Göynücek · İl genel meclisi üyeliği
%39,7
AK PARTİ birinci
7.179 geçerli oy · katılım %93,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göynücek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,7 ile birinci; 7179 geçerli oy, katılım %93,1.
Göynücek
Kayıtlı seçmen 8.071 · Oy kullanan 7.513 (katılım %93,1) · Geçerli 7.179 · Geçersiz 334
Seçilenler
- Selahattin Eski · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Orhan Akgül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abacı Köyü | 1 | 53 | %83,0 | MHP | %74,4 |
| Alanköy | 2 | 475 | %96,2 | AKP | %48,5 |
| Ardıçpınar Köyü | 1 | 76 | %97,4 | CHP | %82,4 |
| Asar Köyü | 1 | 53 | %81,1 | CHP | %76,7 |
| Ayvalıpınar Köyü | 1 | 230 | %94,4 | AKP | %40,5 |
| Başpınar Köyü | 1 | 88 | %90,9 | CHP | %76,3 |
| Bekdemir Köyü | 1 | 117 | %87,2 | MHP | %73,0 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %46,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 750 | %94,4 | MHP | %49,6 |
| Damlaçimen Köyü | 3 | 750 | %94,4 | MHP | %46,2 |
| Davutevi Köyü | 1 | 60 | %73,3 | CHP | %63,6 |
| Gaffarlı Köyü | 1 | 84 | %85,7 | CHP | %69,0 |
| Gediksaray Köyü | 2 | 493 | %93,1 | CHP | %47,9 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %48,0 |
| Harmancık Köyü | 1 | 90 | %78,9 | AKP | %65,2 |
| Hasanbey Köyü | 1 | 158 | %91,8 | AKP | %57,8 |
| Ilısu Köyü | 1 | 301 | %93,0 | AKP | %57,3 |
| Karadağ Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %47,6 |
| Karayakup Köyü | 1 | 316 | %92,7 | MHP | %59,4 |
| Karaşar Köyü | 2 | 469 | %95,5 | AKP | %88,3 |
| Kertme Köyü | 1 | 120 | %93,3 | CHP | %82,0 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 163 | %99,4 | AKP | %52,5 |
| Kışlabeyi Köyü | 1 | 173 | %97,7 | MHP | %53,2 |
| Konuralan Köyü | 1 | 95 | %87,4 | AKP | %45,1 |
| Koyuncu Köyü | 1 | 38 | %73,7 | CHP | %88,9 |
| Kuyulu Kavaklı Köyü | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %69,6 |
| Merkez Mah. | 2 | 434 | %94,0 | MHP | %54,3 |
| Pembeli Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %73,0 |
| Tencerli Köyü | 1 | 185 | %87,6 | CHP | %67,1 |
| Terziköy | 1 | 126 | %95,2 | CHP | %59,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 200 | %87,5 | AKP | %68,7 |
| Yassıkışla Köyü | 1 | 111 | %98,2 | MHP | %51,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 618 | %90,3 | MHP | %51,0 |
| Yeniköy | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %40,7 |
| Çayan Köyü | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %49,0 |
| Çaykışla Köyü | 1 | 105 | %97,1 | CHP | %72,6 |
| Çulpara Köyü | 1 | 149 | %92,6 | CHP | %88,1 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 141 | %98,6 | CHP | %63,6 |
| Şarklı Köyü | 1 | 187 | %94,7 | CHP | %71,5 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 130 | %93,1 | MHP | %56,4 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 107 | %90,7 | CHP | %72,9 |