%43,9
AK PARTİ birinci
119.133 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolu Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,9 ile birinci; 119.133 geçerli oy, katılım %87,4.
Kayıtlı seçmen 140.775 · Oy kullanan 122.976 (katılım %87,4) · Geçerli 119.133 · Geçersiz 3.843
Bolu Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 52.235 | %43,9 |
| CHP | 48.326 | %40,6 |
| MHP | 10.223 | %8,6 |
| İYİ | 4.287 | %3,6 |
| SAADET | 2.153 | %1,8 |
| BBP | 611 | %0,5 |
| DP | 463 | %0,4 |
| HDP | 403 | %0,3 |
| VATAN | 161 | %0,1 |
| DSP | 141 | %0,1 |
| BTP | 130 | %0,1 |
Seçilenler
- Mazhar Bozoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Erhan Beykoz · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Zerrin Yavuz Açıkalın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bedri Pehlivan · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Yaşar Yüceer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Erdal Tombak · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bolu Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Köyü | 1 | 184 | %97,8 | AKP | %61,7 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 136 | %97,1 | CHP | %46,9 |
| Akpınar Mah. | 3 | 1.039 | %86,7 | CHP | %50,1 |
| Aktaş Mah. | 12 | 4.142 | %85,1 | CHP | %46,2 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %56,6 |
| Alıçören Köyü | 2 | 578 | %96,9 | AKP | %53,9 |
| Alpağut Mah. | 8 | 2.629 | %86,6 | CHP | %57,2 |
| Alpağutbey Mah. | 6 | 1.965 | %86,4 | CHP | %50,2 |
| Avdan Köyü | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %72,9 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 168 | %99,4 | AKP | %74,4 |
| Ağaççılar Köyü | 2 | 380 | %89,7 | CHP | %40,2 |
| Aşağıkuzören Köyü | 1 | 243 | %93,8 | AKP | %64,9 |
| Aşağısoku Mah. | 7 | 2.235 | %87,2 | AKP | %46,5 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %65,3 |
| Bahçeköy | 2 | 367 | %95,9 | AKP | %62,7 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 5.070 | %84,0 | CHP | %55,4 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 142 | %94,4 | AKP | %55,2 |
| Baltalı Köyü | 1 | 176 | %94,3 | AKP | %64,9 |
| Banaz Köyü | 1 | 254 | %96,1 | AKP | %71,5 |
| Bağışlar Köyü | 1 | 90 | %82,2 | AKP | %73,0 |
| Belkaraağaç Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %53,5 |
| Berkköy | 3 | 702 | %89,3 | AKP | %43,3 |
| Beşkavaklar Mah. | 17 | 5.917 | %86,3 | CHP | %52,7 |
| Borazanlar Mah. | 24 | 7.746 | %83,2 | CHP | %51,4 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 142 | %99,3 | AKP | %65,0 |
| Bünüş Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %70,8 |
| Bürnük Köyü | 2 | 210 | %97,1 | AKP | %63,8 |
| Büyükcami Mah. | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %45,5 |
| Dağkent Mah. | 8 | 2.357 | %87,1 | AKP | %45,1 |
| Demirciler Köyü | 2 | 421 | %90,0 | AKP | %48,6 |
| Dereceören Köyü | 1 | 141 | %100,7 | AKP | %59,1 |
| Değirmenbeli Köyü | 1 | 186 | %98,9 | AKP | %74,9 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %76,7 |
| Dodurga Mah. | 2 | 527 | %95,8 | AKP | %50,5 |
| Doğancı Köyü | 3 | 932 | %92,2 | AKP | %46,5 |
| Elmalık Köyü | 1 | 319 | %84,6 | CHP | %49,6 |
| Ericek Köyü | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %67,4 |
| Fasıl Köyü | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %71,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 218 | %98,6 | AKP | %48,6 |
