%44,4
AK PARTİ birinci
36.586 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayburt Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,4 ile birinci; 36.586 geçerli oy, katılım %82,0.
Kayıtlı seçmen 46.236 · Oy kullanan 37.890 (katılım %82,0) · Geçerli 36.586 · Geçersiz 1.304
Bayburt Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.232 | %44,4 |
| MHP | 14.848 | %40,6 |
| SAADET | 1.695 | %4,6 |
| İYİ | 1.586 | %4,3 |
| CHP | 1.405 | %3,8 |
| DP | 474 | %1,3 |
| BBP | 216 | %0,6 |
| BTP | 57 | %0,2 |
| DSP | 57 | %0,2 |
| VATAN | 16 | %0,0 |
Seçilenler
- Süleyman Ağın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bülent Yardımcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Fuad Değirmenci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Barış Bayram · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayburt Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabaşı Köyü | 2 | 376 | %88,0 | AKP | %71,7 |
| Akduran Köyü | 1 | 67 | %95,5 | MHP | %57,1 |
| Aksaçlı Köyü | 1 | 77 | %68,8 | AKP | %73,6 |
| Akçakuzu Köyü | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %57,6 |
| Akşar Köyü | 2 | 424 | %76,9 | AKP | %55,9 |
| Alapelit Köyü | 1 | 129 | %83,0 | MHP | %57,1 |
| Alıçlık Köyü | 1 | 76 | %94,7 | MHP | %64,7 |
| Ardıçgöze Köyü | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %83,1 |
| Armutlu Köyü | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %70,1 |
| Arpalı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 855 | %85,2 | AKP | %52,5 |
| Arpalı-Hürriyet Mah. | 3 | 742 | %84,4 | MHP | %37,1 |
| Arpalı-Çiçekli Mah. | 1 | 138 | %80,4 | MHP | %41,8 |
| Arslandede Köyü | 1 | 167 | %87,4 | MHP | %58,2 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %60,7 |
| Ağören Köyü | 1 | 111 | %92,8 | AKP | %67,7 |
| Aşağıkışlak Köyü | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %79,1 |
| Aşağıpınarlı Köyü | 1 | 31 | %71,0 | İYİ | %50,0 |
| Aşağıçimağıl Köyü | 1 | 109 | %86,2 | AKP | %55,7 |
| Balca Köyü | 1 | 346 | %93,9 | MHP | %43,1 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 109 | %93,6 | AKP | %59,3 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 119 | %64,7 | AKP | %71,4 |
| Bayırtepe Köyü | 1 | 93 | %90,3 | MHP | %47,5 |
| Bayraktar Köyü | 2 | 403 | %86,6 | AKP | %47,4 |
| Başçimağıl Köyü | 2 | 230 | %93,9 | AKP | %49,8 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %41,2 |
| Camiikebir Mah. | 1 | 277 | %75,1 | MHP | %44,9 |
| Danişment Köyü | 1 | 291 | %95,5 | MHP | %61,0 |
| Darıca Köyü | 1 | 189 | %91,0 | AKP | %48,5 |
| Dağtarla Köyü | 1 | 160 | %89,4 | MHP | %48,6 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %56,5 |
| Demirışık Köyü | 1 | 49 | %79,6 | İYİ | %37,8 |
| Demirkaş Köyü | 1 | 150 | %86,7 | AKP | %67,0 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 168 | %89,9 | MHP | %51,7 |
| Dövmekaya Köyü | 1 | 70 | %97,1 | MHP | %52,4 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 121 | %83,5 | AKP | %53,6 |
