%45,2
AK PARTİ birinci
71.687 geçerli oy · katılım %75,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bingöl Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,2 ile birinci; 71.687 geçerli oy, katılım %75,3.
Kayıtlı seçmen 103.327 · Oy kullanan 77.763 (katılım %75,3) · Geçerli 71.687 · Geçersiz 6.076
Bingöl Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 32.421 | %45,2 |
| HDP | 19.580 | %27,3 |
| MHP | 15.896 | %22,2 |
| SAADET | 1.400 | %2,0 |
| CHP | 1.009 | %1,4 |
| İYİ | 780 | %1,1 |
| BBP | 544 | %0,8 |
| VATAN | 57 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Demirçelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Basatemür · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İmdat Morsünbül · HDP · listede 1. sıra
- Sıddık Korkmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Muhittin Bolluk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bingöl Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdurmuş Köyü | 1 | 152 | %61,2 | AKP | %73,6 |
| Alatepe Köyü | 2 | 439 | %88,8 | AKP | %56,8 |
| Altınışık Köyü | 1 | 34 | %79,4 | MHP | %91,7 |
| Alibir Köyü | 1 | 105 | %83,8 | AKP | %53,5 |
| Ardıçtepe Köyü | 1 | 175 | %93,7 | MHP | %38,2 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 126 | %83,3 | AKP | %54,0 |
| Az Köyü | 1 | 65 | %58,5 | AKP | %77,1 |
| Ağaçeli Köyü | 3 | 811 | %76,6 | AKP | %83,8 |
| Ağaçyolu Köyü | 1 | 101 | %86,1 | AKP | %49,4 |
| Aşağıakpınar Köyü | 2 | 450 | %70,9 | AKP | %56,4 |
| Aşağıköy | 1 | 177 | %77,4 | HDP | %69,5 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 124 | %93,6 | HDP | %57,8 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.966 | %73,6 | HDP | %42,3 |
| Balıklıçay Köyü | 1 | 231 | %92,6 | AKP | %68,4 |
| Balpınar Köyü | 1 | 73 | %60,3 | HDP | %46,2 |
| Büyüktekören Köyü | 1 | 300 | %89,0 | AKP | %56,2 |
| Bilaloğlu Köyü | 1 | 173 | %70,5 | AKP | %75,4 |
| Dallıtepe Köyü | 1 | 76 | %50,0 | HDP | %54,1 |
| Dügernan Köyü | 1 | 25 | %76,0 | CHP | %50,0 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 63 | %58,7 | AKP | %54,3 |
| Dikköy | 2 | 593 | %85,2 | MHP | %61,3 |
| Dikme Köyü | 1 | 278 | %86,7 | AKP | %67,0 |
| Direkli Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %57,4 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 72 | %86,1 | HDP | %65,3 |
| Ekinyolu Köyü | 4 | 1.080 | %80,7 | HDP | %45,0 |
| Elmalı Köyü | 2 | 667 | %89,1 | MHP | %74,0 |
| Emtağ Köyü | 2 | 526 | %88,6 | HDP | %53,3 |
| Erdemli Köyü | 1 | 302 | %69,2 | AKP | %74,3 |
| Erentepe Köyü | 1 | 95 | %97,9 | HDP | %45,1 |
| Garip Köyü | 2 | 405 | %79,3 | AKP | %55,6 |
| Gökdere Köyü | 1 | 271 | %95,9 | HDP | %58,0 |
| Gökçekanat Köyü | 1 | 250 | %71,2 | HDP | %49,4 |
| Gökçeli Köyü | 2 | 391 | %92,6 | AKP | %77,9 |
| Göltepesi Köyü | 3 | 778 | %88,7 | AKP | %56,5 |
| Gözeler Köyü | 3 | 734 | %85,0 | AKP | %49,0 |
| Gözer Köyü | 2 | 362 | %90,6 | AKP | %84,4 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 173 | %86,1 | AKP | %68,6 |
| Güngören Köyü | 1 | 118 | %66,1 | AKP | %48,0 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %87,5 |
| Güveçli Köyü | 3 | 969 | %84,0 | AKP | %39,8 |
| Haziran Köyü | 1 | 149 | %61,1 | AKP | %64,2 |
| Ilıcalar-Ilıca Mah. | 3 | 801 | %93,4 | AKP | %50,4 |
| Ilıcalar-Kamışlı Mah. | 2 | 648 | %96,5 | AKP | %54,9 |
| Ilıcalar-Kılıçlı Mah. | 1 | 151 | %96,7 | AKP | %83,0 |
| Ilıcalar-Uzundere Mah. | 1 | 328 | %97,0 | AKP | %54,6 |
| Ilıcalar-Çay Mah. | 1 | 112 | %92,0 | MHP | %32,3 |
| Ilıcalar-İçpınar Mah. | 1 | 344 | %93,6 | AKP | %57,5 |
| Kardeşler Köyü | 2 | 425 | %50,8 | AKP | %81,6 |
| Kartal Köyü | 1 | 181 | %66,3 | AKP | %68,4 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.182 | %71,9 | AKP | %38,2 |
| Kılçadır Köyü | 1 | 309 | %87,4 | AKP | %67,5 |
