%51,8
AK PARTİ birinci
61.674 geçerli oy · katılım %76,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ağrı Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %51,8 ile birinci; 61.674 geçerli oy, katılım %76,1.
Kayıtlı seçmen 85.473 · Oy kullanan 65.048 (katılım %76,1) · Geçerli 61.674 · Geçersiz 3.374
Ağrı Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 31.971 | %51,8 |
| HDP | 23.030 | %37,3 |
| CHP | 1.778 | %2,9 |
| MHP | 1.424 | %2,3 |
| SAADET | 1.357 | %2,2 |
| İYİ | 1.156 | %1,9 |
| BBP | 890 | %1,4 |
| VATAN | 68 | %0,1 |
Seçilenler
- Güngör Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sabri Daşdemir · HDP · listede 1. sıra
- Selahattin Temel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İrfan Kalkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ayfer Birlikler · HDP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ağrı Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 19 | 6.477 | %74,9 | HDP | %55,9 |
| Abide Mah. | 20 | 6.546 | %72,5 | AKP | %58,0 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 128 | %81,3 | AKP | %95,2 |
| Akbulgur Köyü | 1 | 174 | %80,5 | AKP | %56,3 |
| Akçay Köyü | 1 | 87 | %49,4 | HDP | %57,5 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.435 | %78,6 | AKP | %48,9 |
| Anakaya Köyü | 1 | 141 | %87,2 | AKP | %57,5 |
| Arakonak Köyü | 1 | 135 | %55,6 | AKP | %74,7 |
| Aslangazi Köyü | 1 | 314 | %72,0 | AKP | %67,4 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %63,8 |
| Aşağı Pamuktaş Köyü | 1 | 183 | %63,9 | HDP | %59,8 |
| Aşağıağadeve Köyü | 1 | 75 | %68,0 | HDP | %83,3 |
| Aşağıdürmeli Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %87,0 |
| Aşağıkent Köyü | 1 | 105 | %53,3 | AKP | %61,8 |
| Aşağıküpkıran Mah. | 3 | 972 | %84,6 | HDP | %48,9 |
| Aşağısaklıca Köyü | 1 | 250 | %90,0 | HDP | %46,9 |
| Aşağıyoldüzü Köyü | 1 | 142 | %71,1 | AKP | %73,0 |
| Aşkale Köyü | 3 | 701 | %59,1 | AKP | %49,9 |
| Badıllı Köyü | 2 | 355 | %91,8 | AKP | %80,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.510 | %78,9 | AKP | %59,4 |
| Balıksu Köyü | 2 | 430 | %61,4 | HDP | %80,5 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 61 | %70,5 | HDP | %60,5 |
| Ballıbostan Köyü | 2 | 693 | %59,5 | AKP | %70,0 |
| Baloluk Köyü | 2 | 619 | %91,0 | AKP | %66,9 |
| Başkent Köyü | 1 | 256 | %90,2 | HDP | %67,3 |
| Başçavuş Köyü | 1 | 87 | %52,9 | HDP | %67,4 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 103 | %62,1 | HDP | %68,9 |
| Beşbulak Köyü | 1 | 98 | %57,1 | HDP | %58,2 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %59,5 |
| Boztoprak Köyü | 1 | 266 | %77,4 | HDP | %44,8 |
| Bölükbaşı Köyü | 1 | 180 | %96,7 | HDP | %45,7 |
| Cumaçay Köyü | 1 | 270 | %73,7 | AKP | %62,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.731 | %74,8 | AKP | %50,4 |
| Dedemaksut Köyü | 1 | 139 | %80,6 | AKP | %89,9 |
| Doğutepe Köyü | 1 | 200 | %86,0 | HDP | %75,3 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 120 | %98,3 | AKP | %68,4 |
| Dönerdere Köyü | 1 | 226 | %82,7 | HDP | %53,0 |
| Eliaçık Köyü | 2 | 566 | %51,9 | AKP | %72,3 |
| Esenköy | 1 | 190 | %86,3 | AKP | %59,8 |
| Eskiharman Köyü | 2 | 378 | %55,0 | HDP | %56,7 |
| Eğribelen Köyü | 1 | 242 | %88,0 | AKP | %55,8 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.121 | %75,0 | AKP | %47,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.525 | %75,0 | AKP | %57,9 |
| Fırat Mah. | 34 | 11.523 | %74,5 | AKP | %57,0 |
| Gazi Mah. | 9 | 3.123 | %79,8 | AKP | %57,7 |
| Geçitalan Köyü | 1 | 188 | %67,0 | HDP | %57,5 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 236 | %70,8 | AKP | %61,0 |
| Güneysu Köyü | 1 | 60 | %45,0 | AKP | %52,0 |
| Güvendik Köyü | 1 | 95 | %54,7 | AKP | %94,1 |
| Güvenli Köyü | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %71,3 |
| Hacısefer Köyü | 1 | 28 | %75,0 | AKP | %71,4 |
| Hanoba Köyü | 1 | 54 | %63,0 | HDP | %51,5 |
| Hıdır Köyü | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %68,0 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.402 | %77,1 | AKP | %54,3 |
