%50,0
AK PARTİ birinci
22.703 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gerede ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,0 ile birinci; 22.703 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 26.097 · Oy kullanan 23.476 (katılım %90,0) · Geçerli 22.703 · Geçersiz 773
Gerede İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.343 | %50,0 |
| MHP | 6.446 | %28,4 |
| BBP | 3.230 | %14,2 |
| CHP | 689 | %3,0 |
| İYİ | 579 | %2,6 |
| SAADET | 307 | %1,4 |
| BTP | 82 | %0,4 |
| VATAN | 27 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Kemal Atay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Üzeyir Ercivan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Salih Acar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gerede mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşartarakçı Köyü | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %70,8 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 161 | %97,5 | AKP | %50,7 |
| Akbaş Köyü | 1 | 143 | %101,4 | AKP | %71,8 |
| Aktaş Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %89,7 |
| Aktaşkurtlar Köyü | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %81,4 |
| Akçabey Köyü | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %69,4 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %52,2 |
| Asmaca Köyü | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %71,0 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %69,6 |
| Ağızörengüney Köyü | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %60,5 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %94,0 |
| Aşağıörenbaşı Köyü | 1 | 68 | %80,9 | AKP | %60,0 |
| Bahçedere Köyü | 1 | 74 | %100,0 | AKP | %48,0 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 705 | %93,5 | AKP | %45,3 |
| Balcılar Köyü | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %46,7 |
| Beşkonak Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %65,6 |
| Bünüş Köyü | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %72,6 |
| Birinciafşar Köyü | 1 | 43 | %81,4 | AKP | %74,3 |
| Danişmentler Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %67,9 |
| Davutbeyli Köyü | 1 | 48 | %102,1 | MHP | %55,1 |
| Dayıoğlu Mah. | 8 | 2.643 | %86,8 | AKP | %45,6 |
| Dağkara Köyü | 1 | 111 | %97,3 | AKP | %56,7 |
| Demirciler Mah. | 7 | 2.128 | %86,8 | AKP | %44,2 |
| Demircisopran Köyü | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %61,5 |
| Demirler Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %77,8 |
| Dursunfakı Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %78,3 |
| Dikmen Köyü | 1 | 92 | %101,1 | AKP | %70,8 |
| Elören Köyü | 1 | 59 | %76,3 | AKP | %79,1 |
| Enseliler Köyü | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %50,0 |
| Ertuğrulköy | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %74,0 |
| Eymir Köyü | 1 | 63 | %104,8 | AKP | %56,9 |
| Geçitler Köyü | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %37,7 |
| Göynükören Köyü | 2 | 570 | %92,8 | AKP | %76,9 |
| Güneydemirciler Köyü | 1 | 262 | %96,6 | AKP | %53,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 39 | %82,1 | AKP | %59,4 |
| Halaçlar Köyü | 1 | 97 | %95,9 | MHP | %52,7 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Havullu Köyü | 1 | 226 | %100,0 | AKP | %47,2 |
| Ibrıcak Köyü | 1 | 325 | %92,6 | AKP | %55,9 |
| Kabiller Mah. | 4 | 1.053 | %87,8 | AKP | %50,7 |
| Kalaç Köyü | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %59,0 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %75,2 |
| Karacadağ Demirciler Köyü | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %64,8 |
| Karacadağ Köyü | 1 | 100 | %93,0 | AKP | %67,1 |
| Karapazar Köyü | 1 | 240 | %94,2 | MHP | %60,0 |
| Kavacık Köyü | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %72,2 |
| Kayıkiraz Köyü | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %93,0 |
| Kayısopran Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %61,4 |
| Kazanlar Köyü | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %70,6 |
| Koçumlar Köyü | 1 | 200 | %97,5 | AKP | %70,0 |
| Kösreli Köyü | 1 | 53 | %92,5 | MHP | %44,7 |
| Külef Köyü | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %65,2 |
| Kürkçüler Köyü | 1 | 163 | %92,0 | MHP | %56,6 |
| Kitirler Mah. | 5 | 1.636 | %84,4 | AKP | %41,8 |
| Macarlar Köyü | 1 | 74 | %90,5 | MHP | %44,6 |
| Mankallar Köyü | 1 | 136 | %100,0 | AKP | %50,4 |
| Mukamlar Köyü | 1 | 86 | %93,0 | AKP | %78,8 |
| Muratfakılar Köyü | 1 | 113 | %85,0 | AKP | %46,3 |
| Mürdükler Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %82,4 |
| Mircekiraz Köyü | 1 | 81 | %96,3 | MHP | %53,3 |
| Nuhören Köyü | 1 | 128 | %99,2 | AKP | %58,1 |
| Orta Mah. | 3 | 888 | %87,1 | AKP | %41,9 |
| Ortaca Köyü | 1 | 166 | %97,0 | AKP | %65,8 |
| Salur Köyü | 1 | 247 | %91,1 | MHP | %72,5 |
| Samat Köyü | 2 | 534 | %95,7 | AKP | %36,6 |
| Sapanlıurgancılar Köyü | 1 | 94 | %101,1 | MHP | %45,1 |
| Sarıoğlu Köyü | 1 | 59 | %83,1 | AKP | %49,0 |
| Seviller Mah. | 10 | 3.198 | %83,5 | AKP | %37,5 |
| Sofular Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %43,1 |
| Sungurlar Köyü | 1 | 75 | %101,3 | AKP | %44,6 |
| Süllertoklar Köyü | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %56,6 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %53,4 |
| Tatlar Köyü | 1 | 86 | %97,7 | MHP | %78,2 |
| Ulaşlar Köyü | 1 | 99 | %93,9 | AKP | %57,1 |
| Yakaboy Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %86,0 |
| Yakakaya Köyü | 1 | 119 | %93,3 | AKP | %59,6 |
| Yazıkara Köyü | 1 | 208 | %98,6 | AKP | %46,8 |
| Yazıköy | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %69,1 |
| Yağdaş Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %40,5 |
| Yelkenler Köyü | 1 | 119 | %87,4 | AKP | %69,9 |
| Yenecik Köyü | 1 | 35 | %68,6 | AKP | %81,8 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.671 | %90,6 | AKP | %48,7 |
| Yeniyapar Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %40,0 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 137 | %97,8 | AKP | %53,1 |
| Yukarıovacık Köyü | 1 | 45 | %77,8 | AKP | %94,3 |
| Yukarıörenbaşı Köyü | 1 | 110 | %94,6 | AKP | %63,3 |
| Yunuslar Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %47,0 |
| Zeyneller Köyü | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %82,4 |
| Çalaman Köyü | 1 | 84 | %79,8 | AKP | %62,7 |
| Çalışlar Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %53,1 |
| Çayören Köyü | 1 | 195 | %98,0 | AKP | %70,1 |
| Çayörengüney Köyü | 1 | 136 | %93,4 | AKP | %46,8 |
| Çağış Köyü | 1 | 120 | %100,0 | AKP | %61,7 |
| Çoğullu Köyü | 1 | 143 | %93,0 | AKP | %83,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %69,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 86 | %97,7 | AKP | %68,7 |
| Ümit Köyü | 1 | 95 | %101,1 | AKP | %41,1 |
| İkinciafşar Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %71,1 |
| İmamlar Köyü | 1 | 68 | %73,5 | AKP | %86,0 |
| İnköy | 1 | 73 | %93,2 | AKP | %51,5 |