%35,5
CHP birinci
5.656 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çıldır ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %35,5 ile birinci; 5656 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 7.091 · Oy kullanan 5.973 (katılım %84,2) · Geçerli 5.656 · Geçersiz 317
Çıldır İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.009 | %35,5 |
| AKP | 1.971 | %34,9 |
| MHP | 1.325 | %23,4 |
| İYİ | 322 | %5,7 |
| SAADET | 17 | %0,3 |
| VATAN | 12 | %0,2 |
Seçilenler
- Baha Yunusoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Gürbüz Arpaçay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çıldır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdarı Köyü | 1 | 59 | %74,6 | CHP | %30,6 |
| Akkiraz Köyü | 1 | 193 | %78,8 | CHP | %48,3 |
| Akçakale Köyü | 1 | 176 | %90,9 | CHP | %48,7 |
| Akçıl Köyü | 1 | 82 | %85,4 | CHP | %38,7 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 32 | %68,8 | AKP | %54,6 |
| Aşağıcambaz Köyü | 1 | 162 | %76,5 | CHP | %44,4 |
| Aşıkşenlik Mah. | 1 | 253 | %89,7 | AKP | %33,5 |
| Baltalı Köyü | 1 | 66 | %92,4 | MHP | %38,3 |
| Başköy | 1 | 71 | %100,0 | CHP | %50,7 |
| Damlıca Köyü | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %40,0 |
| Dedekorkut Mah. | 1 | 225 | %86,7 | MHP | %33,7 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 41 | %100,0 | CHP | %37,1 |
| Dirsekkaya Köyü | 1 | 83 | %89,2 | AKP | %40,6 |
| Eskibeyrehatun Köyü | 2 | 396 | %82,1 | CHP | %46,8 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 244 | %88,1 | CHP | %45,2 |
| Gölbelen Köyü | 1 | 326 | %88,0 | CHP | %76,9 |
| Gölebakan Köyü | 1 | 341 | %87,7 | AKP | %78,8 |
| Güvenocak Köyü | 1 | 223 | %72,7 | AKP | %43,0 |
| Karakale Köyü | 1 | 190 | %82,6 | AKP | %50,3 |
| Kayabeyi Köyü | 1 | 126 | %68,3 | CHP | %46,4 |
| Kaşlıkaya Köyü | 1 | 84 | %79,8 | CHP | %37,9 |
| Kenarbel Köyü | 1 | 157 | %81,5 | CHP | %41,6 |
| Kenardere Köyü | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %42,4 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 120 | %85,8 | AKP | %40,6 |
| Kurtkale Köyü | 1 | 221 | %66,5 | AKP | %49,3 |
| Kuzukaya Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %51,7 |
| Meryemköy | 1 | 119 | %76,5 | CHP | %48,3 |
| Sabaholdu Köyü | 1 | 172 | %90,1 | AKP | %48,3 |
| Saymalı Köyü | 1 | 161 | %85,1 | AKP | %33,9 |
| Sazlısu Köyü | 1 | 184 | %86,4 | CHP | %52,9 |
| Semihaşakir Köyü | 1 | 89 | %79,8 | MHP | %43,3 |
| Suhara Mah. | 1 | 180 | %90,0 | AKP | %38,2 |
| Taşdeğirmen Köyü | 1 | 251 | %84,9 | CHP | %36,4 |
| Ufuktepe Mah. | 1 | 281 | %87,2 | AKP | %39,6 |
| Yakınsu Mah. | 1 | 238 | %89,9 | AKP | %53,9 |
| Yeni Mah. | 1 | 323 | %81,1 | AKP | %41,1 |
| Yenibeyrehatun Köyü | 1 | 53 | %88,7 | CHP | %43,2 |
| Yıldırımtepe Mah. | 1 | 176 | %88,1 | AKP | %55,0 |
| Yukarıcambaz Köyü | 1 | 244 | %82,4 | CHP | %42,6 |
| Çankaya Mah. | 1 | 120 | %97,5 | CHP | %42,9 |
| Çay Mah. | 1 | 112 | %85,7 | AKP | %53,2 |
| Öncül Köyü | 1 | 242 | %78,1 | CHP | %38,6 |
| Övündü Köyü | 1 | 57 | %56,1 | MHP | %45,2 |