%44,5
AK PARTİ birinci
93.604 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bartın Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,5 ile birinci; 93.604 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 114.594 · Oy kullanan 98.883 (katılım %86,3) · Geçerli 93.604 · Geçersiz 5.279
Bartın Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 41.667 | %44,5 |
| MHP | 23.446 | %25,1 |
| CHP | 18.658 | %19,9 |
| SAADET | 4.334 | %4,6 |
| İYİ | 4.009 | %4,3 |
| DP | 600 | %0,6 |
| BBP | 524 | %0,6 |
| VATAN | 208 | %0,2 |
| BTP | 158 | %0,2 |
Seçilenler
- Kenan Dursun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Eyüpustaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Orhan Ölçek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Göker Giray Gülsoy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Abdullah Kaleli · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Uğur Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bartın Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa Köyü | 1 | 284 | %94,7 | AKP | %56,2 |
| Akağaç Köyü | 3 | 895 | %91,0 | AKP | %57,9 |
| Akbaba Köyü | 2 | 425 | %76,7 | AKP | %49,0 |
| Akbaş Köyü | 2 | 652 | %90,3 | AKP | %40,5 |
| Akgöz Köyü | 1 | 342 | %93,3 | AKP | %62,1 |
| Akıncılar Köyü | 2 | 560 | %92,0 | AKP | %61,5 |
| Akmanlar Köyü | 2 | 629 | %92,1 | AKP | %53,7 |
| Akpınar Köyü | 2 | 505 | %92,9 | AKP | %46,3 |
| Akçalı Köyü | 2 | 668 | %88,3 | AKP | %49,6 |
| Akçamescit Köyü | 2 | 464 | %92,7 | AKP | %39,6 |
| Aladağ Mah. | 12 | 4.013 | %81,3 | AKP | %37,1 |
| Alibaş Köyü | 1 | 284 | %84,9 | AKP | %45,4 |
| Arıt Köyü | 2 | 485 | %80,6 | AKP | %62,0 |
| Arıönü Köyü | 3 | 630 | %91,3 | AKP | %46,3 |
| Avgölü Köyü | 1 | 136 | %97,1 | AKP | %55,5 |
| Aydınlar Köyü | 2 | 443 | %90,7 | AKP | %63,8 |
| Ağdacı Mah. | 3 | 950 | %90,0 | AKP | %45,5 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 233 | %95,7 | AKP | %58,9 |
| Bakioğlu Köyü | 2 | 677 | %91,6 | AKP | %47,6 |
| Balat Köyü | 1 | 177 | %81,4 | AKP | %60,1 |
| Barkaçboz Köyü | 2 | 550 | %96,0 | AKP | %43,8 |
| Bayıryüzü Köyü | 2 | 520 | %93,7 | AKP | %50,9 |
| Başoğlu Köyü | 1 | 211 | %96,2 | AKP | %66,5 |
| Bedil Köyü | 2 | 476 | %91,8 | AKP | %57,6 |
| Beşköprü Köyü | 1 | 218 | %79,4 | AKP | %47,6 |
| Budakdüzü Köyü | 2 | 405 | %87,4 | AKP | %64,2 |
| Büyükkıran Köyü | 2 | 427 | %91,6 | AKP | %44,7 |
| Büyükkızılkum Köyü | 1 | 317 | %95,0 | AKP | %44,4 |
| Celilbeyoğlu Köyü | 1 | 283 | %93,3 | AKP | %60,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.393 | %79,9 | AKP | %37,8 |
| Cöcü Köyü | 1 | 202 | %95,5 | AKP | %33,3 |
| Dallıca Köyü | 2 | 404 | %91,1 | AKP | %52,8 |
| Darıören Köyü | 1 | 317 | %92,7 | AKP | %58,0 |
| Demirciler Mah. | 8 | 2.782 | %79,4 | CHP | %33,1 |
| Derbent Köyü | 1 | 252 | %93,7 | AKP | %52,0 |
| Dırazlar Köyü | 2 | 565 | %90,4 | AKP | %48,8 |
| Doğaşı Köyü | 2 | 567 | %89,8 | AKP | %50,4 |
| Ecikler Köyü | 3 | 752 | %89,5 | AKP | %55,5 |
| Ellibaş Köyü | 2 | 635 | %89,6 | AKP | %62,9 |
| Epçiler Köyü | 3 | 889 | %92,4 | AKP | %54,5 |
| Epçilerkadı Köyü | 1 | 198 | %95,0 | AKP | %48,3 |
| Esbey Köyü | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %64,3 |
| Esentepe Mah. | 6 | 1.894 | %80,4 | AKP | %45,2 |
| Esenyurt Köyü | 3 | 749 | %93,1 | AKP | %53,8 |
| Eskiemirler Köyü | 1 | 307 | %90,9 | AKP | %59,4 |
