%45,0
CHP birinci
48.440 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozüyük ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,0 ile birinci; 48.440 geçerli oy, katılım %89,8.
Kayıtlı seçmen 55.481 · Oy kullanan 49.802 (katılım %89,8) · Geçerli 48.440 · Geçersiz 1.362
Bozüyük İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 21.784 | %45,0 |
| AKP | 17.831 | %36,8 |
| MHP | 7.292 | %15,1 |
| SAADET | 579 | %1,2 |
| HDP | 509 | %1,1 |
| DP | 265 | %0,6 |
| VATAN | 126 | %0,3 |
| BTP | 54 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Elmas · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mesut Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Çetin · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Erdinç Gesge · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bozüyük mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 35 | 11.370 | %87,8 | CHP | %49,4 |
| Akpınar Mah. | 2 | 411 | %93,9 | AKP | %75,0 |
| Aksutekke Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %40,0 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 80 | %98,8 | CHP | %51,9 |
| Alibeydüzü Köyü | 1 | 47 | %91,5 | CHP | %62,8 |
| Aşağıarmutlu Köyü | 1 | 84 | %97,6 | CHP | %42,7 |
| Bozalan Köyü | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %48,8 |
| Camiliyayla Köyü | 1 | 30 | %106,7 | AKP | %43,8 |
| Cihangazi Köyü | 1 | 292 | %94,9 | MHP | %41,1 |
| Darıdere Köyü | 1 | 124 | %93,6 | AKP | %40,6 |
| Delielmacık Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %62,1 |
| Dodurga-Mehmet Akif Mah. | 1 | 273 | %96,0 | AKP | %62,2 |
| Dodurga-Mithatpaşa Mah. | 3 | 849 | %97,6 | AKP | %53,7 |
| Dodurga-Namık Kemal Mah. | 1 | 271 | %95,9 | AKP | %55,5 |
| Dodurga-Ziya Gökalp Mah. | 2 | 397 | %97,7 | AKP | %49,1 |
| Dombayçayırı Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %70,6 |
| Dübekli Köyü | 1 | 153 | %95,4 | CHP | %59,6 |
| Düzağaç Köyü | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %67,2 |
| Düzdağ Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %50,9 |
| Ece Köyü | 1 | 34 | %88,2 | CHP | %46,7 |
| Erikli Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %65,4 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %63,2 |
| Göynücek Köyü | 1 | 83 | %95,2 | CHP | %39,7 |
| Günyarık Köyü | 1 | 90 | %83,3 | AKP | %45,3 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 56 | %94,6 | CHP | %46,2 |
| Kandilli Köyü | 1 | 312 | %85,3 | AKP | %56,5 |
| Kapanalan Köyü | 1 | 180 | %88,9 | AKP | %63,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 166 | %91,6 | AKP | %61,7 |
| Karabayır Köyü | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %63,0 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %63,6 |
| Kasımpaşa Mah. | 19 | 6.009 | %89,3 | CHP | %54,0 |
| Ketenlik Köyü | 1 | 28 | %107,1 | AKP | %48,3 |
| Kızılcapınar Köyü | 1 | 42 | %100,0 | CHP | %64,3 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 24 | %108,3 | CHP | %41,7 |
| Kovalıca Köyü | 1 | 156 | %96,2 | AKP | %67,1 |
| Kozpınar Köyü | 1 | 82 | %102,4 | CHP | %43,9 |
| Kuyupınar Köyü | 1 | 62 | %103,2 | CHP | %57,4 |
| Metristepe Köyü | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %47,8 |
| Muratdere Köyü | 1 | 187 | %86,1 | CHP | %52,8 |
| Ormangüzle Köyü | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %44,8 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 128 | %95,3 | AKP | %70,4 |
| Poyra Köyü | 1 | 147 | %95,9 | AKP | %39,1 |
| Revnak Köyü | 1 | 34 | %108,8 | CHP | %58,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 160 | %94,4 | CHP | %53,4 |
| Tekke Mah. | 8 | 2.189 | %89,3 | CHP | %59,7 |
| Yediler Mah. | 17 | 5.495 | %90,4 | AKP | %43,4 |
| Yeni Mah. | 38 | 12.561 | %88,8 | CHP | %51,8 |
| Yenidodurga Köyü | 1 | 99 | %97,0 | CHP | %53,3 |
| Yenidoğan Mah. | 17 | 5.246 | %91,2 | AKP | %47,5 |
| Yeniçepni Köyü | 1 | 73 | %67,1 | AKP | %59,2 |
| Yeniüreğil Köyü | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %44,2 |
| Yeşilkent Mah. | 8 | 2.626 | %87,4 | CHP | %47,2 |
| Yeşilçukurca Köyü | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %53,5 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 50 | %104,0 | MHP | %48,1 |
| Çarşı Mah. | 11 | 3.158 | %89,6 | CHP | %46,0 |
| Çaydere Köyü | 1 | 44 | %102,3 | CHP | %64,4 |
| Çokçapınar Köyü | 1 | 124 | %90,3 | CHP | %42,5 |
| İçköy Mah. | 2 | 595 | %95,0 | CHP | %45,4 |