%68,7
HDP birinci
46.969 geçerli oy · katılım %74,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğubayazıt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %68,7 ile birinci; 46.969 geçerli oy, katılım %74,2.
Kayıtlı seçmen 67.211 · Oy kullanan 49.837 (katılım %74,2) · Geçerli 46.969 · Geçersiz 2.868
Doğubayazıt İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 32.258 | %68,7 |
| AKP | 12.075 | %25,7 |
| CHP | 1.033 | %2,2 |
| MHP | 713 | %1,5 |
| SAADET | 356 | %0,8 |
| BBP | 231 | %0,5 |
| VATAN | 84 | %0,2 |
Seçilenler
- Kenan Alkan · HDP · listede 1. sıra
- Dilek Karataş · HDP · listede 2. sıra
- Ahmet Özkan · HDP · listede 3. sıra
- Mehmet Ertoğrol · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Birdal · HDP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Doğubayazıt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdigör Mah. | 3 | 922 | %75,6 | HDP | %63,8 |
| Ahmedihani Mah. | 22 | 7.022 | %68,0 | HDP | %66,6 |
| Aktarla Köyü | 1 | 85 | %63,5 | HDP | %64,8 |
| Aktuğlu Köyü | 1 | 77 | %97,4 | HDP | %75,0 |
| Alıntepe Köyü | 1 | 161 | %97,5 | HDP | %81,2 |
| Atabakan Köyü | 1 | 350 | %82,6 | HDP | %60,7 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 258 | %88,8 | HDP | %54,0 |
| Aşağıtavla Köyü | 1 | 49 | %61,2 | HDP | %69,0 |
| Bardaklı Köyü | 3 | 919 | %83,7 | HDP | %67,6 |
| Barındı Köyü | 1 | 85 | %81,2 | HDP | %63,1 |
| Barış Mah. | 7 | 2.132 | %72,8 | HDP | %71,4 |
| Başköy | 1 | 117 | %76,1 | HDP | %59,8 |
| Bereket Köyü | 1 | 120 | %92,5 | HDP | %61,1 |
| Besler Köyü | 1 | 67 | %28,4 | HDP | %84,2 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 155 | %76,8 | HDP | %63,5 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 180 | %92,2 | HDP | %82,3 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 45 | %104,4 | HDP | %73,2 |
| Bulakbaşı Köyü | 1 | 45 | %40,0 | HDP | %82,4 |
| Buyuretti Köyü | 1 | 195 | %75,4 | HDP | %75,0 |
| Bölücek Köyü | 1 | 71 | %78,9 | HDP | %78,6 |
| Büyük Ağrı Mah. | 10 | 3.220 | %75,0 | HDP | %76,5 |
| Binkaya Köyü | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %58,4 |
| Dalbahçe Köyü | 2 | 547 | %67,8 | HDP | %74,0 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 168 | %72,6 | HDP | %71,4 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 197 | %43,2 | HDP | %94,1 |
| Dolaklı Köyü | 2 | 433 | %66,7 | HDP | %84,4 |
| Dostali Köyü | 1 | 68 | %79,4 | HDP | %60,8 |
| Eskisu Köyü | 1 | 129 | %74,4 | HDP | %63,6 |
| Esnemez Köyü | 3 | 896 | %76,0 | HDP | %57,1 |
| Gökçekaynak Köyü | 1 | 45 | %75,6 | HDP | %73,5 |
| Göller Köyü | 1 | 37 | %56,8 | AKP | %47,6 |
| Gölyüzü Köyü | 1 | 229 | %86,0 | HDP | %79,2 |
| Gözükara Köyü | 1 | 212 | %80,7 | HDP | %70,2 |
| Güllüce Köyü | 2 | 351 | %79,2 | HDP | %59,9 |
| Gültepe Köyü | 1 | 272 | %85,3 | HDP | %59,6 |
| Güngören Köyü | 1 | 124 | %87,9 | HDP | %86,5 |
| Günyolu Köyü | 1 | 242 | %59,1 | HDP | %78,4 |
| Gürbulak Köyü | 4 | 1.053 | %69,3 | HDP | %77,4 |
| Hallaç Köyü | 1 | 243 | %93,8 | HDP | %78,8 |
