%51,9
AK PARTİ birinci
34.880 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sandıklı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %51,9 ile birinci; 34.880 geçerli oy, katılım %87,5.
Kayıtlı seçmen 42.023 · Oy kullanan 36.773 (katılım %87,5) · Geçerli 34.880 · Geçersiz 1.893
Sandıklı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 18.103 | %51,9 |
| MHP | 7.522 | %21,6 |
| İYİ | 5.634 | %16,2 |
| CHP | 2.544 | %7,3 |
| SAADET | 436 | %1,3 |
| DP | 421 | %1,2 |
| BBP | 112 | %0,3 |
| BTP | 56 | %0,2 |
| VATAN | 52 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Mahmut Saylık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mevlüt Özaydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İbrahim Kaynak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Asım Akın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sandıklı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akharım-Dikmen Mah. | 2 | 577 | %94,3 | AKP | %57,4 |
| Akharım-Hisar Mah. | 3 | 968 | %94,6 | AKP | %55,4 |
| Akharım-Çiğiltepe Mah. | 3 | 750 | %95,9 | AKP | %74,7 |
| Akın Köyü | 1 | 220 | %86,8 | AKP | %54,2 |
| Alacami Köyü | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %33,6 |
| Alagöz Köyü | 1 | 204 | %90,2 | AKP | %41,9 |
| Alamescit Köyü | 1 | 205 | %93,2 | AKP | %65,1 |
| Arızlar Köyü | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %34,6 |
| Asmacık Köyü | 1 | 14 | %128,6 | AKP | %88,2 |
| Ballık Köyü | 2 | 641 | %87,7 | AKP | %44,5 |
| Başağaç Köyü | 2 | 394 | %82,7 | AKP | %58,4 |
| Başkuyucak Köyü | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %57,6 |
| Baştepe Köyü | 2 | 443 | %92,3 | AKP | %58,9 |
| Bektaş Köyü | 2 | 667 | %87,0 | AKP | %63,8 |
| Celiloğlu Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %83,5 |
| Cuma Mah. | 3 | 948 | %84,8 | AKP | %54,5 |
| Daylık Köyü | 1 | 185 | %89,2 | AKP | %39,2 |
| Dodurga Köyü | 1 | 223 | %96,9 | AKP | %53,2 |
| Dutağacı Köyü | 1 | 207 | %90,8 | AKP | %64,7 |
| Ece Mah. | 17 | 5.319 | %82,3 | AKP | %43,9 |
| Ekinhisar Köyü | 2 | 407 | %89,7 | AKP | %53,1 |
| Emirhisar Köyü | 1 | 254 | %90,2 | AKP | %44,4 |
| Fatih Mah. | 3 | 969 | %89,3 | AKP | %50,7 |
| Gökçealan Köyü | 1 | 98 | %91,8 | CHP | %44,3 |
| Gürsu Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %57,7 |
| Hırka Köyü | 2 | 479 | %92,9 | AKP | %43,8 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.979 | %83,3 | AKP | %49,3 |
| Karacaören Köyü | 2 | 402 | %94,0 | AKP | %60,2 |
| Karadirek Köyü | 2 | 454 | %82,2 | AKP | %57,4 |
| Karasandıklı Köyü | 1 | 211 | %91,5 | AKP | %55,3 |
| Kargın Köyü | 1 | 253 | %94,1 | AKP | %89,6 |
| Kevser Mah. | 3 | 866 | %87,4 | AKP | %52,0 |
| Kınık Köyü | 1 | 237 | %96,6 | AKP | %59,0 |
| Kızık Köyü | 3 | 714 | %96,1 | AKP | %42,5 |
| Kızılca Köyü | 1 | 348 | %87,4 | AKP | %75,0 |
| Koçgazi Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %47,1 |
| Koçhisar Köyü | 2 | 411 | %93,7 | AKP | %48,9 |
| Kusura Köyü | 3 | 743 | %93,3 | AKP | %51,0 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 298 | %97,7 | AKP | %57,1 |
| Menteş Köyü | 2 | 582 | %88,7 | AKP | %52,5 |
| Nasuhoğlu Köyü | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %44,3 |
| Odaköy | 1 | 190 | %94,7 | AKP | %60,7 |
| Otluk Köyü | 1 | 167 | %94,0 | AKP | %58,8 |
| Reşadiye Köyü | 3 | 817 | %91,1 | AKP | %56,3 |
| Saltık Köyü | 1 | 315 | %92,4 | AKP | %47,7 |
| Sazak Mah. | 2 | 610 | %90,0 | AKP | %47,1 |
| Selçik Köyü | 1 | 131 | %84,0 | CHP | %79,8 |
| Sorkun Köyü | 3 | 708 | %91,2 | AKP | %44,1 |
| Soğucak Köyü | 1 | 84 | %83,3 | AKP | %75,4 |
| Susuz Köyü | 1 | 57 | %77,2 | İYİ | %41,9 |
| Tapduk Emre Mah. | 2 | 604 | %89,9 | AKP | %58,2 |
| Yanıkören Köyü | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %59,0 |
| Yavaşlar Köyü | 2 | 681 | %89,7 | AKP | %63,5 |
| Yayman Köyü | 1 | 111 | %95,5 | MHP | %45,1 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 209 | %92,8 | AKP | %73,5 |
| Yumruca Köyü | 1 | 95 | %93,7 | CHP | %51,7 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 771 | %88,3 | AKP | %72,6 |
| Zafer Mah. | 3 | 982 | %83,3 | AKP | %51,0 |
| Çakır Mah. | 18 | 5.766 | %82,4 | AKP | %48,1 |
| Çambeyli Köyü | 1 | 331 | %84,0 | AKP | %40,1 |
| Çay Mah. | 4 | 1.333 | %84,5 | AKP | %54,2 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 258 | %88,8 | AKP | %44,6 |
| Çomoğlu Köyü | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %60,0 |
| Çukurca Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %41,7 |
| Çiğiltepe Köyü | 2 | 444 | %93,5 | AKP | %55,4 |
| Örenkaya Köyü | 4 | 1.072 | %88,3 | MHP | %46,0 |
| Örmekuyu Köyü | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %42,4 |
| Ülfeciler Köyü | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %53,8 |
| Ürküt Köyü | 1 | 219 | %95,0 | AKP | %60,2 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.106 | %90,1 | AKP | %59,6 |
| Şeyhyahşi Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %35,0 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.088 | %85,3 | AKP | %52,7 |