| Kıran Köyü | 1 | 239 | %62,3 | AKP | %66,9 |
| Kumgeçit Köyü | 1 | 346 | %92,5 | AKP | %58,5 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 43 | %62,8 | HDP | %59,3 |
| Kuruca Köyü | 1 | 246 | %76,8 | AKP | %42,4 |
| Kurudere Köyü | 1 | 235 | %86,0 | AKP | %71,4 |
| Kuşburnu Köyü | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %60,8 |
| Kuşkondu Köyü | 1 | 122 | %75,4 | AKP | %47,4 |
| Köklü Köyü | 1 | 134 | %93,3 | AKP | %81,9 |
| Kültür Mah. | 33 | 11.231 | %69,6 | AKP | %41,2 |
| Küçüktekören Köyü | 1 | 170 | %87,7 | AKP | %48,8 |
| Mirzan Mah. | 8 | 2.512 | %72,1 | AKP | %41,3 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %47,2 |
| Ormanardı Köyü | 2 | 398 | %84,4 | MHP | %44,3 |
| Ortaköy | 1 | 69 | %65,2 | AKP | %82,5 |
| Ortaçanak Köyü | 1 | 83 | %79,5 | HDP | %53,2 |
| Oğuldere Köyü | 1 | 104 | %79,8 | HDP | %41,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan Mah. | 22 | 7.240 | %70,4 | AKP | %39,0 |
| Sancak-Akbudak Mah. | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %69,6 |
| Sancak-Büyükbaşköy Mah. | 1 | 253 | %85,8 | AKP | %58,6 |
| Sancak-Hoşkar Mah. | 2 | 565 | %87,3 | AKP | %48,6 |
| Sancak-Karapınar Mah. | 1 | 295 | %75,9 | AKP | %43,3 |
| Sancak-Küçükbaşköy Mah. | 1 | 125 | %97,6 | HDP | %77,1 |
| Sancak-Sarıgümüş Mah. | 1 | 190 | %76,3 | HDP | %67,4 |
| Sancak-Yeşilova Mah. | 1 | 276 | %94,2 | AKP | %83,2 |
| Sancak-Çimenli Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %62,1 |
| Sancaklı Köyü | 1 | 268 | %72,8 | HDP | %48,1 |
| Saray Mah. | 11 | 3.438 | %71,7 | AKP | %42,9 |
| Sarıçiçek Köyü | 4 | 1.364 | %85,4 | AKP | %65,0 |
| Selahaddin-İ Eyyubi Mah. | 7 | 2.126 | %75,0 | AKP | %44,2 |
| Sudüğünü Köyü | 3 | 883 | %86,5 | AKP | %78,9 |
| Suvaran Köyü | 1 | 141 | %89,4 | HDP | %47,5 |
| Sütgölü Köyü | 1 | 248 | %71,8 | AKP | %64,5 |
| Simani Mah. | 17 | 5.417 | %73,0 | AKP | %40,1 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %40,0 |
| Topalan Köyü | 1 | 84 | %81,0 | AKP | %63,3 |
| Uzunsavat Köyü | 1 | 106 | %96,2 | AKP | %66,7 |
| Uğurova Köyü | 1 | 84 | %88,1 | AKP | %60,3 |
| Yamaç Köyü | 1 | 242 | %78,1 | AKP | %87,0 |
| Yaygınçayır Köyü | 1 | 142 | %86,6 | AKP | %67,0 |
| Yazgülü Köyü | 1 | 147 | %89,8 | AKP | %68,1 |
| Yelesen Köyü | 1 | 315 | %78,1 | AKP | %66,1 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.710 | %73,5 | AKP | %36,7 |
| Yenibaşlar Köyü | 3 | 967 | %91,9 | AKP | %75,0 |
| Yeniköy | 2 | 414 | %83,8 | HDP | %62,5 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 4.544 | %70,7 | HDP | %35,9 |
| Yeşilköy | 1 | 76 | %79,0 | AKP | %47,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 14 | 4.589 | %74,7 | AKP | %44,2 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 241 | %75,1 | AKP | %54,5 |
| Yukarıakpınar Köyü | 1 | 85 | %64,7 | HDP | %48,1 |
| Yumaklı Köyü | 1 | 342 | %71,9 | AKP | %52,7 |
| Çavuşlar Köyü | 5 | 1.584 | %85,2 | AKP | %74,1 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 170 | %97,1 | MHP | %39,6 |
| Çayboyu Köyü | 1 | 55 | %54,6 | AKP | %55,6 |
| Çeltiksuyu Köyü | 3 | 885 | %61,5 | AKP | %60,9 |
| Çevrimpınar Köyü | 1 | 303 | %89,4 | AKP | %52,4 |
| Çobantaşı Köyü | 1 | 325 | %90,5 | AKP | %59,8 |
| Çukurca Köyü | 1 | 319 | %69,3 | AKP | %59,4 |
| Çiriş Köyü | 1 | 84 | %79,8 | HDP | %72,7 |
| Çiçekdere Köyü | 1 | 144 | %88,9 | AKP | %75,8 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 139 | %62,6 | AKP | %50,6 |
| İnalı Mah. | 14 | 4.690 | %75,0 | AKP | %35,5 |
| İncesu Köyü | 1 | 322 | %82,0 | HDP | %47,6 |
| İnönü Mah. | 12 | 3.926 | %72,1 | AKP | %39,7 |
| İçmeler Mah. | 7 | 2.150 | %75,1 | AKP | %46,1 |
| Şabanköy | 1 | 189 | %83,6 | AKP | %65,3 |
| Şehit Mustafa Gündoğdu Mah. | 28 | 9.299 | %70,2 | AKP | %41,7 |