%42,4
CHP birinci
21.818 geçerli oy · katılım %93,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayramiç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %42,4 ile birinci; 21.818 geçerli oy, katılım %93,7.
Kayıtlı seçmen 23.995 · Oy kullanan 22.481 (katılım %93,7) · Geçerli 21.818 · Geçersiz 663
Bayramiç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.254 | %42,4 |
| AKP | 8.145 | %37,3 |
| İYİ | 2.209 | %10,1 |
| MHP | 1.994 | %9,1 |
| BBP | 76 | %0,4 |
| DSP | 52 | %0,2 |
| HDP | 46 | %0,2 |
| VATAN | 42 | %0,2 |
Seçilenler
- Zeki Sezer · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Nurullah Bozkurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sadık Göğüsgeren · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayramiç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçeli Köyü | 1 | 197 | %93,4 | CHP | %49,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 267 | %97,8 | AKP | %57,5 |
| Alakeçi Köyü | 1 | 278 | %97,1 | AKP | %53,9 |
| Alikabaklar Köyü | 1 | 143 | %97,9 | AKP | %51,9 |
| Ağaçköy | 1 | 161 | %95,7 | CHP | %64,4 |
| Aşağı Şevik Köyü | 1 | 36 | %105,6 | AKP | %63,2 |
| Aşağışapcı Köyü | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %43,1 |
| Bekirler Köyü | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %48,7 |
| Bezirganlar Köyü | 1 | 80 | %97,5 | CHP | %59,0 |
| Beşik Köyü | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %44,6 |
| Bıyıklı Köyü | 1 | 29 | %93,1 | AKP | %59,3 |
| Camicedit Mah. | 19 | 5.902 | %89,2 | CHP | %45,7 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.358 | %92,7 | CHP | %44,9 |
| Cazgirler Köyü | 1 | 61 | %95,1 | CHP | %37,5 |
| Daloba Köyü | 1 | 332 | %94,6 | CHP | %38,4 |
| Dağahmetçe Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %53,1 |
| Dağoba Köyü | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %43,3 |
| Doğancı Köyü | 1 | 73 | %84,9 | İYİ | %32,3 |
| Evciler Köyü | 4 | 1.104 | %93,8 | CHP | %42,3 |
| Gedik Köyü | 1 | 309 | %98,1 | CHP | %84,0 |
| Gökçeiçi Köyü | 1 | 55 | %103,6 | AKP | %64,3 |
| Güzeltepe Köyü | 1 | 48 | %100,0 | AKP | %55,3 |
| Hacıbekirler Köyü | 1 | 80 | %102,5 | AKP | %53,8 |
| Hacıdervişler Köyü | 1 | 76 | %100,0 | AKP | %46,0 |
| Hacıköy | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %49,0 |
| Işıkeli Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %71,4 |
| Karaköy | 1 | 339 | %95,0 | AKP | %51,1 |
| Karaibrahimler Köyü | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %55,0 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 232 | %96,1 | CHP | %71,6 |
| Kaykılar Köyü | 1 | 86 | %98,8 | AKP | %45,7 |
| Korucak Köyü | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %44,6 |
| Koşuburnutürkmenleri Köyü | 1 | 323 | %99,1 | CHP | %68,4 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 79 | %98,7 | CHP | %49,3 |
| Kutluoba Köyü | 1 | 166 | %97,6 | CHP | %49,7 |
| Kuşçayır Köyü | 1 | 131 | %97,0 | AKP | %63,2 |
| Köseler Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %56,9 |
| Köylü Köyü | 1 | 60 | %103,3 | AKP | %56,7 |
| Külcüler Köyü | 1 | 215 | %94,9 | AKP | %48,5 |
| Menderes Mah. | 6 | 1.881 | %94,7 | CHP | %47,1 |
| Mollahasanlar Köyü | 1 | 221 | %97,7 | CHP | %50,5 |
| Muratlar Köyü | 2 | 399 | %94,5 | AKP | %66,9 |
| Nebiler Köyü | 1 | 153 | %94,8 | MHP | %47,6 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %33,3 |
| Palamutoba Köyü | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %43,8 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 287 | %94,8 | AKP | %41,1 |
| Pıtıreli Köyü | 1 | 248 | %92,7 | CHP | %52,0 |
| Saraycık Köyü | 1 | 72 | %97,2 | CHP | %56,7 |
| Sarıdüz Köyü | 1 | 181 | %98,9 | CHP | %35,0 |
| Sarıot Köyü | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %41,8 |
| Saçaklı Köyü | 1 | 104 | %100,0 | CHP | %73,1 |
| Serhat Köyü | 1 | 308 | %98,4 | CHP | %58,6 |
| Söğütgediği Köyü | 1 | 200 | %98,5 | AKP | %63,5 |
| Tepecik Mah. | 9 | 2.686 | %91,4 | CHP | %46,6 |
| Toluklar Köyü | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %49,2 |
| Tongurlu Köyü | 1 | 196 | %95,4 | AKP | %43,9 |
| Tülüler Köyü | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %40,8 |
| Türkmenli Köyü | 3 | 745 | %92,1 | CHP | %43,8 |
| Yahşieli Köyü | 1 | 188 | %97,3 | AKP | %39,0 |
| Yanıklar Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %51,2 |
| Yassıbağ Köyü | 1 | 320 | %96,3 | CHP | %57,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %45,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %61,2 |
| Yeniköy | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %66,7 |
| Yeşilköy | 1 | 264 | %94,3 | AKP | %42,7 |
| Yukarı Şevik Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %50,0 |
| Yukarışapçı Köyü | 1 | 82 | %101,2 | AKP | %61,3 |
| Yiğitaliler Köyü | 1 | 98 | %92,9 | İYİ | %33,0 |
| Zerdalilik Köyü | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %65,6 |
| Zeytinli Köyü | 1 | 62 | %93,6 | CHP | %39,3 |
| Çalıdağı Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %34,5 |
| Çalıobaakçakıl Köyü | 1 | 159 | %100,0 | CHP | %43,1 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %44,2 |
| Çavuşköy | 1 | 291 | %97,9 | AKP | %54,0 |
| Çavuşlu Köyü | 2 | 399 | %98,0 | İYİ | %35,1 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 244 | %93,0 | CHP | %62,4 |
| Çiftlikköy | 1 | 60 | %100,0 | İYİ | %33,3 |
| Örenli Köyü | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %43,4 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 104 | %96,2 | CHP | %43,3 |
| Üçyol Köyü | 1 | 20 | %85,0 | CHP | %47,1 |