%45,3
AK PARTİ birinci
22.427 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Emirdağ ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,3 ile birinci; 22.427 geçerli oy, katılım %80,2.
Kayıtlı seçmen 29.205 · Oy kullanan 23.420 (katılım %80,2) · Geçerli 22.427 · Geçersiz 993
Emirdağ İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.158 | %45,3 |
| MHP | 5.268 | %23,5 |
| CHP | 4.848 | %21,6 |
| İYİ | 1.725 | %7,7 |
| SAADET | 190 | %0,9 |
| DP | 112 | %0,5 |
| BBP | 94 | %0,4 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
| BTP | 12 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Duran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Necati Şevik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ceylan Morca · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Emirdağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %50,0 |
| Adayazı Köyü | 2 | 428 | %68,7 | AKP | %49,1 |
| Alibeyce Köyü | 1 | 121 | %91,7 | AKP | %41,8 |
| Avdan Köyü | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %55,2 |
| Aydınyaka Köyü | 1 | 67 | %97,0 | CHP | %50,9 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 118 | %85,6 | AKP | %58,7 |
| Aşağıaliçomak Köyü | 1 | 121 | %93,4 | AKP | %37,7 |
| Aşağıkurudere Köyü | 1 | 155 | %88,4 | AKP | %61,7 |
| Aşağıpiribeyli Köyü | 2 | 663 | %72,0 | AKP | %52,7 |
| Bademli Köyü | 2 | 404 | %91,8 | CHP | %52,2 |
| Balcam Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %50,0 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 141 | %88,7 | AKP | %36,1 |
| Başkonak Köyü | 2 | 371 | %87,6 | AKP | %65,0 |
| Beyköy | 1 | 54 | %79,6 | AKP | %56,1 |
| Beyören Köyü | 1 | 73 | %97,3 | CHP | %31,0 |
| Burunarkaç Köyü | 1 | 22 | %59,1 | AKP | %69,2 |
| Büyüktuğluk Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %65,7 |
| Camili Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %49,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 934 | %81,8 | AKP | %40,4 |
| Davulga-Alasakallı Mah. | 2 | 549 | %74,1 | AKP | %57,2 |
| Davulga-Domurlu Mah. | 2 | 456 | %65,4 | AKP | %63,9 |
| Davulga-Hisarköy Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %42,9 |
| Davulga-Karakuyu Mah. | 1 | 107 | %85,1 | AKP | %57,1 |
| Davulga-Sofulu Mah. | 2 | 609 | %59,8 | AKP | %45,1 |
| Davulga-İncik Mah. | 1 | 97 | %83,5 | AKP | %53,8 |
| Daydalı Köyü | 1 | 55 | %69,1 | AKP | %45,7 |
| Dağılgan Köyü | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %33,3 |
| Dağınık Köyü | 1 | 35 | %85,7 | CHP | %63,3 |
| Demircili Köyü | 1 | 183 | %55,2 | AKP | %48,5 |
| Dereköy | 1 | 178 | %85,4 | AKP | %59,6 |
| Ekizce Köyü | 1 | 261 | %46,7 | AKP | %58,5 |
| Elhan Köyü | 1 | 248 | %85,9 | AKP | %57,0 |
| Emirinköyü | 1 | 93 | %88,2 | AKP | %54,6 |
| Eski Kacerli Mah. | 4 | 1.109 | %84,5 | AKP | %44,1 |
| Eskiakören Köyü | 1 | 80 | %86,3 | CHP | %43,1 |
| Eşrefli Köyü | 1 | 261 | %89,3 | AKP | %37,3 |
| Gedikevi Köyü | 1 | 95 | %89,5 | AKP | %49,4 |
| Gelincik Köyü | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Gömü-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 443 | %68,4 | AKP | %49,8 |
