%38,6
AK PARTİ birinci
14.569 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşiri ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,6 ile birinci; 14.569 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 17.956 · Oy kullanan 15.381 (katılım %85,7) · Geçerli 14.569 · Geçersiz 812
Beşiri İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.620 | %38,6 |
| HDP | 5.483 | %37,6 |
| SAADET | 3.052 | %21,0 |
| CHP | 155 | %1,1 |
| İYİ | 89 | %0,6 |
| DP | 74 | %0,5 |
| MHP | 47 | %0,3 |
| BTP | 21 | %0,1 |
| BBP | 21 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- İzettin Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şükrü Kaya · HDP · listede 1. sıra
- Mehmet Aydın Baran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Beşiri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaca Köyü | 1 | 238 | %87,4 | HDP | %50,8 |
| Asmadere Köyü | 1 | 303 | %86,8 | AKP | %52,6 |
| Atbağı Köyü | 1 | 147 | %89,8 | AKP | %50,8 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 182 | %88,5 | AKP | %84,0 |
| Bahçeli Köyü | 2 | 352 | %86,1 | AKP | %56,9 |
| Bağdu Mah. | 4 | 1.091 | %88,5 | SAADET | %41,4 |
| Başarı Köyü | 1 | 33 | %75,8 | AKP | %70,8 |
| Behrem Yoğun Mah. | 4 | 1.230 | %91,7 | SAADET | %42,1 |
| Beyçayırı Köyü | 2 | 471 | %96,4 | SAADET | %44,7 |
| Beşpınar Köyü | 3 | 764 | %61,3 | AKP | %65,1 |
| Bilek Köyü | 1 | 195 | %100,0 | HDP | %66,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 385 | %92,7 | HDP | %47,5 |
| Danalı Köyü | 2 | 388 | %77,3 | HDP | %48,6 |
| Dayılar Köyü | 1 | 302 | %57,0 | HDP | %51,5 |
| Dağyolu Köyü | 1 | 132 | %68,9 | AKP | %61,9 |
| Deveboynu Köyü | 1 | 99 | %63,6 | SAADET | %41,0 |
| Değirmenüstü Köyü | 1 | 232 | %74,6 | AKP | %59,4 |
| Doğankavak Köyü | 3 | 835 | %83,2 | HDP | %41,0 |
| Doğanpazarı Köyü | 1 | 68 | %98,5 | HDP | %74,6 |
| Durucak Köyü | 2 | 465 | %86,9 | AKP | %47,4 |
| Esence Köyü | 1 | 230 | %93,9 | HDP | %42,5 |
| Eskihamur Köyü | 2 | 391 | %90,8 | AKP | %51,0 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %60,0 |
| Ilıca Köyü | 1 | 179 | %41,3 | AKP | %54,4 |
| Işıkveren Köyü | 1 | 77 | %75,3 | AKP | %57,9 |
| Karatepe Köyü | 1 | 60 | %71,7 | AKP | %51,2 |
| Kayatepe Köyü | 1 | 138 | %76,1 | HDP | %63,5 |
| Kaşüstü Köyü | 1 | 35 | %71,4 | HDP | %76,0 |
| Kobin Mah. | 4 | 1.165 | %92,0 | AKP | %45,0 |
| Kumgeçit Köyü | 1 | 34 | %55,9 | HDP | %52,6 |
| Kumçay Köyü | 1 | 122 | %71,3 | AKP | %71,3 |
| Kurukavak Köyü | 1 | 65 | %76,9 | AKP | %58,7 |
| Kuşçukuru Köyü | 1 | 84 | %88,1 | SAADET | %38,4 |
| Kütüklü Köyü | 1 | 92 | %79,4 | AKP | %75,7 |
| Mehmet Yatkın Mah. | 3 | 1.004 | %89,9 | SAADET | %37,3 |
| Otluca Köyü | 1 | 156 | %85,3 | AKP | %41,2 |
| Oğuz Köyü | 1 | 236 | %77,5 | AKP | %45,8 |
| Samanlı Köyü | 1 | 142 | %73,9 | HDP | %57,3 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 245 | %72,2 | SAADET | %55,4 |
| Tepecik Köyü | 1 | 102 | %71,6 | HDP | %49,3 |
| Uğurca Köyü | 1 | 18 | %94,4 | HDP | %50,0 |
| Yakacık Köyü | 1 | 46 | %65,2 | HDP | %35,7 |
| Yalınca Köyü | 1 | 32 | %96,9 | HDP | %67,9 |
| Yalınkavak Köyü | 1 | 173 | %65,3 | HDP | %56,8 |
| Yarımtaş Köyü | 1 | 100 | %85,0 | HDP | %63,9 |
| Yazıhan Köyü | 1 | 83 | %84,3 | AKP | %46,7 |
| Yenipınar Köyü | 3 | 735 | %88,2 | HDP | %91,4 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 85 | %84,7 | HDP | %74,6 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 86 | %74,4 | HDP | %75,0 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 48 | %66,7 | SAADET | %93,3 |
| Yontukyazı Köyü | 1 | 346 | %83,5 | HDP | %59,0 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 91 | %92,3 | HDP | %60,0 |
| Çavuşbayırı Köyü | 1 | 16 | %93,8 | AKP | %42,9 |
| Çığırlı Köyü | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %53,2 |
| Örmegöze Köyü | 1 | 206 | %85,4 | AKP | %62,1 |
| Üçkuyular Köyü | 1 | 20 | %85,0 | HDP | %64,7 |
| İkiköprü-Karaduman Mah. | 1 | 329 | %97,9 | AKP | %53,1 |
| İkiköprü-Kıyanç Mah. | 3 | 865 | %96,2 | HDP | %54,9 |
| İkiköprü-Turgut Özal Mah. | 3 | 1.015 | %95,9 | HDP | %49,8 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 81 | %72,8 | AKP | %60,3 |
| İnpınar Köyü | 1 | 132 | %79,6 | HDP | %76,0 |
| Şehit Nihat Özcan Mah. | 3 | 863 | %91,8 | SAADET | %43,5 |