%47,5
AK PARTİ birinci
18.779 geçerli oy · katılım %94,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İhsaniye ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %47,5 ile birinci; 18.779 geçerli oy, katılım %94,8.
Kayıtlı seçmen 20.844 · Oy kullanan 19.768 (katılım %94,8) · Geçerli 18.779 · Geçersiz 989
İhsaniye İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.916 | %47,5 |
| MHP | 4.923 | %26,2 |
| CHP | 1.989 | %10,6 |
| İYİ | 1.524 | %8,1 |
| DP | 890 | %4,7 |
| BBP | 395 | %2,1 |
| SAADET | 80 | %0,4 |
| BTP | 40 | %0,2 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
Seçilenler
- İrfan Seçen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nuri Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hamit Çakır · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İhsaniye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 173 | %98,8 | AKP | %41,4 |
| Akören Mah. | 1 | 316 | %95,9 | CHP | %38,2 |
| Ayazini Köyü | 3 | 743 | %98,1 | AKP | %52,1 |
| Aşağıtandır Köyü | 2 | 418 | %97,1 | AKP | %42,4 |
| Basırlar Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %78,4 |
| Bayramaliler Köyü | 1 | 277 | %89,9 | AKP | %56,0 |
| Beyköy | 2 | 629 | %95,6 | AKP | %60,5 |
| Bozhüyük Köyü | 4 | 1.160 | %91,0 | AKP | %48,7 |
| Cumalı Köyü | 1 | 109 | %99,1 | AKP | %55,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 323 | %86,7 | AKP | %49,8 |
| Demirli Köyü | 1 | 135 | %95,6 | AKP | %66,1 |
| Döğer-Fatih Mah. | 3 | 969 | %95,2 | AKP | %63,0 |
| Döğer-Kervansaray Mah. | 4 | 1.187 | %94,4 | AKP | %60,8 |
| Döğer-Yeni Mah. | 3 | 860 | %97,8 | AKP | %62,7 |
| Döğer-Yunus Emre Mah. | 3 | 961 | %93,7 | AKP | %61,8 |
| Eskieymir Köyü | 1 | 137 | %70,8 | İYİ | %36,3 |
| Eynehankuzviran Köyü | 1 | 185 | %96,8 | AKP | %64,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 494 | %97,2 | CHP | %55,8 |
| Gazlıgöl-Belce Mah. | 1 | 281 | %99,6 | İYİ | %32,4 |
| Gazlıgöl-Cumhuriyet Mah. | 2 | 597 | %94,6 | AKP | %45,0 |
| Gazlıgöl-Fatih Mah. | 2 | 386 | %99,7 | BBP | %32,6 |
| Gazlıgöl-Yunus Emre Mah. | 2 | 477 | %96,7 | MHP | %33,0 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 631 | %97,9 | AKP | %39,7 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 347 | %87,3 | AKP | %38,5 |
| Kadımürsel Köyü | 1 | 84 | %102,4 | AKP | %31,1 |
| Karacaahmet Köyü | 4 | 1.176 | %94,5 | AKP | %40,5 |
| Kayıhan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 298 | %97,0 | DP | %42,3 |
| Kayıhan-Kunduzlu Mah. | 1 | 276 | %98,2 | AKP | %40,5 |
| Kayıhan-Pınar Mah. | 2 | 629 | %98,6 | MHP | %56,8 |
| Kayıhan-Türbe Mah. | 2 | 652 | %97,6 | AKP | %66,3 |
| Kıyır Köyü | 1 | 259 | %96,1 | AKP | %41,6 |
| Muratlar Köyü | 2 | 523 | %96,9 | AKP | %39,5 |
| Orhanlı Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %32,4 |
| Osmanköy | 2 | 549 | %93,1 | AKP | %62,6 |
| Oğulbeyli Köyü | 1 | 101 | %100,0 | AKP | %66,3 |
| Sarıcaova Köyü | 1 | 26 | %65,4 | AKP | %60,0 |
| Susuz Osmaniye Mah. | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %48,7 |
| Yaylabağı-Atatürk Mah. | 2 | 644 | %97,2 | AKP | %54,2 |
| Yaylabağı-Bahçelievler Mah. | 2 | 539 | %98,1 | AKP | %63,4 |
| Yaylabağı-Esentepe Mah. | 2 | 445 | %95,7 | AKP | %57,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 51 | %76,5 | AKP | %46,2 |
| Yenikent Mah. | 1 | 327 | %95,1 | CHP | %59,0 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 88 | %101,1 | MHP | %43,1 |
| Yukarıtandır Köyü | 2 | 534 | %94,4 | AKP | %52,9 |
| Yiğitpınarı Köyü | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %42,2 |
| Zafer Mah. | 2 | 487 | %90,6 | AKP | %43,0 |
| Üçlerkayası Köyü | 2 | 384 | %88,3 | AKP | %60,7 |
| İğdemir Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %51,1 |
| Şahinler Mah. | 2 | 667 | %87,9 | MHP | %34,5 |