| Erenli Köyü | 1 | 277 | %63,5 | AKP | %52,3 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.586 | %79,9 | MHP | %48,3 |
| Gençosman Köyü | 2 | 267 | %96,3 | MHP | %54,4 |
| Gençosman Mah. | 10 | 3.475 | %74,7 | MHP | %46,6 |
| Gezköy | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %47,8 |
| Gökler Köyü | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %81,2 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %55,3 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 89 | %89,9 | MHP | %51,3 |
| Göldere Köyü | 1 | 28 | %89,3 | AKP | %87,5 |
| Göloba Köyü | 1 | 70 | %65,7 | AKP | %50,0 |
| Güder Köyü | 1 | 23 | %87,0 | AKP | %80,0 |
| Güllüce Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %41,4 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %57,0 |
| Güneydere Köyü | 2 | 157 | %84,7 | MHP | %50,0 |
| Güzelce Köyü | 1 | 56 | %82,1 | MHP | %52,2 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 77 | %74,0 | AKP | %50,9 |
| Halfikale (KALEARDI) Mah. | 5 | 1.535 | %82,7 | MHP | %44,0 |
| Harmanözü Köyü | 1 | 120 | %94,2 | CHP | %53,2 |
| Helvaköy | 1 | 201 | %72,6 | AKP | %77,9 |
| Heybetepe Köyü | 1 | 85 | %98,8 | MHP | %41,5 |
| Kabaçayır Köyü | 1 | 178 | %77,5 | AKP | %55,2 |
| Kadızade Mah. | 3 | 741 | %79,9 | MHP | %47,0 |
| Karasakal Mah. | 1 | 329 | %80,6 | MHP | %50,8 |
| Karlıca Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %66,7 |
| Karşıgeçit Köyü | 1 | 185 | %91,4 | AKP | %57,9 |
| Kavacık Köyü | 1 | 76 | %75,0 | AKP | %56,1 |
| Kavakyanı Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %71,2 |
| Kemertaş Köyü | 1 | 72 | %66,7 | MHP | %56,8 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 152 | %71,1 | CHP | %50,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 294 | %81,6 | AKP | %54,2 |
| Konursu Köyü | 3 | 856 | %84,7 | AKP | %50,9 |
| Kopköy | 2 | 360 | %89,7 | MHP | %55,2 |
| Kopuz Köyü | 1 | 91 | %73,6 | MHP | %47,0 |
| Kozluk Köyü | 1 | 113 | %77,0 | AKP | %52,9 |
| Koçbayır Köyü | 1 | 168 | %91,7 | AKP | %56,1 |
| Kurbanpınarı Köyü | 1 | 44 | %63,6 | AKP | %70,4 |
| Kurugüney Köyü | 1 | 66 | %53,0 | MHP | %65,7 |
| Kitre Köyü | 1 | 301 | %87,7 | AKP | %33,1 |
| Maden Köyü | 1 | 183 | %82,5 | MHP | %44,9 |
| Manas Köyü | 1 | 58 | %72,4 | AKP | %60,0 |
| Masat Köyü | 2 | 497 | %87,5 | AKP | %61,9 |
| Mehmet Çelebi Mah. | 2 | 510 | %84,5 | MHP | %60,3 |
| Mutlu Köyü | 2 | 353 | %89,8 | AKP | %50,5 |
| Nişantaşı Köyü | 1 | 291 | %95,5 | AKP | %45,5 |
| Ortaçimağıl Köyü | 1 | 112 | %85,7 | AKP | %75,5 |
| Oruçbeyli Köyü | 1 | 231 | %86,2 | AKP | %63,0 |
| Ozansu Köyü | 1 | 205 | %69,3 | AKP | %36,2 |
| Pamuktaş Köyü | 1 | 131 | %87,8 | AKP | %64,9 |
| Pelitli Köyü | 1 | 111 | %92,8 | AKP | %65,0 |
| Petekkaya Köyü | 1 | 50 | %50,0 | AKP | %88,0 |
| Polatlı Köyü | 1 | 111 | %91,9 | MHP | %52,5 |
| Rüştüköy | 1 | 168 | %88,7 | MHP | %41,6 |
| Sakızlı Köyü | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %46,1 |
