%52,9
AK PARTİ birinci
15.780 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %52,9 ile birinci; 15.780 geçerli oy, katılım %85,1.
Kayıtlı seçmen 19.532 · Oy kullanan 16.628 (katılım %85,1) · Geçerli 15.780 · Geçersiz 848
Sason İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.349 | %52,9 |
| CHP | 3.381 | %21,4 |
| HDP | 2.939 | %18,6 |
| SAADET | 557 | %3,5 |
| MHP | 203 | %1,3 |
| BBP | 130 | %0,8 |
| İYİ | 109 | %0,7 |
| DP | 80 | %0,5 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| BTP | 8 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmet Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Yahya Karabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acar Köyü | 2 | 375 | %92,5 | HDP | %85,7 |
| Altıdere Köyü | 1 | 164 | %94,5 | AKP | %61,9 |
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 567 | %84,7 | AKP | %61,5 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.295 | %81,3 | AKP | %60,9 |
| Balbaşı Köyü | 1 | 116 | %86,2 | HDP | %57,6 |
| Bayramlar Köyü | 1 | 186 | %62,9 | AKP | %94,1 |
| Beşevler Mah. | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %81,2 |
| Boğazkapı Köyü | 1 | 167 | %88,0 | AKP | %86,9 |
| Cevizli Köyü | 1 | 141 | %88,7 | HDP | %74,4 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 203 | %81,3 | CHP | %70,7 |
| Demetevler Mah. | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %93,2 |
| Dereköy | 2 | 374 | %69,8 | AKP | %44,8 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 114 | %95,6 | AKP | %55,8 |
| Derince Köyü | 1 | 297 | %67,3 | AKP | %61,7 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 211 | %92,9 | AKP | %36,8 |
| Dörtbölük Köyü | 2 | 376 | %87,2 | AKP | %73,8 |
| Dikbayır Köyü | 1 | 98 | %56,1 | AKP | %45,3 |
| Emek Mah. | 2 | 377 | %89,9 | AKP | %41,2 |
| Erdemli Mah. | 1 | 109 | %92,7 | HDP | %47,9 |
| Ergünü Köyü | 1 | 208 | %95,2 | AKP | %94,9 |
| Erikli Köyü | 1 | 130 | %73,9 | AKP | %73,9 |
| Gençler Köyü | 1 | 174 | %59,8 | AKP | %67,8 |
| Geçitli Köyü | 1 | 194 | %86,6 | AKP | %75,0 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 155 | %77,4 | AKP | %86,1 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 360 | %94,7 | CHP | %42,9 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 21 | %85,7 | CHP | %56,3 |
| Haydar Mah. | 1 | 161 | %98,8 | AKP | %76,6 |
| Heybeli Köyü | 2 | 356 | %98,9 | HDP | %71,0 |
| Kaleyolu Köyü | 1 | 275 | %53,1 | CHP | %37,2 |
| Karameşe Köyü | 1 | 183 | %82,0 | HDP | %81,8 |
| Karayün Köyü | 1 | 92 | %65,2 | CHP | %59,7 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %74,8 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 117 | %82,1 | HDP | %63,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %62,5 |
| Kayadüzü Köyü | 1 | 202 | %89,6 | AKP | %73,0 |
| Kaşyayla Köyü | 1 | 229 | %87,8 | AKP | %88,6 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 181 | %75,7 | HDP | %82,7 |
| Kınalı Köyü | 1 | 72 | %63,9 | AKP | %95,6 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 84 | %90,5 | HDP | %44,3 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 99 | %93,9 | HDP | %67,1 |
| Kilimli Köyü | 1 | 38 | %100,0 | DP | %91,7 |
| Kilis Köyü | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %88,7 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 177 | %102,3 | AKP | %53,0 |
| Meşeli Köyü | 1 | 99 | %80,8 | CHP | %52,6 |
| Orta Mah. | 3 | 987 | %76,3 | AKP | %52,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %60,1 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 307 | %92,2 | AKP | %71,3 |
| Sevek Mah. | 1 | 241 | %91,3 | CHP | %58,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 66 | %51,5 | AKP | %57,6 |
| Taşyuva Köyü | 1 | 189 | %77,3 | AKP | %87,9 |
| Tekevler Mah. | 1 | 191 | %94,8 | AKP | %85,9 |
| Tekinler Mah. | 2 | 433 | %91,9 | AKP | %46,3 |
| Topluca Köyü | 1 | 62 | %80,7 | AKP | %79,2 |
| Turnalı Köyü | 1 | 176 | %66,5 | CHP | %61,3 |
| Umurlu Köyü | 2 | 436 | %83,0 | HDP | %73,6 |
| Yakabağ Köyü | 1 | 88 | %42,1 | AKP | %58,1 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 496 | %92,1 | AKP | %49,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 358 | %96,7 | CHP | %54,7 |
| Yeniköy | 1 | 182 | %89,0 | HDP | %85,6 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %78,8 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %67,5 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 353 | %90,4 | AKP | %53,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 102 | %96,1 | HDP | %43,5 |
| Yıldız Mah. | 2 | 543 | %91,7 | AKP | %47,2 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 323 | %83,9 | AKP | %81,1 |
| Yukarı Mah. | 1 | 108 | %96,3 | AKP | %52,1 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 205 | %83,4 | AKP | %65,9 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 2 | 509 | %92,9 | AKP | %44,1 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 243 | %93,4 | SAADET | %35,0 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %60,2 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %58,1 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 125 | %100,0 | SAADET | %44,2 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 2 | 434 | %95,4 | AKP | %60,6 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 288 | %89,9 | AKP | %54,1 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 230 | %97,0 | AKP | %51,1 |
| Yürekli Köyü | 1 | 140 | %53,6 | AKP | %81,7 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 64 | %62,5 | AKP | %57,9 |
| Zafer Mah. | 1 | 288 | %89,9 | CHP | %49,0 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 297 | %86,2 | AKP | %77,7 |
| Çalışırlar Köyü | 1 | 271 | %62,7 | AKP | %66,3 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 108 | %78,7 | AKP | %85,2 |
| Çağlı Köyü | 1 | 143 | %81,8 | HDP | %61,6 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 96 | %57,3 | AKP | %100,0 |
| Örenağıl Köyü | 1 | 271 | %79,3 | AKP | %55,5 |
| İncesu Köyü | 1 | 75 | %74,7 | AKP | %92,6 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %75,7 |