| Hasankeyf Mah. | 8 | 2.677 | %73,6 | HDP | %81,6 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.031 | %75,7 | HDP | %69,1 |
| Kalecik Köyü | 2 | 361 | %79,2 | HDP | %77,6 |
| Karabulak Köyü | 4 | 1.096 | %87,8 | HDP | %67,7 |
| Karaburun Köyü | 2 | 226 | %88,5 | HDP | %71,4 |
| Karaca Köyü | 1 | 165 | %90,9 | HDP | %48,3 |
| Karakent Köyü | 1 | 298 | %91,3 | AKP | %54,6 |
| Karaseyh Köyü | 1 | 163 | %85,3 | HDP | %79,2 |
| Kargakonmaz Köyü | 1 | 155 | %94,2 | HDP | %81,8 |
| Kazan Köyü | 1 | 67 | %73,1 | AKP | %51,0 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 236 | %80,9 | HDP | %68,7 |
| Koçkıran Mah. | 8 | 2.721 | %73,3 | HDP | %62,6 |
| Kucak Köyü | 1 | 82 | %102,4 | HDP | %62,5 |
| Kutlubulak Köyü | 1 | 323 | %88,9 | HDP | %47,1 |
| Melikşah Köyü | 1 | 45 | %53,3 | HDP | %59,1 |
| Mescitköy | 1 | 140 | %90,0 | HDP | %67,0 |
| Ortadirek Köyü | 2 | 516 | %89,0 | HDP | %78,4 |
| Ortaköy | 1 | 208 | %75,5 | HDP | %76,3 |
| Pullutarla Köyü | 1 | 96 | %76,0 | HDP | %70,4 |
| Sanayi Mah. | 10 | 3.154 | %71,7 | HDP | %80,2 |
| Sarıbıyık Köyü | 1 | 335 | %83,3 | HDP | %52,7 |
| Sarıgül Mah. | 2 | 530 | %80,0 | HDP | %65,8 |
| Sarıçavuş Köyü | 1 | 29 | %69,0 | HDP | %80,0 |
| Sazoba Köyü | 1 | 50 | %88,0 | HDP | %69,1 |
| Sağdıç Köyü | 2 | 560 | %55,2 | HDP | %73,2 |
| Sağlıksuyu Köyü | 1 | 324 | %89,5 | AKP | %50,9 |
| Seslitaş Köyü | 1 | 110 | %97,3 | HDP | %87,5 |
| Somkaya Köyü | 2 | 386 | %86,0 | HDP | %48,1 |
| Subeşiği Köyü | 1 | 293 | %48,8 | HDP | %95,0 |
| Suluçem Köyü | 2 | 497 | %81,5 | HDP | %81,2 |
| Tanıktepe Köyü | 1 | 339 | %78,2 | HDP | %58,3 |
| Telçeker Köyü | 3 | 883 | %82,6 | HDP | %73,7 |
| Topçatan Köyü | 1 | 276 | %88,4 | HDP | %89,9 |
| Tulumlu Köyü | 1 | 78 | %69,2 | AKP | %63,5 |
| Tutak Köyü | 2 | 567 | %83,4 | HDP | %63,1 |
| Uluyol Mah. | 12 | 4.134 | %66,6 | HDP | %60,8 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 305 | %88,9 | HDP | %84,4 |
| Vatan Mah. | 6 | 1.917 | %72,5 | HDP | %73,0 |
| Yalınsaz Köyü | 1 | 158 | %94,3 | HDP | %72,3 |
| Yanoba Köyü | 1 | 221 | %90,5 | HDP | %69,6 |
| Yaygınyurt Köyü | 1 | 271 | %92,3 | HDP | %89,2 |
| Yağmurdüşen Köyü | 1 | 27 | %81,5 | HDP | %81,8 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.327 | %72,4 | HDP | %80,1 |
| Yeniharman Köyü | 1 | 51 | %88,2 | HDP | %61,4 |
| Yılanlı Köyü | 4 | 861 | %81,7 | HDP | %76,0 |
| Yığınçal Köyü | 1 | 56 | %64,3 | AKP | %83,3 |
| Yukarıtavla Köyü | 1 | 94 | %57,5 | AKP | %49,1 |
| Yiğityatağı Köyü | 1 | 32 | %106,3 | HDP | %73,5 |
| Çalıköy | 1 | 116 | %87,1 | HDP | %75,3 |
| Çetenli Köyü | 2 | 640 | %82,3 | HDP | %56,5 |
| Çömçeli Köyü | 1 | 168 | %81,6 | HDP | %62,2 |
| Çiftepınar Mah. | 17 | 5.522 | %66,0 | HDP | %47,7 |
| Çiftlikköy | 3 | 860 | %82,3 | HDP | %80,7 |
| Örmeli Köyü | 1 | 98 | %74,5 | HDP | %53,1 |
| Örtülü Köyü | 1 | 298 | %88,6 | HDP | %96,5 |
| Üzengili Köyü | 1 | 212 | %89,6 | HDP | %77,2 |
| Üçgöze Köyü | 1 | 81 | %92,6 | HDP | %78,9 |
| Üçmurat Köyü | 1 | 45 | %71,1 | HDP | %59,4 |
| İncesu Köyü | 1 | 275 | %85,8 | HDP | %80,7 |
| İshakpaşa Mah. | 11 | 3.726 | %71,8 | HDP | %67,4 |