| Kalender Köyü | 1 | 288 | %63,2 | HDP | %74,9 |
| Karasu Köyü | 2 | 604 | %87,8 | AKP | %60,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 105 | %82,9 | AKP | %51,9 |
| Kavakköy | 1 | 112 | %83,9 | HDP | %77,8 |
| Kayabey Köyü | 1 | 205 | %80,0 | HDP | %50,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 13 | 4.132 | %76,1 | AKP | %48,8 |
| Kazlı Köyü | 1 | 284 | %62,3 | HDP | %50,9 |
| Kocataş Köyü | 1 | 49 | %38,8 | AKP | %47,4 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %76,8 |
| Kovancık Köyü | 1 | 233 | %73,8 | HDP | %58,3 |
| Koçbaşı Köyü | 1 | 9 | %77,8 | AKP | %100,0 |
| Kumlugeçit Köyü | 1 | 169 | %53,9 | AKP | %53,5 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.777 | %80,8 | AKP | %52,1 |
| Leylek Pınar Mah. | 5 | 1.726 | %76,7 | AKP | %55,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 11 | 3.715 | %75,3 | HDP | %62,7 |
| Mollaali Köyü | 1 | 58 | %53,5 | AKP | %46,7 |
| Mollaosman Köyü | 1 | 171 | %80,7 | AKP | %74,4 |
| Murat Köyü | 2 | 384 | %84,4 | HDP | %55,9 |
| Murat Mah. | 6 | 2.084 | %76,1 | AKP | %50,1 |
| Murathan Köyü | 1 | 283 | %83,0 | HDP | %51,3 |
| Ortakent Köyü | 1 | 230 | %87,8 | HDP | %49,2 |
| Ortayokuş Köyü | 1 | 320 | %85,0 | HDP | %49,0 |
| Otlubayır Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %51,0 |
| Ozanlar Köyü | 1 | 272 | %82,0 | AKP | %71,6 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 209 | %74,6 | AKP | %39,4 |
| Sabuncu Köyü | 1 | 50 | %78,0 | AKP | %79,0 |
| Sarıca Köyü | 1 | 204 | %77,0 | AKP | %78,6 |
| Sarıdoğan Köyü | 1 | 99 | %77,8 | HDP | %81,8 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 157 | %85,4 | HDP | %56,8 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 13 | %92,3 | AKP | %100,0 |
| Sağırtaş Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %57,8 |
| Sıtkıye Mah. | 10 | 3.285 | %76,3 | AKP | %58,1 |
| Soğan Eleşkirt Köyü | 1 | 88 | %73,9 | AKP | %85,7 |
| Soğancumaçay Köyü | 1 | 306 | %96,7 | AKP | %61,1 |
| Suçatağı Köyü | 1 | 200 | %91,0 | AKP | %74,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %96,9 |
| Taypınar Köyü | 1 | 112 | %54,5 | HDP | %56,7 |
| Taştekne Köyü | 1 | 274 | %80,7 | AKP | %46,0 |
| Tellisırt Köyü | 1 | 13 | %92,3 | AKP | %80,0 |
| Tezeren Köyü | 1 | 334 | %88,9 | AKP | %43,3 |
| Uzunveli Köyü | 1 | 163 | %71,2 | HDP | %43,1 |
| Uçarkaya Köyü | 1 | 133 | %78,2 | AKP | %55,1 |
| Yakınca Köyü | 2 | 552 | %65,2 | HDP | %58,1 |
| Yalnızkonak Köyü | 1 | 111 | %98,2 | AKP | %56,3 |
| Yavuz Mah. | 10 | 3.351 | %75,1 | AKP | %61,0 |
| Yaylaköy | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %68,2 |
| Yazıcı Köyü | 1 | 107 | %101,9 | AKP | %68,5 |
| Yazılı Köyü | 1 | 276 | %85,5 | AKP | %51,8 |
| Yığıntepe Köyü | 1 | 82 | %76,8 | AKP | %88,7 |
| Yolluyazı Köyü | 1 | 242 | %90,9 | AKP | %61,7 |
| Yolugüzel Köyü | 1 | 139 | %83,5 | AKP | %74,1 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 304 | %84,5 | AKP | %56,0 |
| Yorgunsöğüt Köyü | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %100,0 |
| Yukarıağadeve Köyü | 1 | 312 | %88,5 | HDP | %57,5 |
| Yukarıdürmeli Köyü | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %77,8 |
| Yukarıküpkıran Köyü | 3 | 711 | %79,2 | HDP | %64,8 |
| Yukarıpamuktaş Köyü | 1 | 125 | %68,0 | HDP | %44,4 |
| Yukarısaklıca Köyü | 1 | 123 | %93,5 | AKP | %65,8 |
| Yukarıyoldüzü Köyü | 1 | 147 | %59,2 | AKP | %54,2 |
| Yurtpınar Köyü | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %81,0 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 167 | %71,9 | AKP | %68,6 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 236 | %90,3 | AKP | %56,9 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 241 | %49,8 | AKP | %73,7 |
| Çatalipaşa Köyü | 1 | 195 | %82,1 | AKP | %87,1 |
| Çayırköy | 1 | 65 | %75,4 | SAADET | %44,7 |
| Çobanbeyi Köyü | 1 | 64 | %56,3 | AKP | %80,0 |
| Çukuralan Köyü | 2 | 374 | %87,7 | HDP | %55,4 |
| Çukurçayır Köyü | 1 | 309 | %88,0 | AKP | %53,5 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 48 | %70,8 | AKP | %47,1 |
| Özveren Köyü | 1 | 197 | %87,8 | AKP | %43,1 |