%35,7
HDP birinci
21.351 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güroymak ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %35,7 ile birinci; 21.351 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 27.024 · Oy kullanan 22.750 (katılım %84,2) · Geçerli 21.351 · Geçersiz 1.399
Güroymak İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 7.616 | %35,7 |
| AKP | 6.632 | %31,1 |
| DP | 5.209 | %24,4 |
| MHP | 923 | %4,3 |
| SAADET | 551 | %2,6 |
| CHP | 184 | %0,9 |
| İYİ | 174 | %0,8 |
| BBP | 50 | %0,2 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
Seçilenler
- İsa Erkoç · HDP · listede 1. sıra
- Abdurahman Elüstü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şahin Aytığ · DP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Güroymak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arpacık Köyü | 1 | 154 | %79,9 | HDP | %88,6 |
| Aşağıkolbaşı Köyü | 2 | 654 | %85,3 | HDP | %51,2 |
| Barajyolu Mah. | 2 | 526 | %86,3 | HDP | %41,1 |
| Barış Mah. | 4 | 1.394 | %78,8 | HDP | %45,7 |
| Bağlar Mah. | 5 | 1.449 | %74,4 | HDP | %32,6 |
| Budaklı Köyü | 1 | 275 | %88,4 | AKP | %62,1 |
| Bölmedere Mah. | 1 | 64 | %93,8 | HDP | %57,9 |
| Cevizyatağı Köyü | 1 | 76 | %75,0 | AKP | %58,5 |
| Değirmen Köyü | 5 | 1.286 | %88,0 | HDP | %45,7 |
| Erentepe Mah. | 1 | 273 | %80,6 | HDP | %58,3 |
| Gedikpınar Köyü | 1 | 185 | %86,0 | AKP | %46,1 |
| Gölbaşı-Gültepe Mah. | 2 | 370 | %97,6 | AKP | %54,7 |
| Gölbaşı-Köşk Mah. | 1 | 339 | %94,7 | DP | %48,9 |
| Gölbaşı-Yeni Mah. | 2 | 555 | %91,7 | DP | %50,0 |
| Gölbaşı-Yeşiltepe Mah. | 1 | 331 | %93,1 | DP | %44,7 |
| Gölbaşı-Şenkaya Mah. | 2 | 643 | %89,1 | DP | %64,1 |
| Gölbaşı-Şenyayla Mah. | 2 | 684 | %92,7 | DP | %54,0 |
| Günkırı-Cami Mah. | 1 | 250 | %97,2 | SAADET | %30,9 |
| Günkırı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 277 | %94,2 | AKP | %33,7 |
| Günkırı-Hürriyet Mah. | 2 | 504 | %95,6 | DP | %37,6 |
| Günkırı-Pınarbaşı Mah. | 2 | 516 | %95,9 | DP | %39,2 |
| Günkırı-Refahiye Mah. | 2 | 471 | %95,5 | AKP | %46,4 |
| Günkırı-Yeşilyurt Mah. | 1 | 333 | %97,6 | AKP | %59,9 |
| Günkırı-Şenyurt Mah. | 2 | 351 | %95,4 | DP | %36,3 |
| Güzelli Köyü | 2 | 579 | %93,4 | AKP | %51,1 |
| Girne Mah. | 4 | 1.147 | %79,2 | HDP | %41,9 |
| Haydar Mah. | 3 | 1.032 | %83,5 | HDP | %42,4 |
| Kaleli Köyü | 1 | 287 | %86,4 | HDP | %64,4 |
| Kavunlu Köyü | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %36,2 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 95 | %68,4 | AKP | %41,9 |
| Kuştaşı Köyü | 1 | 200 | %88,0 | HDP | %94,8 |
| Kümbet Mah. | 4 | 1.277 | %80,5 | HDP | %42,8 |
| Nurtepe Mah. | 1 | 302 | %66,2 | HDP | %55,6 |
| Oduncular Köyü | 2 | 555 | %86,0 | DP | %48,2 |
| Saklı Köyü | 1 | 227 | %92,5 | DP | %39,3 |
| Sütderesi Köyü | 1 | 126 | %92,1 | HDP | %45,1 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 244 | %57,0 | HDP | %59,7 |
| Taşüstü Köyü | 2 | 352 | %81,5 | AKP | %48,0 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 150 | %86,7 | MHP | %54,4 |
| Yamaçköy | 2 | 527 | %72,5 | MHP | %39,8 |
| Yayladere Köyü | 1 | 160 | %60,6 | HDP | %41,9 |
| Yazıkonak Köyü | 1 | 151 | %64,9 | HDP | %58,5 |
| Yemişveren Köyü | 1 | 248 | %94,8 | DP | %57,1 |
| Yeşilova Mah. | 6 | 1.805 | %83,6 | HDP | %43,3 |
| Yukarıkolbaşı Köyü | 1 | 294 | %77,6 | HDP | %51,8 |
| Çallı Köyü | 1 | 31 | %67,7 | HDP | %95,2 |
| Çayarası Köyü | 1 | 260 | %86,5 | AKP | %40,2 |
| Çıtak Köyü | 1 | 182 | %78,6 | AKP | %43,5 |
| Özkavak Köyü | 1 | 311 | %63,3 | AKP | %43,5 |
| Üzümveren Köyü | 1 | 89 | %51,7 | DP | %37,8 |
| Şenevler Mah. | 3 | 1.025 | %85,6 | HDP | %40,4 |
| Şenova Mah. | 3 | 749 | %81,8 | HDP | %36,9 |
| Şentepe Mah. | 3 | 1.035 | %88,1 | HDP | %53,3 |
| Şirintepe Mah. | 5 | 1.560 | %79,6 | HDP | %47,2 |