Suluova · İl genel meclisi üyeliği
%49,6
AK PARTİ birinci
30.165 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Suluova ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %49,6 ile birinci; 30.165 geçerli oy, katılım %89,6.
Suluova
Kayıtlı seçmen 35.248 · Oy kullanan 31.593 (katılım %89,6) · Geçerli 30.165 · Geçersiz 1.428
Seçilenler
- Hasan Basri İnan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Karaca · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Recep Şen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akören Köyü | 2 | 442 | %98,0 | AKP | %65,8 |
| Alabedir Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Armutlu Köyü | 2 | 394 | %92,9 | AKP | %57,7 |
| Arucak Köyü | 1 | 175 | %97,1 | CHP | %43,8 |
| Ata Mah. | 3 | 846 | %87,0 | CHP | %32,6 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 199 | %97,0 | MHP | %65,2 |
| Aşağıkarasu Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %51,3 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 250 | %92,0 | AKP | %62,8 |
| Beyazıt Mah. | 2 | 592 | %91,2 | AKP | %36,0 |
| Borsa Mah. | 3 | 1.035 | %89,3 | AKP | %51,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 121 | %98,4 | AKP | %85,1 |
| Bir Eylül Mah. | 4 | 1.217 | %88,2 | AKP | %57,7 |
| Cevizdibi Mah. | 2 | 680 | %95,2 | MHP | %49,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.722 | %86,1 | AKP | %48,3 |
| Derebaşalan Köyü | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %62,1 |
| Dereköy | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %56,3 |
| Deveci Köyü | 1 | 168 | %93,5 | AKP | %50,0 |
| Eraslan Köyü | 3 | 727 | %89,7 | AKP | %36,1 |
| Eymir Mah. | 1 | 251 | %92,0 | AKP | %64,7 |
| Eğribük Köyü | 2 | 117 | %95,7 | AKP | %70,9 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.027 | %90,2 | AKP | %59,7 |
| Gürlü Köyü | 1 | 219 | %93,2 | CHP | %41,2 |
| Girne Mah. | 2 | 664 | %87,8 | CHP | %57,8 |
| Hacıbayram Mah. | 1 | 214 | %93,9 | CHP | %47,5 |
| Hacıhayta Mah. | 3 | 975 | %91,8 | AKP | %54,1 |
| Harmanağılı Köyü | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %41,0 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.255 | %89,3 | AKP | %52,1 |
| Kanatpınar Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %42,0 |
| Kapancı Köyü | 1 | 287 | %96,5 | AKP | %55,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %56,2 |
| Kazanlı Köyü | 1 | 75 | %98,7 | CHP | %52,7 |
| Kerimoğlu Köyü | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %57,4 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 159 | %89,3 | AKP | %37,1 |
| Kıranbaşalan Köyü | 1 | 34 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Kolay Köyü | 1 | 349 | %92,6 | AKP | %71,6 |
| Kulu Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %51,4 |
| Kurnaz Köyü | 1 | 308 | %95,5 | AKP | %42,7 |
| Kutlu Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %38,1 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %58,6 |
| Küpeli Köyü | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %75,9 |
| Maarif Mah. | 7 | 2.293 | %88,6 | AKP | %53,2 |
| Magosa Mah. | 2 | 566 | %89,8 | AKP | %41,7 |
| Orta Mah. | 6 | 1.991 | %85,6 | AKP | %46,1 |
| Ortayazı Köyü | 1 | 157 | %93,6 | AKP | %67,8 |
| Oğulbağı Köyü | 1 | 246 | %92,7 | AKP | %51,4 |
| Pazar Mah. | 5 | 1.403 | %87,4 | CHP | %39,9 |
| Salucu Köyü | 1 | 293 | %90,4 | AKP | %61,7 |
| Saraydüzü Mah. | 1 | 312 | %95,5 | AKP | %57,2 |
| Saygılı Köyü | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %73,8 |
| Seyfe Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %65,0 |
| Soku Köyü | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %86,7 |
| Uzunoba Köyü | 1 | 261 | %97,7 | AKP | %58,2 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.243 | %87,0 | AKP | %50,2 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.421 | %90,6 | AKP | %60,0 |
| Yolpınar Köyü | 1 | 241 | %96,7 | AKP | %52,6 |
| Yüzbeyi Köyü | 1 | 178 | %96,1 | AKP | %54,8 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 165 | %91,5 | AKP | %51,5 |
| Çeltekmadeni Mah. | 1 | 346 | %91,3 | AKP | %48,7 |
| Çukurören Köyü | 1 | 51 | %84,3 | AKP | %86,1 |
| Özalakadı Köyü | 1 | 41 | %85,4 | AKP | %35,0 |
| Şeker Mah. | 10 | 3.206 | %87,6 | AKP | %49,4 |