| Eskihamidiye Köyü | 2 | 650 | %89,9 | AKP | %55,3 |
| Eyüpoğlu Köyü | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %55,2 |
| Fırınlı Köyü | 1 | 250 | %91,6 | AKP | %50,9 |
| Gençali Köyü | 1 | 333 | %93,4 | AKP | %50,2 |
| Geriş Köyü | 3 | 846 | %92,7 | AKP | %63,1 |
| Gerişkatırcı Köyü | 2 | 462 | %95,9 | AKP | %56,6 |
| Gökçekıran Köyü | 2 | 569 | %89,8 | AKP | %53,4 |
| Gölbucağı Mah. | 16 | 5.576 | %79,1 | CHP | %37,6 |
| Gözpınar Köyü | 2 | 460 | %91,7 | AKP | %42,3 |
| Gürgenpınarı Köyü | 3 | 720 | %90,3 | AKP | %39,6 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 266 | %94,7 | AKP | %52,1 |
| Güzelcehisar Köyü | 2 | 675 | %90,5 | AKP | %39,2 |
| Hacıhatipoğlu Köyü | 1 | 262 | %97,3 | AKP | %48,9 |
| Hacıosmanoğlu Köyü | 2 | 393 | %93,6 | CHP | %36,1 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %36,3 |
| Hasanefendi Köyü | 2 | 399 | %96,2 | AKP | %60,1 |
| Hasankadı-Gerişli Mah. | 1 | 149 | %96,0 | MHP | %45,6 |
| Hasankadı-Merkez Mah. | 3 | 724 | %95,7 | AKP | %46,7 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mah. | 1 | 120 | %99,2 | MHP | %52,3 |
| Hasankadı-Şabankadı Mah. | 3 | 719 | %93,6 | MHP | %49,2 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 262 | %91,6 | AKP | %50,9 |
| Hatipler Köyü | 1 | 303 | %96,0 | AKP | %35,7 |
| Hıdırlar Köyü | 2 | 599 | %94,3 | AKP | %41,3 |
| Hocaoğlu Köyü | 2 | 370 | %91,6 | AKP | %48,1 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.794 | %80,8 | AKP | %36,1 |
| Kabagöz Köyü | 2 | 570 | %89,3 | AKP | %49,7 |
| Kaman Köyü | 2 | 352 | %96,3 | AKP | %53,3 |
| Karacaoğlu Köyü | 1 | 295 | %93,6 | SAADET | %50,6 |
| Karahüseyinli Köyü | 2 | 536 | %93,7 | AKP | %64,7 |
| Karaköy Mah. | 9 | 2.948 | %79,9 | AKP | %37,9 |
| Karaköyşeyhler Köyü | 1 | 341 | %87,7 | AKP | %46,6 |
| Karamazak Köyü | 2 | 587 | %89,8 | AKP | %44,6 |
| Karasu Köyü | 3 | 543 | %85,3 | AKP | %42,3 |
| Karayakup Köyü | 1 | 209 | %91,4 | AKP | %57,7 |
| Karaçay Mah. | 1 | 208 | %93,3 | AKP | %39,3 |
| Karainler Köyü | 3 | 771 | %92,4 | AKP | %55,4 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 150 | %88,0 | AKP | %72,8 |
| Kayacılar Köyü | 1 | 271 | %92,6 | AKP | %52,2 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %51,9 |
| Kayadibikavlak Köyü | 2 | 441 | %93,0 | AKP | %47,7 |
| Kayadibiçavuş Köyü | 2 | 384 | %94,3 | AKP | %47,1 |
| Kaşbaşı Köyü | 1 | 262 | %98,1 | MHP | %45,2 |
| Kemer Köprü Mah. | 23 | 7.919 | %77,5 | AKP | %33,2 |
| Kırtepe Mah. | 8 | 2.652 | %81,5 | CHP | %45,0 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 424 | %85,9 | AKP | %43,9 |
| Kışla Köyü | 2 | 480 | %92,9 | AKP | %43,0 |
| Kocareis Köyü | 2 | 452 | %87,6 | AKP | %56,3 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mah. | 2 | 443 | %90,1 | AKP | %48,1 |
| Kozcağız-Değirmenci Mah. | 1 | 221 | %95,5 | AKP | %41,3 |
| Kozcağız-Kavlaklık Mah. | 2 | 675 | %83,1 | AKP | %40,0 |
| Kozcağız-Merkez Mah. | 9 | 3.131 | %83,4 | AKP | %39,7 |
| Kozcağız-Yenişar Mah. | 3 | 714 | %86,8 | AKP | %39,3 |
| Kumaçorak Köyü | 1 | 189 | %84,7 | AKP | %72,0 |
| Kurt Köyü | 2 | 539 | %88,3 | AKP | %46,8 |
| Kutlubeydemirci Köyü | 2 | 571 | %93,0 | AKP | %55,7 |
| Kutlubeytabaklar Köyü | 1 | 320 | %94,1 | AKP | %65,1 |
| Kutlubeyyazıcılar Köyü | 2 | 530 | %92,3 | AKP | %56,9 |
| Köyortası Mah. | 4 | 1.159 | %79,8 | CHP | %41,9 |
