 3 | 792 | %91,9 | AKP | %39,3 |
| Alancık Köyü | 3 | 186 | %98,9 | AKP | %60,3 |
| Araovacık Köyü | 2 | 595 | %90,1 | AKP | %39,0 |
| Armutcuk Köyü | 1 | 162 | %98,8 | AKP | %79,1 |
| Aşağıkaraaşık Köyü | 1 | 109 | %100,9 | MHP | %36,9 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 249 | %92,8 | AKP | %36,3 |
| Aşağıinova Köyü | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %51,9 |
| Ballıçay Köyü | 2 | 211 | %96,2 | AKP | %51,8 |
| Bayatlar Köyü | 1 | 185 | %98,9 | AKP | %62,3 |
| Bağlı Köyü | 1 | 158 | %77,9 | AKP | %50,0 |
| Başkoz Köyü | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %46,1 |
| Bekten Köyü | 1 | 226 | %95,1 | AKP | %48,4 |
| Boynanlar Köyü | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %52,0 |
| Cambaz Köyü | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %77,7 |
| Darıalan Köyü | 2 | 120 | %98,3 | AKP | %70,0 |
| Davutköy | 2 | 385 | %92,7 | MHP | %41,7 |
| Engeci Köyü | 2 | 522 | %96,9 | AKP | %46,3 |
| Eski Yenice Mah. | 3 | 1.043 | %92,1 | AKP | %51,7 |
| Gümüşler Köyü | 1 | 322 | %98,1 | MHP | %69,7 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 297 | %95,3 | CHP | %34,8 |
| Güzeloba Köyü | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %46,2 |
| Hacılar Köyü | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %74,6 |
| Hacıyusuflar Köyü | 1 | 137 | %97,8 | AKP | %58,8 |
| Hamdibey Köyü | 2 | 415 | %91,6 | CHP | %36,7 |
| Haydaroba Köyü | 2 | 503 | %94,4 | MHP | %55,8 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 228 | %96,5 | AKP | %36,5 |
| Kabalı Köyü | 1 | 227 | %96,5 | AKP | %56,3 |
| Kalabakbaşı Köyü | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %50,4 |
| Kalkım-Atatürk Mah. | 3 | 974 | %91,7 | AKP | %51,3 |
| Kalkım-Cumhuriyet Mah. | 3 | 809 | %94,1 | AKP | %49,2 |
| Karaaydın Köyü | 1 | 260 | %91,2 | AKP | %48,9 |
| Karabey Köyü | 2 | 489 | %91,0 | AKP | %44,0 |
| Karadoru Köyü | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %74,6 |
| Karaköy | 3 | 481 | %94,0 | AKP | %43,5 |
| Karasu Köyü | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %47,0 |
| Kargacı Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %59,7 |
| Kırıklar Köyü | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %70,0 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 199 | %96,5 | AKP | %62,4 |
| Kışlalar Mah. | 5 | 1.728 | %88,0 | AKP | %35,1 |
| Koruköy | 2 | 512 | %90,6 | AKP | %48,7 |
| Kovancı Köyü | 1 | 224 | %89,3 | AKP | %65,0 |
| Kurtlar Köyü | 1 | 244 | %88,1 | İYİ | %40,8 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.631 | %87,8 | AKP | %35,9 |
| Kuzupınarı Köyü | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %65,8 |
| Namazgah Köyü | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %42,4 |
| Nevruz Köyü | 1 | 267 | %86,9 | CHP | %53,0 |
| Oğlanalanı Köyü | 1 | 107 | %100,0 | AKP | %44,8 |
| Pazarköy | 4 | 1.142 | %89,6 | AKP | %44,8 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 615 | %95,0 | AKP | %56,1 |
| Sameteli Köyü | 1 | 185 | %97,3 | MHP | %39,4 |
| Sarıçayır Köyü | 1 | 276 | %97,5 | AKP | %55,0 |
| Sazak Köyü | 1 | 223 | %96,4 | AKP | %46,1 |
| Seyvan Köyü | 1 | 341 | %94,4 | AKP | %36,0 |
| Sofular Köyü | 1 | 306 | %96,1 | AKP | %38,1 |
| Soğucak Köyü | 1 | 214 | %99,1 | AKP | %46,6 |
| Suuçtu Köyü | 2 | 135 | %95,6 | AKP | %60,2 |
| Taban Köyü | 2 | 392 | %95,4 | MHP | %42,5 |
| Torhasan Köyü | 2 | 322 | %96,0 | AKP | %48,0 |
| Umurlar Köyü | 1 | 102 | %101,0 | AKP | %51,0 |
| Yalıoba Köyü | 1 | 40 | %107,5 | AKP | %75,0 |
| Yarış Köyü | 1 | 223 | %96,0 | AKP | %69,3 |
| Yağdıran Köyü | 3 | 210 | %101,0 | AKP | %63,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.194 | %87,4 | AKP | %40,5 |
| Yeniköy | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %51,9 |
| Yeşilköy | 1 | 245 | %95,5 | AKP | %55,8 |
| Yukarıkaraaşık Köyü | 1 | 92 | %101,1 | AKP | %38,9 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %64,8 |
| Yukarıinova Köyü | 1 | 268 | %90,7 | AKP | %52,3 |
| Çakır Köyü | 1 | 324 | %92,0 | AKP | %38,8 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %41,9 |
| Çal Köyü | 3 | 752 | %91,0 | CHP | %40,8 |
| Çamoba Köyü | 1 | 87 | %101,2 | AKP | %61,2 |
| Çınar Köyü | 1 | 197 | %100,0 | AKP | %36,7 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 255 | %96,5 | AKP | %40,1 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 267 | %93,6 | AKP | %55,2 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 171 | %94,7 | AKP | %45,6 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 118 | %99,2 | AKP | %75,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 214 | %89,3 | AKP | %52,1 |
| Öğmen Köyü | 1 | 269 | %91,5 | AKP | %60,3 |
| Üçkabaağaç Köyü | 1 | 152 | %100,0 | AKP | %62,3 |