Burdur Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiBurdur Merkez ilçesi
%40,7
AK PARTİ birinci
66.357 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burdur Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,7 ile birinci; 66.357 geçerli oy, katılım %88,8.
Burdur Merkez
Kayıtlı seçmen 77.280 · Oy kullanan 68.628 (katılım %88,8) · Geçerli 66.357 · Geçersiz 2.271
Seçilenler
- Murat Akbıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Yalçın · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Halil Candan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hakan Açar · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Halil Çiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akın Mah. | 2 | 460 | %93,0 | AKP | %43,6 |
| Aksu Köyü | 1 | 24 | %112,5 | CHP | %36,0 |
| Akyaka Köyü | 1 | 319 | %96,9 | AKP | %60,2 |
| Akyayla Köyü | 1 | 183 | %95,1 | AKP | %62,4 |
| Armağan İlci Mah. | 14 | 4.536 | %86,0 | CHP | %46,1 |
| Askeriye Köyü | 4 | 1.176 | %92,8 | AKP | %44,2 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.696 | %85,2 | CHP | %51,1 |
| Aydınlıkevler Mah. | 8 | 2.646 | %90,7 | AKP | %45,9 |
| Aziziye Köyü | 2 | 493 | %96,2 | AKP | %41,3 |
| Aşağımüslimler Köyü | 1 | 192 | %99,0 | AKP | %56,3 |
| Bahçelievler Mah. | 16 | 4.981 | %84,6 | CHP | %52,5 |
| Bayındır Köyü | 1 | 327 | %96,9 | AKP | %43,7 |
| Bağlar Mah. | 11 | 3.532 | %89,2 | AKP | %42,5 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 229 | %87,3 | AKP | %37,1 |
| Bereket Köyü | 1 | 108 | %97,2 | MHP | %51,0 |
| Beşkavak Köyü | 1 | 105 | %101,9 | AKP | %35,2 |
| Bozkurt Mah. | 9 | 2.522 | %86,7 | AKP | %42,4 |
| Bozlar Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %33,0 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 131 | %87,0 | CHP | %34,7 |
| Burç Mah. | 8 | 2.495 | %84,1 | CHP | %54,5 |
| Büğdüz Köyü | 4 | 1.277 | %88,1 | AKP | %69,9 |
| Cemil Mah. | 4 | 1.153 | %90,2 | AKP | %46,6 |
| Cimbilli Köyü | 1 | 79 | %86,1 | AKP | %45,9 |
| Dere Mah. | 2 | 439 | %95,0 | CHP | %45,6 |
| Değirmenler Mah. | 3 | 739 | %92,0 | CHP | %44,3 |
| Düğer Köyü | 2 | 480 | %95,4 | İYİ | %53,2 |
| Emek Mah. | 16 | 4.975 | %85,0 | CHP | %42,6 |
| Erikli Köyü | 1 | 64 | %100,0 | CHP | %47,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 2.842 | %88,3 | CHP | %54,6 |
| Gökçebağ Köyü | 3 | 961 | %94,1 | AKP | %50,6 |
| Günalan Köyü | 1 | 264 | %94,7 | AKP | %50,0 |
| Güneyyayla Köyü | 1 | 265 | %97,4 | AKP | %78,9 |
| Hacılar Köyü | 2 | 358 | %93,0 | AKP | %40,1 |
| Halıcılar Köyü | 4 | 1.150 | %92,0 | AKP | %57,9 |
| Hızır İlyas Mah. | 7 | 2.394 | %88,4 | AKP | %48,8 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %55,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 49 | %85,7 | AKP | %52,5 |
| Karakent Köyü | 1 | 263 | %95,8 | AKP | %39,3 |
| Karasenir Mah. | 6 | 1.929 | %85,5 | AKP | %44,0 |
| Karaçal Köyü | 1 | 261 | %90,4 | İYİ | %35,4 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 226 | %96,9 | AKP | %61,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 165 | %95,2 | AKP | %55,9 |
| Kayaaltı Köyü | 3 | 802 | %95,3 | CHP | %42,5 |
| Kayış Köyü | 3 | 857 | %99,0 | AKP | %41,6 |
| Kışla Mah. | 4 | 1.055 | %93,0 | AKP | %50,3 |
| Kocapınar Köyü | 1 | 270 | %93,3 | AKP | %35,3 |
| Konak Mah. | 6 | 1.937 | %83,6 | CHP | %43,9 |
| Kozluca Köyü | 3 | 978 | %93,5 | AKP | %39,2 |
| Kumluca Köyü | 1 | 98 | %99,0 | AKP | %45,1 |
| Kurna Köyü | 2 | 371 | %95,2 | AKP | %45,5 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 184 | %100,0 | İYİ | %42,9 |
| Kuyu Mah. | 1 | 233 | %90,6 | CHP | %45,3 |
| Kökez Köyü | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %39,7 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.502 | %92,0 | AKP | %45,2 |
| Menderes Mah. | 6 | 2.047 | %91,2 | AKP | %48,4 |
| Necati Bey Mah. | 1 | 207 | %93,7 | CHP | %50,0 |
| Pazar Mah. | 1 | 343 | %87,2 | AKP | %46,5 |
| Recep Mah. | 2 | 394 | %91,9 | AKP | %43,6 |
| Sakarya Mah. | 2 | 414 | %90,8 | CHP | %45,6 |
| Sarıova Köyü | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %41,9 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %36,8 |
| Suludere Köyü | 1 | 317 | %94,3 | AKP | %41,8 |
| Sinan Mah. | 1 | 261 | %92,0 | CHP | %46,0 |
| Taşkapı Köyü | 2 | 652 | %96,6 | AKP | %60,9 |
| Tepe Mah. | 2 | 458 | %90,6 | AKP | %45,6 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %52,9 |
| Yarıköy | 1 | 350 | %93,4 | İYİ | %34,2 |
| Yassıgüme Köyü | 2 | 426 | %84,7 | AKP | %58,1 |
| Yaylabeli Köyü | 1 | 186 | %97,9 | AKP | %52,1 |
| Yazıköy | 2 | 475 | %94,7 | AKP | %56,5 |
| Yeni Mah. | 10 | 2.710 | %86,8 | CHP | %42,3 |
| Yenice Mah. | 3 | 788 | %87,3 | AKP | %41,1 |
| Yeşildağ Köyü | 1 | 66 | %98,5 | İYİ | %38,7 |
| Zafer Mah. | 3 | 996 | %85,2 | CHP | %43,1 |
| Çallıca Köyü | 2 | 485 | %95,7 | AKP | %36,8 |
| Çatağıl Köyü | 3 | 912 | %85,8 | AKP | %61,7 |
| Çendik Köyü | 1 | 297 | %86,9 | AKP | %42,5 |
| Çeşmedamı Mah. | 2 | 507 | %82,3 | CHP | %44,5 |
| Çine Köyü | 2 | 402 | %98,5 | CHP | %73,0 |
| Özgür Mah. | 4 | 1.303 | %81,7 | CHP | %39,0 |
| Üçdibek Mah. | 2 | 351 | %100,0 | CHP | %43,8 |
| İlyasköy | 2 | 552 | %92,4 | AKP | %48,7 |
| İnönü Mah. | 1 | 269 | %91,1 | AKP | %44,4 |
| İğdeli Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %51,9 |
| Şeker Evleri Mah. | 2 | 619 | %91,3 | AKP | %42,0 |
| Şirinevler Mah. | 12 | 4.027 | %87,4 | AKP | %43,3 |