| Köyyeri Köyü | 1 | 315 | %92,1 | AKP | %68,0 |
| Kümesler Köyü | 1 | 306 | %88,9 | AKP | %58,9 |
| Küçükkızılkum Köyü | 2 | 393 | %92,4 | AKP | %48,0 |
| Mamak Köyü | 2 | 483 | %92,8 | AKP | %56,6 |
| Mekeçler Köyü | 2 | 358 | %90,5 | AKP | %52,7 |
| Merkez-Gecen Mah. | 3 | 728 | %88,2 | MHP | %40,8 |
| Muratbey Köyü | 2 | 362 | %97,5 | AKP | %52,1 |
| Okulak Mah. | 4 | 1.141 | %78,4 | CHP | %37,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 314 | %94,0 | AKP | %46,3 |
| Orduyeri Mah. | 16 | 5.567 | %79,7 | AKP | %34,7 |
| Orta Mah. | 4 | 1.292 | %82,7 | CHP | %39,7 |
| Saraylı Köyü | 2 | 394 | %92,9 | AKP | %49,0 |
| Serdar Köyü | 2 | 437 | %92,9 | AKP | %66,9 |
| Sofular Köyü | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %44,7 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %75,6 |
| Sülek Köyü | 2 | 572 | %87,9 | AKP | %67,9 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 617 | %88,5 | AKP | %55,3 |
| Sipahiler Köyü | 2 | 419 | %95,2 | AKP | %52,5 |
| Tabanözü Köyü | 2 | 540 | %92,4 | AKP | %48,8 |
| Tasmacı Köyü | 1 | 215 | %94,9 | AKP | %46,5 |
| Terkehaliller Köyü | 3 | 774 | %85,7 | AKP | %61,2 |
| Terkehatipler Köyü | 3 | 730 | %90,1 | AKP | %59,9 |
| Topluca Köyü | 2 | 491 | %87,0 | AKP | %58,3 |
| Tuna Mah. | 12 | 4.080 | %78,8 | AKP | %36,5 |
| Turanlar Köyü | 1 | 190 | %91,6 | AKP | %53,6 |
| Tuzcular Köyü | 1 | 315 | %91,4 | AKP | %60,7 |
| Ulugeçitambarcı Köyü | 2 | 545 | %94,9 | AKP | %45,8 |
| Ulugeçitkadı Köyü | 2 | 421 | %92,6 | AKP | %43,6 |
| Uluköy | 2 | 613 | %90,1 | AKP | %44,7 |
| Ustaoğlu Köyü | 1 | 315 | %92,7 | AKP | %62,1 |
| Uzunöz Köyü | 2 | 378 | %86,5 | AKP | %56,9 |
| Uğurlar Köyü | 2 | 507 | %87,8 | AKP | %54,6 |
| Yanaz Köyü | 2 | 579 | %94,5 | AKP | %58,3 |
| Yenihamidiye Köyü | 1 | 303 | %94,4 | AKP | %68,6 |
| Yeniköy | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %47,3 |
| Yeğenli Köyü | 2 | 550 | %88,7 | AKP | %55,1 |
| Yeşilkaya Köyü | 3 | 734 | %91,1 | AKP | %47,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 373 | %94,9 | AKP | %46,5 |
| Yıldız Köyü | 3 | 460 | %92,4 | AKP | %40,0 |
| Yukarışeyhler Köyü | 1 | 241 | %82,2 | AKP | %66,0 |
| Çakırdemirci Köyü | 2 | 372 | %93,3 | AKP | %53,4 |
| Çakırkadı Köyü | 2 | 558 | %94,8 | AKP | %48,4 |
| Çakırömerağa Köyü | 1 | 215 | %97,2 | AKP | %55,3 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 300 | %91,0 | AKP | %47,1 |
| Çamlık Köyü | 1 | 107 | %102,8 | AKP | %60,8 |
| Çaybükü Köyü | 2 | 549 | %91,8 | AKP | %45,9 |
| Çaydüzü Mah. | 9 | 2.934 | %83,8 | AKP | %46,1 |
| Çayır Köyü | 1 | 271 | %86,7 | AKP | %42,1 |
| Çeştepe Köyü | 2 | 418 | %93,3 | AKP | %59,0 |
| Çukurbük Köyü | 1 | 310 | %90,7 | AKP | %52,5 |
| Çöpbey Köyü | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %55,6 |
| Çiftlikköy | 2 | 415 | %92,1 | CHP | %43,8 |
| Ören Köyü | 2 | 384 | %91,7 | AKP | %67,0 |
| Özbaşı Köyü | 3 | 745 | %97,2 | AKP | %62,7 |
| İmamlar Köyü | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %51,5 |
| Şabankadı Köyü | 2 | 365 | %92,9 | AKP | %65,4 |
| Şahne Köyü | 2 | 450 | %95,3 | AKP | %49,6 |
| Şahin Köyü | 2 | 459 | %88,2 | AKP | %48,9 |
| Şarköy | 1 | 334 | %95,2 | AKP | %59,0 |
| Şiremirtabaklar Köyü | 1 | 178 | %94,9 | AKP | %63,7 |
| Şiremirçavuş Mah. | 3 | 787 | %86,4 | AKP | %46,7 |
| Şirinköy | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %66,2 |