%59,7
AK PARTİ birinci
16.342 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulus ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %59,7 ile birinci; 16.342 geçerli oy, katılım %90,6.
Kayıtlı seçmen 19.200 · Oy kullanan 17.397 (katılım %90,6) · Geçerli 16.342 · Geçersiz 1.055
Ulus İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.749 | %59,7 |
| CHP | 2.872 | %17,6 |
| MHP | 2.423 | %14,8 |
| SAADET | 546 | %3,3 |
| İYİ | 515 | %3,2 |
| BBP | 134 | %0,8 |
| VATAN | 58 | %0,4 |
| BTP | 45 | %0,3 |
Seçilenler
- Kadir Saraç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Atnen Aydoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahman Köyü | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %69,8 |
| Abdipaşa-Derecik Mah. | 2 | 517 | %92,1 | AKP | %40,0 |
| Abdipaşa-Kadıoğlu Mah. | 1 | 147 | %92,5 | AKP | %46,8 |
| Abdipaşa-Karadiken Mah. | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %67,4 |
| Abdipaşa-Ulupınar Mah. | 1 | 198 | %91,9 | AKP | %40,5 |
| Abdipaşa-Yeşilpazar Mah. | 4 | 1.244 | %86,0 | AKP | %44,0 |
| Aktaş Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %50,6 |
| Akörensöküler Köyü | 2 | 277 | %93,5 | AKP | %58,0 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 130 | %83,9 | AKP | %68,9 |
| Alpı Köyü | 1 | 62 | %75,8 | AKP | %80,9 |
| Arpacık Köyü | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %59,1 |
| Ağaköy | 1 | 339 | %89,4 | AKP | %66,9 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 256 | %95,3 | AKP | %61,3 |
| Aşağıemirce Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %40,9 |
| Aşağıköy | 1 | 301 | %90,4 | AKP | %67,2 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 206 | %96,6 | AKP | %67,0 |
| Aşağıçerçi Köyü | 1 | 204 | %94,1 | AKP | %55,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %67,6 |
| Balıcak Köyü | 1 | 177 | %91,5 | AKP | %67,6 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %75,8 |
| Buğurlar Köyü | 1 | 221 | %98,2 | AKP | %52,8 |
| Ceyüpler Köyü | 1 | 164 | %90,2 | AKP | %61,5 |
| Dereli Köyü | 1 | 204 | %87,3 | AKP | %83,5 |
| Dodurga Köyü | 1 | 182 | %95,6 | AKP | %58,4 |
| Dorucaşahinci Köyü | 1 | 124 | %95,2 | AKP | %80,4 |
| Doğanköy | 1 | 172 | %75,0 | AKP | %70,6 |
| Döngeller Köyü | 1 | 188 | %86,7 | AKP | %74,7 |
| Dörekler Köyü | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %69,1 |
| Düzköy | 1 | 133 | %98,5 | AKP | %65,6 |
| Dibektaş Köyü | 1 | 209 | %94,7 | AKP | %76,2 |
| Eldeş Köyü | 2 | 333 | %88,6 | AKP | %57,4 |
| Elmacık Köyü | 1 | 146 | %98,6 | AKP | %65,2 |
| Eseler Köyü | 1 | 185 | %91,4 | AKP | %57,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %68,2 |
| Güneyören Köyü | 2 | 252 | %91,7 | AKP | %51,9 |
| Hasanören Köyü | 1 | 152 | %97,4 | AKP | %63,8 |
| Hocaköy | 1 | 242 | %82,6 | AKP | %51,1 |
| Hisarköy | 2 | 387 | %88,6 | AKP | %49,2 |
| Isırganlı Köyü | 1 | 131 | %95,4 | AKP | %64,5 |
| Kadıköy | 1 | 186 | %80,7 | AKP | %72,9 |
| Kaldırım Mah. | 4 | 1.269 | %86,5 | AKP | %49,4 |
| Kalecik Köyü | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %62,5 |
| Karahasan Köyü | 1 | 145 | %82,1 | AKP | %60,4 |
| Karakışla Köyü | 1 | 102 | %79,4 | AKP | %71,3 |
| Kasımlar Mah. | 1 | 222 | %95,5 | AKP | %54,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %47,6 |
| Keçideresi Köyü | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %60,0 |
| Kıyıklar Köyü | 1 | 137 | %85,4 | AKP | %69,9 |
| Kızıllar Köyü | 1 | 318 | %93,7 | AKP | %71,6 |
| Konak Köyü | 1 | 208 | %91,4 | AKP | %70,3 |
| Konuklu Köyü | 1 | 206 | %91,3 | AKP | %72,7 |
| Kozanlı Köyü | 1 | 88 | %80,7 | AKP | %69,1 |
| Kumluca-Kavaklıkaldırım Mah. | 1 | 217 | %95,4 | MHP | %45,4 |
| Kumluca-Merkez Mah. | 3 | 1.022 | %91,2 | AKP | %51,6 |
| Kumluca-Yeni Mah. | 2 | 548 | %91,4 | AKP | %46,9 |
| Köklü Köyü | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %72,0 |
| Küllü Köyü | 1 | 253 | %90,1 | AKP | %53,7 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 83 | %74,7 | AKP | %80,0 |
| Kirsinler Köyü | 1 | 338 | %92,9 | AKP | %80,5 |
| Mezgeller Mah. | 2 | 664 | %91,3 | AKP | %52,0 |
| Samat Mah. | 2 | 374 | %93,6 | AKP | %67,4 |
| Sarıfasıl Köyü | 1 | 212 | %89,2 | AKP | %72,4 |
| Sarnıç Köyü | 1 | 218 | %96,8 | AKP | %45,4 |
| Saz Mah. | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %53,8 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %86,7 |
| Uluköy | 1 | 302 | %94,4 | AKP | %78,3 |
| Yenikışla Köyü | 1 | 153 | %96,7 | AKP | %80,7 |
| Yeniköy | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %74,1 |
| Yılanlar Köyü | 1 | 242 | %94,6 | AKP | %69,7 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 157 | %80,3 | AKP | %66,9 |
| Zafer Köyü | 2 | 493 | %90,5 | AKP | %51,4 |
| Çavuşköy | 2 | 163 | %94,5 | AKP | %57,3 |
| Çerde Köyü | 1 | 152 | %96,7 | AKP | %72,4 |
| Çubukbeli Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %70,4 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 332 | %93,1 | AKP | %74,3 |
| Öncüler Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %72,7 |
| Üçsaray Köyü | 2 | 180 | %88,3 | AKP | %64,8 |
| İbrahimderesi Köyü | 1 | 187 | %74,9 | AKP | %66,7 |
| İnceçam Köyü | 1 | 226 | %88,1 | AKP | %59,1 |
| İğneciler Köyü | 1 | 165 | %86,7 | AKP | %77,3 |
| Şirinler Köyü | 1 | 171 | %86,0 | AKP | %70,9 |