%47,5
HDP birinci
12.584 geçerli oy · katılım %74,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karlıova ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %47,5 ile birinci; 12.584 geçerli oy, katılım %74,1.
Kayıtlı seçmen 18.443 · Oy kullanan 13.662 (katılım %74,1) · Geçerli 12.584 · Geçersiz 1.078
Karlıova İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 5.981 | %47,5 |
| AKP | 5.764 | %45,8 |
| İYİ | 493 | %3,9 |
| MHP | 161 | %1,3 |
| CHP | 117 | %0,9 |
| SAADET | 50 | %0,4 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdullah Erden · HDP · listede 1. sıra
- İbrahim Tutar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şahbedin Kartal · HDP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karlıova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | 1 | 143 | %83,9 | AKP | %71,7 |
| Bahçeköy | 2 | 464 | %67,0 | AKP | %71,2 |
| Bağlıisa Köyü | 2 | 651 | %45,2 | İYİ | %56,0 |
| Boncukgöze Köyü | 1 | 230 | %46,5 | HDP | %59,2 |
| Cilligöl Köyü | 2 | 504 | %64,7 | HDP | %79,3 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 249 | %79,5 | AKP | %74,2 |
| Geçitli Köyü | 1 | 220 | %85,9 | HDP | %51,8 |
| Göynük Köyü | 1 | 332 | %75,0 | HDP | %68,2 |
| Hacılar Köyü | 3 | 724 | %78,6 | HDP | %47,9 |
| Halifan Köyü | 2 | 352 | %75,9 | AKP | %82,0 |
| Harmantepe Köyü | 1 | 65 | %44,6 | AKP | %75,9 |
| Hasanova Köyü | 1 | 277 | %71,1 | HDP | %86,1 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 196 | %80,6 | AKP | %62,4 |
| Kale Mah. | 2 | 368 | %85,9 | AKP | %53,4 |
| Kalencik Köyü | 1 | 212 | %48,6 | HDP | %59,2 |
| Kanıreş Mah. | 3 | 847 | %83,0 | AKP | %49,5 |
| Kantarkaya Köyü | 1 | 321 | %67,6 | AKP | %73,6 |
| Kanitaht Mah. | 2 | 354 | %87,3 | AKP | %71,4 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 292 | %65,4 | AKP | %49,7 |
| Kargapazarı Köyü | 4 | 1.091 | %82,9 | HDP | %95,6 |
| Karlıca Köyü | 1 | 218 | %85,3 | AKP | %75,1 |
| Kaynak Köyü | 1 | 147 | %83,7 | HDP | %54,1 |
| Kaynarpınar Köyü | 1 | 163 | %81,0 | AKP | %55,6 |
| Kazanlı Köyü | 1 | 40 | %85,0 | HDP | %42,4 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 100 | %71,0 | AKP | %86,8 |
| Kıraçtepe Köyü | 1 | 108 | %43,5 | HDP | %87,0 |
| Kızılağaç Köyü | 1 | 168 | %75,0 | AKP | %60,7 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 173 | %74,0 | AKP | %75,2 |
| Kümbet Köyü | 1 | 276 | %87,3 | AKP | %64,3 |
| Kürük Köyü | 1 | 188 | %78,7 | AKP | %61,9 |
| Mollaşakir Köyü | 1 | 276 | %59,8 | AKP | %58,1 |
| Ortaköy | 1 | 133 | %52,6 | AKP | %75,4 |
| Sakaören Köyü | 1 | 302 | %72,2 | HDP | %51,7 |
| Sarıkuşak Köyü | 1 | 100 | %77,0 | AKP | %96,1 |
| Serpmekaya Köyü | 2 | 476 | %83,6 | HDP | %82,8 |
| Seyran Tepe Mah. | 2 | 533 | %80,9 | AKP | %47,9 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | HDP | %46,7 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 278 | %68,7 | HDP | %67,6 |
| Suçatı Köyü | 1 | 246 | %76,8 | AKP | %69,3 |
| Taşlıçay Köyü | 3 | 869 | %61,6 | AKP | %78,6 |
| Toklular Köyü | 3 | 848 | %81,3 | HDP | %88,1 |
| Turgut Özal Mah. | 5 | 1.722 | %79,6 | AKP | %52,4 |
| Tuzluca Köyü | 1 | 164 | %47,6 | HDP | %52,7 |
| Viranşehir Köyü | 1 | 205 | %84,4 | AKP | %80,5 |
| Yeniköy | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %74,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 618 | %81,4 | AKP | %58,5 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 116 | %58,6 | HDP | %66,7 |
| Yorgançayır Köyü | 1 | 199 | %71,9 | HDP | %97,0 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | 1 | 250 | %75,2 | AKP | %66,7 |
| Yiğitler Köyü | 3 | 945 | %78,6 | AKP | %56,2 |
| Çatak Köyü | 1 | 146 | %50,0 | HDP | %91,4 |
| Çukurtepe Köyü | 1 | 345 | %67,0 | HDP | %48,8 |
| Çiftlikköy | 1 | 59 | %17,0 | HDP | %80,0 |