%47,8
AK PARTİ birinci
24.472 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şuhut ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %47,8 ile birinci; 24.472 geçerli oy, katılım %91,7.
Kayıtlı seçmen 27.873 · Oy kullanan 25.554 (katılım %91,7) · Geçerli 24.472 · Geçersiz 1.082
Şuhut İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.706 | %47,8 |
| MHP | 5.950 | %24,3 |
| CHP | 4.686 | %19,2 |
| İYİ | 1.612 | %6,6 |
| DP | 204 | %0,8 |
| SAADET | 170 | %0,7 |
| BBP | 96 | %0,4 |
| BTP | 26 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
Seçilenler
- Umut Eroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gültekin Özdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Altan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şuhut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyuva Köyü | 3 | 796 | %92,0 | AKP | %61,1 |
| Altıgöz Mah. | 5 | 1.715 | %85,8 | AKP | %38,4 |
| Anayurt Köyü | 2 | 400 | %94,5 | AKP | %56,4 |
| Arızlı Köyü | 1 | 222 | %93,7 | AKP | %64,6 |
| Atlıhisar Köyü | 4 | 1.114 | %89,8 | AKP | %32,7 |
| Aydın Köyü | 2 | 425 | %95,8 | AKP | %62,5 |
| Ağzıkara Köyü | 2 | 556 | %93,0 | AKP | %63,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 281 | %95,4 | AKP | %59,3 |
| Balçıkhisar Köyü | 4 | 1.267 | %91,4 | CHP | %43,7 |
| Baş Mah. | 2 | 602 | %92,9 | AKP | %41,1 |
| Başören Köyü | 2 | 543 | %96,3 | AKP | %55,1 |
| Bozan Köyü | 1 | 116 | %90,5 | CHP | %53,0 |
| Dadak Köyü | 2 | 441 | %98,0 | AKP | %67,1 |
| Demirbel Köyü | 1 | 167 | %74,9 | AKP | %49,6 |
| Efe Köyü | 3 | 952 | %93,5 | MHP | %43,3 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 398 | %89,5 | CHP | %33,3 |
| Güneytepe Köyü | 1 | 343 | %94,5 | CHP | %51,6 |
| Hacı Musa Mah. | 2 | 483 | %87,2 | CHP | %41,9 |
| Hallaç Köyü | 2 | 483 | %95,9 | AKP | %35,0 |
| Hisar Mah. | 2 | 356 | %95,5 | AKP | %33,4 |
| Karaadilli-Develi Mah. | 2 | 651 | %96,9 | CHP | %58,2 |
| Karaadilli-Erenler Mah. | 2 | 652 | %97,7 | AKP | %60,5 |
| Karaadilli-Zafer Mah. | 2 | 386 | %98,5 | AKP | %49,4 |
| Karaadilli-Çağlayan Mah. | 1 | 322 | %96,3 | AKP | %64,1 |
| Karacaören Köyü | 2 | 593 | %94,9 | AKP | %54,2 |
| Karahallı Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %54,6 |
| Karlık Köyü | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %83,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 320 | %97,2 | AKP | %60,5 |
| Kayabelen Köyü | 2 | 527 | %95,6 | CHP | %66,0 |
| Kılınçkaya Köyü | 1 | 116 | %94,8 | AKP | %72,2 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 261 | %94,6 | AKP | %61,8 |
| Kulak Köyü | 1 | 168 | %76,2 | AKP | %92,1 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 891 | %85,0 | CHP | %31,5 |
| Mahmutköy | 4 | 1.258 | %94,0 | AKP | %63,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 2 | 629 | %88,4 | AKP | %45,3 |
| Ortapınar Köyü | 2 | 532 | %94,2 | AKP | %50,1 |
| Oynağan Köyü | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %69,3 |
| Pazar Mah. | 3 | 862 | %85,2 | AKP | %40,3 |
| Paşacık Köyü | 1 | 86 | %102,3 | AKP | %59,3 |
| Sinirköy | 1 | 345 | %95,7 | AKP | %69,7 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 845 | %89,6 | AKP | %53,2 |
| Tekkeköy | 1 | 119 | %94,1 | CHP | %45,4 |
| Uzunpınar Köyü | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %49,6 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.114 | %84,8 | AKP | %39,5 |
| Yarışlı Köyü | 4 | 1.083 | %90,4 | AKP | %63,0 |
| Zafer Mah. | 2 | 655 | %91,6 | AKP | %47,8 |
| Çakırözü Köyü | 3 | 870 | %94,4 | AKP | %68,1 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 327 | %96,0 | AKP | %51,0 |
| İcikli Köyü | 2 | 369 | %97,8 | AKP | %49,2 |
| İlyaslı Köyü | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %70,2 |
| İplik Mah. | 1 | 264 | %84,1 | CHP | %47,9 |
| İsalı Köyü | 1 | 179 | %94,4 | AKP | %42,6 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.134 | %89,9 | AKP | %44,0 |