| Salkımsu Köyü | 1 | 180 | %86,7 | AKP | %48,7 |
| Sancaktepe Köyü | 1 | 228 | %78,1 | AKP | %61,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 228 | %94,7 | AKP | %57,1 |
| Sarıhan Köyü | 1 | 99 | %48,5 | AKP | %57,5 |
| Sarımeşe Köyü | 1 | 99 | %85,9 | AKP | %49,4 |
| Seydiyakup Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %76,4 |
| Sırakayalar Köyü | 1 | 90 | %76,7 | AKP | %73,1 |
| Sığırcı Köyü | 1 | 150 | %93,3 | AKP | %59,7 |
| Soğukgöze Köyü | 1 | 113 | %66,4 | AKP | %42,7 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 224 | %80,8 | AKP | %47,5 |
| Tahtköy | 1 | 174 | %72,4 | AKP | %68,0 |
| Taşburun Köyü | 1 | 48 | %50,0 | AKP | %50,0 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 93 | %90,3 | MHP | %45,1 |
| Taşocağı Köyü | 1 | 152 | %74,3 | AKP | %61,1 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 93 | %85,0 | AKP | %71,8 |
| Tepetarla Köyü | 1 | 48 | %97,9 | MHP | %52,2 |
| Tomlacık Köyü | 1 | 150 | %87,3 | AKP | %49,6 |
| Tuzcuzade Mah. | 10 | 3.173 | %78,2 | MHP | %43,7 |
| Uluçayır Köyü | 2 | 106 | %97,2 | AKP | %53,5 |
| Uzungazi Mah. | 2 | 426 | %80,3 | MHP | %57,1 |
| Uğrak Köyü | 1 | 263 | %90,9 | AKP | %46,8 |
| Uğurgeldi Köyü | 1 | 99 | %97,0 | AKP | %54,8 |
| Velişaban Mah. | 3 | 702 | %80,8 | MHP | %44,3 |
| Veysel Mah. | 3 | 531 | %85,9 | MHP | %47,6 |
| Yanıkçam Köyü | 1 | 71 | %78,9 | AKP | %92,7 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 115 | %92,2 | CHP | %42,1 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 261 | %85,1 | AKP | %75,4 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 219 | %84,0 | AKP | %52,8 |
| Yedigöze Köyü | 1 | 105 | %64,8 | AKP | %44,6 |
| Yeniköy | 1 | 35 | %80,0 | AKP | %39,3 |
| Yerlice Köyü | 1 | 123 | %97,6 | MHP | %44,2 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 306 | %93,1 | AKP | %59,9 |
| Yolaltı Köyü | 1 | 237 | %72,6 | DP | %48,2 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 243 | %86,0 | AKP | %63,2 |
| Yukarıkışlak Köyü | 1 | 82 | %70,7 | AKP | %64,9 |
| Zahit Mah. | 14 | 4.343 | %78,7 | MHP | %46,8 |
| Çakırbağ Köyü | 1 | 114 | %87,7 | AKP | %74,7 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 225 | %86,7 | MHP | %46,5 |
| Çamdere Köyü | 1 | 50 | %78,0 | AKP | %43,6 |
| Çamlıkoz Köyü | 1 | 159 | %71,1 | AKP | %72,7 |
| Çayıryolu Köyü | 1 | 249 | %66,7 | AKP | %43,6 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 266 | %81,6 | AKP | %62,8 |
| Çerçiköy | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %62,5 |
| Çorak Köyü | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %48,3 |
| Çiğdemtepe Köyü | 1 | 258 | %81,8 | AKP | %40,4 |
| Örence Köyü | 2 | 501 | %82,6 | AKP | %52,7 |
| Üzengili Köyü | 1 | 283 | %89,4 | AKP | %55,6 |
| İğdir Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %55,9 |
| Şeyhhayran Mah. | 2 | 644 | %74,8 | MHP | %43,3 |
| Şingah Mah. | 20 | 5.762 | %81,8 | MHP | %46,2 |