%47,3
AK PARTİ birinci
27.080 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinanpaşa ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 27.080 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 31.454 · Oy kullanan 28.651 (katılım %91,1) · Geçerli 27.080 · Geçersiz 1.571
Sinanpaşa İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.817 | %47,3 |
| CHP | 5.173 | %19,1 |
| MHP | 5.145 | %19,0 |
| BBP | 1.686 | %6,2 |
| İYİ | 1.612 | %6,0 |
| DP | 393 | %1,5 |
| SAADET | 131 | %0,5 |
| BTP | 90 | %0,3 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
Seçilenler
- Fadime Sezen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Aktürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Veysel Tekeli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sinanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa-Dibekbaşı Mah. | 2 | 486 | %94,0 | CHP | %37,6 |
| Ahmetpaşa-Gölcük Mah. | 2 | 550 | %95,5 | CHP | %55,0 |
| Ahmetpaşa-Halkalı Mah. | 2 | 397 | %92,4 | CHP | %46,0 |
| Ahmetpaşa-Küçüktepe Mah. | 1 | 306 | %93,8 | MHP | %41,5 |
| Ahmetpaşa-Yukarı Mah. | 1 | 325 | %89,9 | CHP | %39,2 |
| Ahmetpaşa-Çiğiltepe Mah. | 1 | 293 | %96,9 | AKP | %46,7 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %60,2 |
| Akpınar Mah. | 1 | 260 | %97,3 | AKP | %45,0 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 221 | %84,2 | CHP | %90,3 |
| Akören-Bağdat Mah. | 3 | 827 | %96,1 | AKP | %44,0 |
| Akören-Fatih Mah. | 2 | 495 | %96,0 | AKP | %46,9 |
| Akören-Yıldırım Beyazıt Mah. | 3 | 842 | %97,0 | AKP | %50,4 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 567 | %94,7 | CHP | %44,6 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 168 | %89,3 | CHP | %34,6 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 507 | %96,7 | AKP | %47,4 |
| Balmahmut Köyü | 2 | 463 | %95,5 | AKP | %47,5 |
| Başkimse Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %33,3 |
| Boyalı Köyü | 2 | 541 | %95,6 | AKP | %38,9 |
| Bulca Köyü | 2 | 658 | %95,1 | AKP | %59,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 231 | %94,4 | CHP | %46,3 |
| Düzağaç-Cumhuriyet Mah. | 2 | 479 | %94,0 | AKP | %44,9 |
| Düzağaç-Fatih Mah. | 2 | 448 | %94,4 | AKP | %45,8 |
| Düzağaç-Işık Mah. | 2 | 572 | %96,0 | AKP | %44,1 |
| Düzağaç-Zafer Mah. | 1 | 299 | %90,6 | AKP | %40,9 |
| Elvanpaşa Köyü | 1 | 321 | %90,7 | AKP | %77,5 |
| Eyice Köyü | 1 | 151 | %84,1 | AKP | %64,5 |
| Fatih Mah. | 2 | 418 | %95,5 | AKP | %48,0 |
| Garipçe Köyü | 3 | 925 | %93,4 | AKP | %31,9 |
| Gezler Köyü | 1 | 148 | %96,6 | AKP | %78,7 |
| Güney Köyü | 4 | 1.349 | %53,0 | AKP | %62,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 312 | %96,2 | AKP | %68,8 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 558 | %95,0 | AKP | %53,1 |
