Ortaköy · İl genel meclisi üyeliği
%53,2
AK PARTİ birinci
18.394 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortaköy ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %53,2 ile birinci; 18.394 geçerli oy, katılım %84,9.
Ortaköy
Kayıtlı seçmen 23.116 · Oy kullanan 19.614 (katılım %84,9) · Geçerli 18.394 · Geçersiz 1.220
Seçilenler
- Akip Ekici · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İzzet Demiryürek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Çakıroğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 2 | 409 | %91,9 | AKP | %59,8 |
| Balcı Mah. | 4 | 1.053 | %86,6 | MHP | %47,2 |
| Bozkır Köyü | 2 | 566 | %81,5 | AKP | %59,3 |
| Camuzluk Köyü | 1 | 118 | %97,5 | AKP | %54,0 |
| Ceceli Köyü | 1 | 153 | %96,1 | AKP | %52,5 |
| Cumalı Köyü | 1 | 237 | %59,1 | AKP | %73,3 |
| Devedamı Köyü | 2 | 470 | %76,0 | AKP | %40,4 |
| Durhasanlı Köyü | 1 | 176 | %93,2 | AKP | %77,0 |
| Esentepe Mah. | 3 | 1.016 | %84,8 | AKP | %57,5 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.380 | %80,7 | AKP | %51,3 |
| Gökkaya Köyü | 2 | 663 | %89,9 | AKP | %91,0 |
| Gökler Köyü | 1 | 334 | %91,0 | AKP | %54,1 |
| Hacımahmutuşağı Köyü | 1 | 137 | %97,1 | MHP | %45,2 |
| Hacıibrahimuşağı Köyü | 1 | 262 | %76,7 | AKP | %49,2 |
| Harmandalı Köyü | 3 | 831 | %85,7 | MHP | %74,9 |
| Hıdırlı Köyü | 1 | 124 | %87,9 | MHP | %56,7 |
| Hocabeyli Köyü | 1 | 165 | %101,2 | AKP | %51,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %80,3 |
| Karşı Mah. | 3 | 883 | %87,5 | AKP | %55,9 |
| Kızılay Mah. | 4 | 1.257 | %81,5 | AKP | %49,6 |
| Kümbet Köyü | 2 | 532 | %92,7 | AKP | %47,9 |
| Maltepe Mah. | 4 | 1.092 | %86,4 | AKP | %58,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.497 | %84,3 | AKP | %53,2 |
| Namlıkışla Köyü | 1 | 223 | %94,6 | AKP | %55,0 |
| Ozancık Köyü | 2 | 552 | %88,8 | AKP | %48,9 |
| Oğuzlar Köyü | 1 | 64 | %96,9 | MHP | %60,3 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 137 | %97,8 | MHP | %58,8 |
| Plevne Mah. | 6 | 2.086 | %83,3 | AKP | %51,6 |
| Pirli Köyü | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %43,2 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %46,5 |
| Salarıalaca Köyü | 2 | 414 | %81,4 | AKP | %71,1 |
| Salarıgödeler Köyü | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %57,8 |
| Sarıkaraman Köyü | 4 | 867 | %86,9 | AKP | %58,9 |
| Satansarı Köyü | 1 | 323 | %83,3 | AKP | %55,0 |
| Seksenuşağı Köyü | 1 | 223 | %87,9 | AKP | %64,4 |
| Yeni Mah. | 3 | 936 | %82,3 | AKP | %53,5 |
| Yıldırımlar Köyü | 1 | 173 | %91,3 | AKP | %45,8 |
| Zafer Mah. | 3 | 918 | %87,5 | AKP | %52,8 |
| Çankaya Mah. | 3 | 922 | %85,1 | AKP | %56,9 |
| Çetin Köyü | 2 | 398 | %58,5 | AKP | %56,4 |
| Çiftevi Köyü | 1 | 338 | %76,3 | AKP | %52,0 |
| İstiklal Mah. | 3 | 946 | %85,9 | AKP | %56,6 |