| Gölcük Köyü | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %74,8 |
| Gölköy | 1 | 262 | %93,9 | AKP | %52,1 |
| Gölyüzü Mah. | 9 | 2.859 | %85,5 | AKP | %43,7 |
| Güneyfelekettin Köyü | 1 | 139 | %99,3 | AKP | %61,4 |
| Güvem Köyü | 1 | 139 | %100,0 | AKP | %56,7 |
| Hamzabey Köyü | 2 | 428 | %93,2 | AKP | %63,8 |
| Hıdırşeyhler Köyü | 1 | 190 | %91,6 | AKP | %46,1 |
| Ilıcakınık Köyü | 1 | 266 | %91,7 | AKP | %57,3 |
| Işıklar Köyü | 1 | 224 | %98,7 | AKP | %77,0 |
| Kandamış Köyü | 1 | 62 | %71,0 | AKP | %62,8 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 475 | %93,9 | CHP | %46,5 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mah. | 5 | 1.732 | %92,0 | AKP | %46,1 |
| Karaköy Mah. | 3 | 779 | %83,8 | CHP | %49,1 |
| Karamanlar Köyü | 1 | 91 | %82,4 | AKP | %56,8 |
| Karamanlı Mah. | 13 | 4.400 | %82,3 | CHP | %50,7 |
| Karaçayır Mah. | 12 | 3.812 | %81,1 | CHP | %49,2 |
| Karca Köyü | 1 | 110 | %102,7 | AKP | %50,0 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 483 | %92,8 | CHP | %43,0 |
| Ketenler Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %69,7 |
| Kılıçarslan Mah. | 7 | 2.110 | %87,4 | CHP | %58,4 |
| Kındıra Köyü | 2 | 601 | %97,5 | AKP | %67,4 |
| Kırha Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %83,6 |
| Kızılağıl Köyü | 1 | 181 | %97,2 | AKP | %58,3 |
| Kolköy | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Kozlu Köyü | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %41,9 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 679 | %85,1 | AKP | %44,0 |
| Kuzfındık Köyü | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %53,2 |
| Kuzörendağlı Köyü | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %59,6 |
| Kuzörenemirler Köyü | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %50,0 |
| Köprücüler Köyü | 1 | 211 | %94,8 | CHP | %44,2 |
| Köroğlu Mah. | 10 | 3.186 | %87,5 | AKP | %51,7 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.399 | %85,8 | AKP | %45,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %60,6 |
| Kürkçüler Mah. | 7 | 1.845 | %87,2 | AKP | %42,6 |
| Küçükberk Mah. | 2 | 366 | %92,4 | CHP | %54,8 |
| Merkeşler Köyü | 1 | 341 | %96,2 | AKP | %52,8 |
| Mesciler Köyü | 2 | 576 | %95,8 | AKP | %55,6 |
| Mesçiçele Köyü | 1 | 192 | %95,8 | AKP | %63,0 |
| Muratlar Köyü | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %72,2 |
| Musluklar Köyü | 1 | 279 | %96,8 | AKP | %68,8 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %61,3 |
| Nuhlar Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %52,4 |
| Okçular Köyü | 1 | 289 | %93,8 | AKP | %48,3 |
| Ovadüzü Mah. | 2 | 565 | %96,1 | AKP | %53,0 |
| Oğulduruk Köyü | 1 | 165 | %97,0 | AKP | %50,3 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.134 | %90,3 | CHP | %43,9 |
| Pelitcik Köyü | 1 | 130 | %99,2 | AKP | %62,1 |
| Pirahmetler Köyü | 1 | 217 | %95,9 | CHP | %36,0 |
| Piroğlu Köyü | 1 | 117 | %94,9 | CHP | %43,1 |
| Rüzgarlar Köyü | 1 | 161 | %94,4 | AKP | %75,3 |
| Salıbeyler Mah. | 1 | 304 | %92,8 | CHP | %57,0 |
| Sandallar Mah. | 2 | 447 | %87,0 | AKP | %46,8 |
| Saraycık Köyü | 2 | 404 | %94,3 | CHP | %47,1 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 289 | %93,1 | AKP | %51,4 |
| Sazakkınık Köyü | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %69,2 |
| Sazakşeyhler Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %57,3 |
| Saççılar Köyü | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %45,5 |
