%54,1
AK PARTİ birinci
21.171 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşova ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %54,1 ile birinci; 21.171 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 25.109 · Oy kullanan 22.652 (katılım %90,2) · Geçerli 21.171 · Geçersiz 1.481
Taşova İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.445 | %54,1 |
| CHP | 5.524 | %26,1 |
| MHP | 3.683 | %17,4 |
| SAADET | 228 | %1,1 |
| BBP | 208 | %1,0 |
| BTP | 83 | %0,4 |
Seçilenler
- Deniz Sümer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Öz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Duran Yeter · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpaslan Köyü | 3 | 1.015 | %87,1 | CHP | %48,6 |
| Altınlı Köyü | 1 | 61 | %103,3 | AKP | %65,6 |
| Alçakbel Köyü | 1 | 198 | %89,4 | AKP | %78,1 |
| Andıran Köyü | 1 | 237 | %92,8 | CHP | %45,3 |
| Ardıçönü Köyü | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %97,6 |
| Arpaderesi Köyü | 1 | 164 | %92,1 | AKP | %64,6 |
| Ballıca Köyü | 2 | 416 | %85,8 | AKP | %50,3 |
| Belevi Köyü | 2 | 602 | %91,9 | AKP | %54,2 |
| Boraboy Köyü | 2 | 682 | %84,9 | AKP | %40,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.030 | %85,6 | AKP | %42,1 |
| Dereköy | 1 | 140 | %97,9 | AKP | %60,5 |
| Dereli Köyü | 2 | 444 | %92,1 | AKP | %48,7 |
| Destek Köyü | 2 | 541 | %84,1 | AKP | %61,3 |
| Devre Köyü | 1 | 179 | %95,5 | AKP | %76,9 |
| Doğu Mah. | 3 | 801 | %92,3 | AKP | %55,0 |
| Durucasu Köyü | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %55,2 |
| Dutluk Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %45,5 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 279 | %90,3 | AKP | %65,7 |
| Elmakırı Köyü | 1 | 196 | %90,3 | AKP | %69,0 |
| Esençay Köyü | 3 | 791 | %84,8 | CHP | %63,9 |
| Gemibükü Köyü | 1 | 178 | %97,8 | AKP | %51,3 |
| Geydoğan Köyü | 1 | 333 | %86,5 | AKP | %60,5 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 43 | %67,4 | AKP | %55,2 |
| Güngörmüş Köyü | 1 | 120 | %95,0 | AKP | %73,2 |
| Gürsu Köyü | 1 | 336 | %93,2 | AKP | %55,0 |
| Güvendik Köyü | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %50,5 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 255 | %96,9 | AKP | %57,1 |
| Hüsnüoğlu Köyü | 1 | 120 | %100,0 | AKP | %78,8 |
| Ilıcaköy | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %47,8 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 43 | %81,4 | AKP | %58,8 |
| Karabük Köyü | 1 | 194 | %91,8 | AKP | %55,5 |
| Karamuk Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %60,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %62,3 |
| Karsavul Köyü | 1 | 136 | %86,8 | AKP | %55,6 |
| Kavaloluğu Köyü | 1 | 282 | %92,6 | AKP | %53,0 |
| Kırkharman Köyü | 1 | 196 | %88,8 | AKP | %71,4 |
| Kızgüldüren Köyü | 1 | 216 | %94,4 | AKP | %47,5 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 114 | %79,0 | AKP | %61,8 |
| Kozluca Köyü | 1 | 121 | %84,3 | AKP | %66,7 |
| Kumluca Köyü | 1 | 196 | %94,4 | AKP | %65,4 |
| Mercimekköy | 2 | 381 | %92,9 | AKP | %67,0 |
| Mülkbükü Köyü | 1 | 306 | %94,1 | AKP | %47,3 |
| Sanayii Mah. | 3 | 831 | %91,6 | AKP | %46,9 |
| Sepetli Köyü | 2 | 453 | %87,9 | AKP | %72,5 |
| Sofualan Köyü | 1 | 178 | %88,8 | AKP | %69,4 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 129 | %88,4 | AKP | %69,6 |
| Tekke Köyü | 2 | 489 | %92,6 | AKP | %54,2 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 90 | %102,2 | AKP | %64,4 |
| Tepe Mah. | 5 | 1.478 | %89,7 | AKP | %54,1 |
| Türkmendamı Köyü | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %69,1 |
| Uluköy | 3 | 847 | %89,6 | AKP | %54,8 |
| Yayladibi Köyü | 1 | 152 | %86,2 | AKP | %60,3 |
| Yaylasaray Köyü | 2 | 492 | %92,9 | AKP | %74,3 |
| Yemişen Mah. | 5 | 1.443 | %85,5 | AKP | %42,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 857 | %91,8 | AKP | %50,6 |
| Yenidere Köyü | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %77,1 |
| Yerkozlu Köyü | 2 | 562 | %93,4 | AKP | %51,4 |
| Yeşilırmak Mah. | 5 | 1.514 | %88,7 | AKP | %42,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %68,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 231 | %84,9 | AKP | %76,5 |
| Yolaçan Köyü | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %56,8 |
| Yukarıbaraklı Köyü | 2 | 454 | %98,0 | AKP | %86,0 |
| Çakırsu Köyü | 1 | 258 | %93,4 | AKP | %72,7 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 38 | %81,6 | AKP | %51,7 |
| Çambükü Köyü | 1 | 124 | %91,9 | CHP | %52,7 |
| Çaydibi Köyü | 3 | 712 | %92,1 | CHP | %46,5 |
| Çılkıdır Köyü | 1 | 103 | %101,0 | AKP | %62,1 |
| Özbaraklı Köyü | 2 | 390 | %92,8 | AKP | %85,0 |
| Şahinler Köyü | 2 | 467 | %92,7 | AKP | %67,7 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 190 | %93,2 | AKP | %62,7 |