| Kılıçarslan-Atatürk Mah. | 2 | 527 | %93,6 | AKP | %40,5 |
| Kılıçarslan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 424 | %95,8 | AKP | %33,2 |
| Kılıçarslan-Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 478 | %93,5 | MHP | %47,4 |
| Kılıçarslan-Kocatepe Mah. | 2 | 471 | %95,3 | AKP | %39,1 |
| Kınık Köyü | 3 | 872 | %94,8 | AKP | %72,4 |
| Kırka-Atatürk Mah. | 2 | 455 | %93,4 | AKP | %48,5 |
| Kırka-Fatih Mah. | 2 | 362 | %94,5 | AKP | %45,1 |
| Kırka-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 428 | %95,3 | AKP | %52,7 |
| Kırka-Yıldırım Beyazıt Mah. | 1 | 321 | %93,5 | AKP | %50,9 |
| Küçükhüyük-Atatürk Mah. | 1 | 344 | %94,8 | AKP | %42,6 |
| Küçükhüyük-Cumhuriyet Mah. | 1 | 280 | %96,1 | BBP | %35,7 |
| Küçükhüyük-Fatih Mah. | 2 | 385 | %94,3 | AKP | %48,5 |
| Küçükhüyük-Kurtuluş Mah. | 1 | 218 | %98,2 | BBP | %46,5 |
| Küçükhüyük-Zafer Mah. | 1 | 320 | %96,3 | AKP | %44,8 |
| Nuh Köyü | 2 | 677 | %92,2 | CHP | %34,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 200 | %97,0 | AKP | %54,5 |
| Serban-Cumhuriyet Mah. | 1 | 295 | %83,4 | AKP | %49,6 |
| Serban-Hozman Mah. | 1 | 123 | %87,8 | MHP | %54,9 |
| Serban-Hisar Mah. | 2 | 384 | %92,7 | AKP | %59,9 |
| Serban-Köprübaşı Mah. | 1 | 313 | %89,5 | MHP | %55,1 |
| Serban-Kümbet Mah. | 1 | 166 | %84,3 | AKP | %68,9 |
| Serban-Orta Mah. | 1 | 193 | %87,1 | AKP | %47,4 |
| Tazlar Köyü | 1 | 341 | %58,7 | AKP | %68,2 |
| Taşoluk-Bahçelievler Mah. | 3 | 899 | %88,5 | AKP | %56,9 |
| Taşoluk-Cumhuriyet Mah. | 1 | 270 | %89,3 | AKP | %58,9 |
| Taşoluk-Hürriyet Mah. | 2 | 464 | %93,8 | AKP | %59,9 |
| Taşoluk-Yeni Mah. | 2 | 415 | %90,6 | AKP | %50,1 |
| Taşoluk-Çankaya Mah. | 2 | 377 | %93,4 | AKP | %57,7 |
| Taşoluk-Çınarlı Mah. | 2 | 381 | %91,1 | CHP | %50,5 |
| Tınaztepe-Ambar Mah. | 2 | 384 | %92,7 | AKP | %47,0 |
| Tınaztepe-Bahçelievler Mah. | 1 | 310 | %91,3 | AKP | %49,6 |
| Tınaztepe-Fatih Mah. | 2 | 523 | %93,9 | AKP | %48,9 |
| Tınaztepe-Saray Mah. | 2 | 417 | %93,5 | AKP | %45,9 |
| Tınaztepe-Yeni Mah. | 2 | 407 | %92,6 | AKP | %50,0 |
| Tınaztepe-Zafer Mah. | 2 | 379 | %92,1 | AKP | %46,5 |
| Tokuşlar Köyü | 3 | 943 | %88,3 | AKP | %54,2 |
| Yıldırımkemal Köyü | 1 | 187 | %95,7 | AKP | %60,7 |
| Yukarı Mah. | 2 | 551 | %91,7 | AKP | %55,8 |
| Yürükmezarı Köyü | 1 | 104 | %98,1 | AKP | %70,5 |
| Çalışlar Köyü | 1 | 189 | %95,2 | AKP | %57,2 |
| Çatkuyu Köyü | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %76,3 |
| Çayhisar Köyü | 1 | 204 | %86,8 | AKP | %62,9 |
| Çobanözü Köyü | 2 | 606 | %84,5 | AKP | %68,1 |
| Çiğiltepe Mah. | 1 | 292 | %92,8 | CHP | %52,6 |
| Öğretmenler Mah. | 1 | 160 | %90,0 | CHP | %45,4 |
| İğdeli Köyü | 1 | 79 | %100,0 | AKP | %55,8 |