| Sağlık Mah. | 44 | 15.007 | %86,0 | AKP | %51,0 |
| Sebenardı Köyü | 1 | 98 | %85,7 | AKP | %50,0 |
| Semerciler Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %58,2 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.389 | %80,1 | CHP | %44,9 |
| Seyit Mah. | 3 | 917 | %92,6 | AKP | %52,6 |
| Sultanbey Köyü | 2 | 371 | %98,1 | AKP | %46,4 |
| Sultanköy | 1 | 320 | %92,8 | AKP | %55,8 |
| Susuzkınık Köyü | 1 | 212 | %95,3 | AKP | %52,8 |
| Sümer Mah. | 18 | 6.214 | %84,4 | AKP | %43,7 |
| Tabaklar Mah. | 16 | 5.320 | %80,0 | CHP | %52,5 |
| Tarakçı Köyü | 2 | 234 | %97,4 | AKP | %71,4 |
| Tatlar Köyü | 1 | 274 | %94,9 | AKP | %60,8 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 293 | %91,5 | AKP | %73,0 |
| Taşçılar Köyü | 2 | 64 | %96,9 | AKP | %67,8 |
| Tekkedere Köyü | 1 | 346 | %97,1 | AKP | %65,3 |
| Tepecik Mah. | 10 | 3.500 | %89,4 | AKP | %47,3 |
| Tetemeçele Köyü | 1 | 132 | %98,5 | AKP | %71,2 |
| Tokmaklar Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %71,6 |
| Topardıç Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %68,4 |
| Ulumescit Köyü | 1 | 128 | %94,5 | AKP | %73,5 |
| Umutkent Mah. | 4 | 1.149 | %88,4 | CHP | %50,4 |
| Vakıfgeçitveren Köyü | 2 | 383 | %97,9 | AKP | %56,3 |
| Yakabayat Köyü | 2 | 407 | %99,3 | AKP | %72,0 |
| Yakuplar Köyü | 1 | 218 | %98,6 | AKP | %65,7 |
| Yayladınlar Köyü | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %66,1 |
| Yazıören Köyü | 1 | 220 | %98,2 | CHP | %57,4 |
| Yaşamkent Mah. | 7 | 2.326 | %86,4 | CHP | %52,3 |
| Yeniakçakavak Köyü | 2 | 396 | %94,7 | AKP | %49,7 |
| Yenicepınar Köyü | 2 | 368 | %98,1 | AKP | %68,2 |
| Yenigeçitveren Köyü | 1 | 165 | %97,6 | CHP | %42,5 |
| Yenigüney Köyü | 1 | 149 | %97,3 | AKP | %72,8 |
| Yeniköy | 1 | 282 | %92,9 | AKP | %52,1 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 524 | %98,5 | AKP | %46,0 |
| Yenipelitçik Köyü | 1 | 138 | %100,7 | AKP | %56,5 |
| Yenisefa Köyü | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %54,9 |
| Yeniçaydurt Köyü | 1 | 310 | %90,7 | AKP | %57,1 |
| Yeşilköy | 1 | 329 | %96,4 | AKP | %69,0 |
| Yeşilçele Köyü | 1 | 148 | %97,3 | AKP | %72,7 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 276 | %89,1 | AKP | %56,7 |
| Yukarısoku Mah. | 4 | 1.146 | %91,1 | AKP | %49,1 |
| Yukarıçamlı Köyü | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %67,1 |
| Yumrukaya Köyü | 2 | 592 | %93,2 | CHP | %44,7 |
| Yuva Köyü | 3 | 604 | %83,3 | AKP | %63,3 |
| Çakmaklar Mah. | 3 | 488 | %95,5 | CHP | %63,9 |
| Çampınar Köyü | 1 | 170 | %95,3 | AKP | %63,5 |
| Çamyayla Köyü | 2 | 421 | %95,7 | AKP | %40,6 |
| Çanakçılar Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %47,3 |
| Çatakören Köyü | 1 | 194 | %96,4 | AKP | %56,5 |
| Çaygökpınar Köyü | 2 | 650 | %97,5 | AKP | %54,8 |
| Çayırköy | 1 | 148 | %94,6 | CHP | %66,9 |
| Çepni Köyü | 1 | 192 | %91,2 | AKP | %58,7 |
| Çıkınlar Mah. | 13 | 4.445 | %85,7 | AKP | %49,0 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 246 | %95,1 | AKP | %78,5 |
| Çukurören Köyü | 1 | 186 | %95,2 | AKP | %67,1 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 123 | %92,7 | CHP | %36,9 |
| Çivril Mah. | 2 | 383 | %97,9 | AKP | %65,9 |
| Ömerler Köyü | 1 | 323 | %95,4 | AKP | %50,3 |
| Örencik Köyü | 2 | 395 | %92,9 | AKP | %60,9 |
| İhsaniye Mah. | 8 | 2.599 | %82,8 | CHP | %42,6 |
| İzzet Baysal Mah. | 14 | 4.642 | %87,2 | CHP | %43,7 |