%45,7
AK PARTİ birinci
20.453 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çay ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 20.453 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 23.635 · Oy kullanan 21.535 (katılım %91,1) · Geçerli 20.453 · Geçersiz 1.082
Çay İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.342 | %45,7 |
| MHP | 4.574 | %22,4 |
| CHP | 3.931 | %19,2 |
| İYİ | 2.022 | %9,9 |
| DP | 357 | %1,8 |
| SAADET | 111 | %0,5 |
| BBP | 85 | %0,4 |
| VATAN | 31 | %0,2 |
Seçilenler
- Ali Yakut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kadir Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Faruk Kökcür · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkonak Köyü | 3 | 978 | %85,2 | AKP | %49,5 |
| Aktaş Mah. | 2 | 648 | %90,0 | CHP | %41,1 |
| Ali Kaleli Mah. | 1 | 209 | %90,4 | AKP | %43,7 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 2 | 434 | %89,6 | AKP | %48,1 |
| Armutlu Köyü | 1 | 150 | %99,3 | AKP | %61,4 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 243 | %93,4 | AKP | %65,0 |
| Aşağı Mah. | 2 | 368 | %90,5 | CHP | %39,1 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.480 | %87,0 | AKP | %41,6 |
| Bulanık Köyü | 1 | 249 | %97,2 | AKP | %73,3 |
| Cedit Mah. | 3 | 755 | %90,6 | AKP | %41,1 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 191 | %98,4 | CHP | %39,4 |
| Demirağaç Mah. | 1 | 304 | %91,1 | AKP | %48,4 |
| Deresinek Köyü | 3 | 779 | %86,5 | CHP | %45,9 |
| Devederesi Köyü | 1 | 314 | %96,2 | AKP | %52,4 |
| Dumlupınar Mah. | 2 | 351 | %89,7 | AKP | %49,5 |
| Eber Köyü | 2 | 571 | %84,4 | AKP | %50,7 |
| Elbiz Mah. | 1 | 250 | %92,4 | AKP | %49,3 |
| Göcen Köyü | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %70,1 |
| Kadıköy | 1 | 222 | %89,6 | AKP | %50,5 |
| Karamık Köyü | 2 | 638 | %93,1 | AKP | %58,4 |
| Karamıkkaracaören-Aşağı Mah. | 2 | 614 | %95,4 | AKP | %43,0 |
| Karamıkkaracaören-Bağlar Mah. | 2 | 414 | %97,1 | AKP | %45,8 |
| Karamıkkaracaören-Seka Mah. | 3 | 718 | %93,0 | MHP | %36,1 |
| Karamıkkaracaören-Yukarı Mah. | 1 | 346 | %92,5 | AKP | %41,5 |
| Kılıçyaka Köyü | 1 | 221 | %91,4 | AKP | %66,3 |
| Koçbeyli Köyü | 4 | 1.075 | %92,6 | AKP | %68,9 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 637 | %89,6 | AKP | %39,7 |
| Maltepe Köyü | 1 | 251 | %96,0 | AKP | %60,4 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %42,1 |
| Orta Mah. | 3 | 715 | %88,1 | AKP | %36,7 |
| Pazarağaç-Afyon Mah. | 1 | 297 | %98,7 | AKP | %41,7 |
| Pazarağaç-Beşevler Mah. | 1 | 207 | %96,6 | İYİ | %31,2 |
| Pazarağaç-Karabulut Mah. | 2 | 570 | %99,3 | AKP | %52,8 |
| Pazarağaç-Orta Mah. | 2 | 454 | %97,6 | AKP | %42,8 |
| Pazarağaç-Yukarı Mah. | 1 | 344 | %96,5 | AKP | %56,2 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 302 | %89,1 | AKP | %46,6 |
| Tekke Mah. | 1 | 135 | %94,8 | AKP | %43,8 |
| Vakıf Mah. | 5 | 1.517 | %85,7 | AKP | %39,9 |
| Yaka Mah. | 2 | 486 | %92,4 | AKP | %46,8 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 345 | %94,2 | AKP | %51,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 3 | 746 | %91,7 | AKP | %46,5 |
| Çayırpınar Köyü | 2 | 369 | %90,2 | AKP | %52,0 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 325 | %93,2 | AKP | %55,6 |
| İnli Köyü | 4 | 1.213 | %92,7 | AKP | %52,2 |
| İstasyon Mah. | 1 | 119 | %95,0 | MHP | %34,9 |
| Şirinevler Mah. | 6 | 1.853 | %89,5 | AKP | %36,6 |