| Gömü-Dörtyol Mah. | 2 | 443 | %59,1 | AKP | %52,5 |
| Gömü-Fatih Mah. | 2 | 391 | %64,2 | AKP | %53,6 |
| Gömü-Gökçeyaka Mah. | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %40,7 |
| Gömü-Toki Mah. | 2 | 411 | %64,5 | AKP | %64,2 |
| Gözeli Köyü | 1 | 160 | %90,0 | AKP | %58,2 |
| Güneyköy | 1 | 30 | %70,0 | AKP | %57,1 |
| Güneysaray Köyü | 1 | 335 | %94,0 | AKP | %47,0 |
| Güveççi Köyü | 2 | 369 | %75,1 | AKP | %66,7 |
| Hamzahacılı Köyü | 1 | 203 | %79,8 | AKP | %51,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 122 | %82,8 | AKP | %33,7 |
| Karacalar Köyü | 2 | 363 | %58,1 | AKP | %54,5 |
| Karayatak Köyü | 1 | 52 | %98,1 | CHP | %50,0 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.188 | %80,0 | AKP | %44,5 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 40 | %77,5 | AKP | %66,7 |
| Kılıçlı Kavlaklı Köyü | 1 | 65 | %80,0 | AKP | %49,0 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 118 | %95,8 | AKP | %34,6 |
| Kuruca Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %63,6 |
| Leylekli Köyü | 1 | 24 | %100,0 | MHP | %58,3 |
| Menderes Mah. | 5 | 1.172 | %86,5 | AKP | %49,7 |
| Salihler Köyü | 1 | 122 | %96,7 | AKP | %47,8 |
| Sığracık Köyü | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %51,6 |
| Soğukkuyu Köyü | 1 | 51 | %72,6 | CHP | %38,9 |
| Suvermez Köyü | 1 | 232 | %65,5 | CHP | %62,0 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 211 | %87,2 | AKP | %39,8 |
| Tepeköy | 1 | 33 | %69,7 | AKP | %56,5 |
| Tezköy | 1 | 346 | %85,3 | AKP | %36,9 |
| Toklucak Köyü | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %61,4 |
| Topdere Köyü | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %37,1 |
| Türkmen Köyü | 1 | 241 | %66,4 | MHP | %69,5 |
| Türkmenakören Köyü | 1 | 241 | %83,8 | AKP | %49,2 |
| Veysel Köyü | 1 | 170 | %83,5 | AKP | %50,0 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 109 | %97,3 | CHP | %62,3 |
| Yarımca Köyü | 1 | 73 | %87,7 | CHP | %49,2 |
| Yavuz Köyü | 1 | 63 | %85,7 | MHP | %48,2 |
| Yeni Kacerli Mah. | 2 | 433 | %81,5 | AKP | %42,9 |
| Yeni Mah. | 3 | 905 | %82,1 | AKP | %38,0 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.429 | %81,9 | AKP | %46,2 |
| Yenikapı Köyü | 1 | 276 | %76,5 | AKP | %36,4 |
| Yeniköy | 2 | 430 | %88,1 | İYİ | %43,0 |
| Yukarı Kurudere Köyü | 1 | 312 | %87,2 | AKP | %63,3 |
| Yusufağa Köyü | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %52,2 |
| Yüreğil Köyü | 2 | 452 | %90,7 | AKP | %69,5 |
| Çatallı Köyü | 1 | 285 | %85,6 | AKP | %65,4 |
| Çaykışla Köyü | 2 | 457 | %76,2 | AKP | %59,6 |
| Çiftlikköy | 1 | 311 | %91,6 | AKP | %35,3 |
| Çilli Mah. | 4 | 1.181 | %82,5 | AKP | %43,0 |
| Örenköy | 1 | 231 | %81,0 | AKP | %46,2 |
| Özkan Köyü | 1 | 102 | %58,8 | AKP | %63,8 |
| Ümraniye Köyü | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %41,1 |
| İncili Mah. | 10 | 3.183 | %81,3 | AKP | %37,6 |
| İnkilap Mah. | 7 | 2.247 | %80,9 | AKP | %38,3 |