%39,4
CHP birinci
46.771 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merzifon ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %39,4 ile birinci; 46.771 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 54.559 · Oy kullanan 48.144 (katılım %88,2) · Geçerli 46.771 · Geçersiz 1.373
Merzifon İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.445 | %39,4 |
| AKP | 17.665 | %37,8 |
| MHP | 7.171 | %15,3 |
| İYİ | 2.572 | %5,5 |
| SAADET | 523 | %1,1 |
| BBP | 219 | %0,5 |
| DP | 129 | %0,3 |
| VATAN | 27 | %0,1 |
| BTP | 20 | %0,0 |
Seçilenler
- Gürkan Erkişi · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Karaduman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Durmuş · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Erkek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Merzifon mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abidehatun Mah. | 5 | 1.688 | %92,7 | CHP | %91,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 144 | %73,6 | AKP | %96,2 |
| Aksungur Köyü | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %48,8 |
| Aktarla Köyü | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %44,9 |
| Akören Köyü | 2 | 504 | %96,6 | AKP | %50,3 |
| Alıcık Köyü | 2 | 415 | %97,6 | CHP | %65,8 |
| Alişar Köyü | 1 | 182 | %95,1 | CHP | %57,7 |
| Aşağıbük Köyü | 1 | 42 | %76,2 | AKP | %34,4 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 192 | %94,8 | AKP | %42,9 |
| Bahçelievler Mah. | 22 | 6.830 | %86,3 | CHP | %39,5 |
| Balgöze Köyü | 1 | 161 | %90,1 | CHP | %84,0 |
| Bayat Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %72,1 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %55,0 |
| Bağlarbaşı Mah. | 6 | 1.945 | %90,0 | AKP | %58,8 |
| Bulak Köyü | 1 | 265 | %97,4 | AKP | %48,2 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 462 | %93,3 | AKP | %46,1 |
| Büyükçay Köyü | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %82,0 |
| Camicedit Mah. | 2 | 695 | %85,6 | CHP | %38,3 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %69,2 |
| Derealan Köyü | 1 | 76 | %102,6 | AKP | %78,7 |
| Diphacı Köyü | 1 | 240 | %95,4 | CHP | %88,1 |
| Elmayolu Köyü | 1 | 105 | %99,1 | CHP | %91,4 |
| Esentepe Köyü | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %37,3 |
| Eski Camii Mah. | 1 | 279 | %91,8 | CHP | %56,4 |
| Eymir Köyü | 1 | 235 | %97,5 | CHP | %87,6 |
| Gazimahbup Mah. | 3 | 1.027 | %82,9 | AKP | %38,5 |
| Gelinsini Köyü | 1 | 25 | %76,0 | AKP | %73,7 |
| Gökçebağ Köyü | 1 | 263 | %90,1 | AKP | %48,7 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 194 | %99,0 | CHP | %93,2 |
| Hacet Köyü | 1 | 15 | %106,7 | CHP | %68,8 |
| Hacıbalı Mah. | 6 | 1.823 | %87,8 | CHP | %73,0 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 677 | %86,9 | AKP | %40,3 |
| Hacıyakup Köyü | 1 | 85 | %100,0 | CHP | %70,2 |
| Hanköy | 1 | 271 | %97,8 | AKP | %40,8 |
| Harmanlar Mah. | 15 | 4.961 | %85,8 | CHP | %38,4 |
| Hayrettinköy | 1 | 141 | %94,3 | CHP | %87,0 |
| Hırka Köyü | 1 | 232 | %92,2 | CHP | %88,9 |
| Hocasüleyman Mah. | 2 | 413 | %87,2 | CHP | %44,9 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 241 | %88,4 | AKP | %85,9 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 128 | %96,1 | CHP | %93,4 |
| Karamağara Köyü | 1 | 160 | %95,6 | CHP | %91,5 |
| Karamustafapaşa Köyü | 1 | 221 | %91,9 | AKP | %35,0 |
| Karatepe Köyü | 1 | 203 | %91,6 | CHP | %82,3 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 308 | %91,2 | AKP | %44,9 |
| Kayadüzü Köyü | 5 | 1.144 | %87,8 | CHP | %89,1 |
| Kıreymir Köyü | 1 | 89 | %96,6 | CHP | %57,0 |
| Kızıleğrek Köyü | 1 | 280 | %94,3 | AKP | %76,8 |
| Koçköy | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %61,9 |
| Kuyuköy | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %73,4 |
| Kümbet Hatun Mah. | 1 | 288 | %90,6 | CHP | %40,2 |
| Küçükçay Köyü | 1 | 90 | %92,2 | CHP | %69,9 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %50,0 |
| Mahsen Mah. | 20 | 6.546 | %85,7 | AKP | %43,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 6 | 1.769 | %87,9 | AKP | %58,1 |
| Muşruf Köyü | 3 | 770 | %95,1 | AKP | %56,6 |
| Naccar Mah. | 1 | 218 | %91,7 | CHP | %69,4 |
| Nusratiye Mah. | 3 | 1.001 | %93,9 | CHP | %89,3 |
| Ortabük Köyü | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %70,0 |
| Ortaova Köyü | 1 | 310 | %96,1 | MHP | %42,1 |
| Osmanoğlu Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %71,7 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 98 | %90,8 | CHP | %77,3 |
| Oymak Köyü | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %70,9 |
| Pekmezci Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %83,0 |
| Saraycık Köyü | 1 | 56 | %87,5 | AKP | %69,4 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 281 | %88,6 | AKP | %57,1 |
| Sarıköy | 1 | 271 | %90,4 | CHP | %83,3 |
| Sazlıca Köyü | 1 | 113 | %93,8 | MHP | %64,1 |
| Selimiye Köyü | 1 | 51 | %60,8 | AKP | %48,3 |
| Sofular Mah. | 14 | 4.132 | %81,9 | CHP | %46,8 |
| Tavşan Mah. | 2 | 498 | %84,9 | AKP | %49,3 |
| Türkoğlu Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %63,2 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %46,0 |
| Yakupköy | 1 | 287 | %94,1 | CHP | %75,3 |
| Yalnız Köyü | 1 | 157 | %99,4 | CHP | %46,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 49 | %106,1 | CHP | %88,5 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.075 | %86,7 | AKP | %40,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 48 | %85,4 | AKP | %35,0 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %64,4 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 83 | %89,2 | AKP | %36,5 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 251 | %93,2 | AKP | %36,4 |
| Yukarıbük Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %58,6 |
| Yunus Emre Mah. | 10 | 3.315 | %91,6 | AKP | %52,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 100 | %93,0 | AKP | %56,7 |
| Çavundur Köyü | 1 | 207 | %85,0 | AKP | %79,6 |
| Çaybaşı Köyü | 2 | 378 | %81,8 | AKP | %72,2 |
| Çayırköy | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %73,7 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %37,4 |
| Çobanören Köyü | 1 | 167 | %84,4 | AKP | %69,3 |
| İnalanı Köyü | 1 | 67 | %100,0 | MHP | %40,6 |
| Şeyhyeni Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %38,1 |