%37,8
AK PARTİ birinci
13.316 geçerli oy · katılım %77,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göle ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,8 ile birinci; 13.316 geçerli oy, katılım %77,1.
Kayıtlı seçmen 18.341 · Oy kullanan 14.149 (katılım %77,1) · Geçerli 13.316 · Geçersiz 833
Göle İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.039 | %37,8 |
| CHP | 2.917 | %21,9 |
| HDP | 2.080 | %15,6 |
| DP | 1.031 | %7,7 |
| MHP | 647 | %4,9 |
| SAADET | 194 | %1,5 |
| VATAN | 49 | %0,4 |
Seçilenler
- İsmail Oğuzorhan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Doğan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Vahit Atasoy · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Göle mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arpaşen Köyü | 2 | 357 | %70,3 | AKP | %87,6 |
| Balçeşme Köyü | 2 | 412 | %77,4 | AKP | %61,2 |
| Bellitepe Köyü | 1 | 112 | %85,7 | MHP | %43,7 |
| Budaklı Köyü | 1 | 204 | %81,9 | DP | %36,6 |
| Büyükaltınbulak Köyü | 1 | 236 | %84,3 | HDP | %11,8 |
| Damlasu Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %41,2 |
| Dedekılıcı Köyü | 1 | 197 | %70,1 | AKP | %46,4 |
| Dengeli Köyü | 1 | 183 | %65,6 | CHP | %78,3 |
| Dereyolu Köyü | 1 | 219 | %82,7 | CHP | %27,6 |
| Durucasu Köyü | 1 | 117 | %90,6 | AKP | %37,9 |
| Dölekçayır Köyü | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %42,3 |
| Esenboğaz Köyü | 1 | 211 | %67,3 | HDP | %51,5 |
| Esenyayla Köyü | 1 | 332 | %86,5 | AKP | %62,5 |
| Eskidemirkapı Köyü | 1 | 186 | %72,6 | HDP | %32,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.419 | %81,5 | AKP | %33,8 |
| Filizli Köyü | 1 | 204 | %83,3 | AKP | %49,4 |
| Gedik Köyü | 1 | 282 | %72,7 | AKP | %73,6 |
| Gülüstan Köyü | 1 | 107 | %83,2 | CHP | %46,6 |
| Günorta Köyü | 1 | 162 | %86,4 | AKP | %44,6 |
| Hoşdülbent Köyü | 1 | 139 | %59,7 | AKP | %70,0 |
| Kalecik Köyü | 1 | 191 | %66,0 | CHP | %80,3 |
| Karlıyazı Köyü | 1 | 280 | %76,4 | HDP | %43,4 |
| Kayaaltı Köyü | 2 | 353 | %74,8 | AKP | %79,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 4 | 926 | %80,0 | AKP | %32,7 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 389 | %78,7 | CHP | %40,3 |
| Kubilay Bey Mah. | 3 | 860 | %75,9 | AKP | %31,6 |
| Kuytuca Köyü | 2 | 565 | %88,7 | AKP | %31,6 |
| Köprülü-Dedeşen Mah. | 1 | 319 | %75,9 | MHP | %49,1 |
| Köprülü-Durançam Mah. | 2 | 370 | %80,5 | DP | %34,2 |
| Köprülü-Kuzupınarı Mah. | 1 | 180 | %80,6 | MHP | %41,7 |
| Köprülü-Köprülü Merkez Mah. | 3 | 857 | %70,6 | HDP | %31,6 |
| Küçükaltınbulak Köyü | 2 | 534 | %83,0 | AKP | %67,1 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 235 | %77,5 | HDP | %45,8 |
| Okçu Köyü | 1 | 317 | %90,9 | AKP | %29,3 |
| Salim Bey Mah. | 3 | 1.009 | %79,3 | AKP | %29,3 |
| Samandöken Köyü | 2 | 600 | %76,5 | AKP | %51,1 |
| Senemoğlu Köyü | 3 | 716 | %80,7 | HDP | %37,6 |
| Serinçayır Köyü | 1 | 90 | %70,0 | AKP | %42,6 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 243 | %74,1 | CHP | %36,7 |
| Tahtakıran Köyü | 1 | 228 | %75,4 | AKP | %52,4 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 170 | %60,0 | AKP | %45,4 |
| Toptaş Köyü | 1 | 277 | %76,5 | AKP | %40,4 |
| Uğurtaşı Köyü | 1 | 189 | %79,9 | AKP | %41,1 |
| Yanatlı Köyü | 1 | 292 | %76,0 | AKP | %67,1 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 92 | %71,7 | AKP | %65,2 |
| Yağmuroğlu Köyü | 1 | 174 | %89,1 | HDP | %45,9 |
| Yeleçli Köyü | 1 | 114 | %84,2 | CHP | %56,8 |
| Yenidemirkapı Köyü | 1 | 157 | %84,1 | CHP | %40,5 |
| Yeniköy | 2 | 419 | %53,9 | CHP | %52,5 |
| Yiğitkonağı Köyü | 1 | 145 | %77,2 | AKP | %35,9 |
| Çakıldere Köyü | 1 | 157 | %81,5 | CHP | %40,0 |
| Çakırüzüm Köyü | 1 | 262 | %84,0 | AKP | %56,1 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 333 | %50,2 | AKP | %30,3 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 314 | %66,2 | AKP | %50,8 |
| Çayırbaşı Köyü | 1 | 252 | %74,2 | CHP | %87,4 |
| Çobanköy | 1 | 300 | %73,7 | AKP | %41,1 |
| Çullu Köyü | 1 | 81 | %67,9 | AKP | %42,6 |