%44,5
AK PARTİ birinci
171.102 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,5 ile birinci; 171.102 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 196.014 · Oy kullanan 176.360 (katılım %90,0) · Geçerli 171.102 · Geçersiz 5.258
Afyonkarahisar Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 76.213 | %44,5 |
| İYİ | 40.630 | %23,8 |
| MHP | 38.612 | %22,6 |
| CHP | 10.931 | %6,4 |
| BBP | 1.742 | %1,0 |
| SAADET | 1.687 | %1,0 |
| DP | 1.024 | %0,6 |
| VATAN | 150 | %0,1 |
| BTP | 113 | %0,1 |
Seçilenler
- Burhanettin Çoban · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ferda Ertürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Alper Yağcı · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Zeki Ertürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nurettin Birliktir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Yılmazaslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Karkı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afyonkarahisar Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.373 | %90,0 | AKP | %57,2 |
| Akçin Mah. | 4 | 1.173 | %93,6 | AKP | %64,9 |
| Alcalı Köyü | 1 | 103 | %97,1 | MHP | %56,3 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 529 | %86,4 | AKP | %36,1 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 13 | 4.288 | %88,0 | AKP | %41,3 |
| Anıtkaya Köyü | 4 | 1.337 | %90,0 | AKP | %39,8 |
| Ataköy Mah. | 8 | 2.596 | %94,6 | AKP | %59,4 |
| Battalgazi Mah. | 2 | 370 | %70,5 | AKP | %42,0 |
| Bayatcık Mah. | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %69,3 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 85 | %88,2 | AKP | %53,3 |
| Belkaracaören Köyü | 2 | 384 | %99,0 | AKP | %64,4 |
| Beyazıt Mah. | 3 | 855 | %89,7 | AKP | %48,6 |
| Beyyazı-Atatürk Mah. | 4 | 1.079 | %99,1 | MHP | %50,3 |
| Beyyazı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 591 | %96,8 | AKP | %41,6 |
| Beyyazı-Örnek Mah. | 2 | 521 | %99,4 | AKP | %38,9 |
| Bostanlı Köyü | 2 | 466 | %95,7 | AKP | %45,0 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 39 | %89,7 | MHP | %77,1 |
| Burmalı Mah. | 4 | 1.243 | %86,6 | AKP | %52,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 8.005 | %83,5 | AKP | %37,4 |
| Dairecep Mah. | 3 | 921 | %89,7 | AKP | %48,6 |
| Demirçevre Mah. | 2 | 477 | %97,7 | AKP | %60,8 |
| Derviş Paşa Mah. | 11 | 3.568 | %86,3 | AKP | %35,8 |
| Değirmenayvalı-Kurtuluş Mah. | 2 | 594 | %96,6 | AKP | %50,9 |
| Değirmenayvalı-Şehit Ahmet Mah. | 5 | 1.463 | %98,2 | MHP | %51,0 |
| Değirmendere Köyü | 2 | 483 | %96,5 | AKP | %41,9 |
| Dumlupınar Mah. | 26 | 8.497 | %85,1 | İYİ | %36,7 |
| Dörtyol Mah. | 7 | 2.170 | %86,2 | AKP | %39,6 |
| Erenler Mah. | 7 | 2.152 | %80,9 | AKP | %35,0 |
| Erkmen-Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.876 | %85,6 | AKP | %46,3 |
| Erkmen-Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.088 | %89,7 | AKP | %54,6 |
| Erkmen-Hürriyet Mah. | 4 | 1.057 | %94,4 | AKP | %54,9 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 2 | 580 | %92,4 | AKP | %45,2 |
| Esentepe Mah. | 17 | 5.722 | %86,8 | AKP | %40,6 |
| Eşrefpaşa Mah. | 16 | 5.263 | %89,8 | AKP | %50,1 |
| Fakıpaşa Mah. | 4 | 1.213 | %89,3 | AKP | %59,2 |
| Fatih Mah. | 28 | 9.405 | %89,3 | AKP | %48,0 |
| Fethibey-Fatih Mah. | 2 | 669 | %99,9 | AKP | %65,5 |
| Fethibey-Yavuz Selim Mah. | 3 | 925 | %97,4 | MHP | %52,8 |
| Fethibey-Yunus Emre Mah. | 2 | 682 | %97,8 | MHP | %48,5 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.849 | %86,6 | AKP | %38,4 |
| Gebeceler-Fatih Mah. | 2 | 456 | %100,0 | AKP | %51,7 |
| Gebeceler-Kocatepe Mah. | 2 | 555 | %97,3 | AKP | %56,4 |
| Gebeceler-Yeni Mah. | 2 | 373 | %95,7 | AKP | %49,4 |
| Gebeceler-Zafer Mah. | 1 | 247 | %98,4 | AKP | %47,4 |
| Gebeceler-İstiklal Mah. | 3 | 736 | %98,0 | MHP | %49,8 |
| Gözsüzlü Köyü | 1 | 110 | %100,9 | AKP | %53,2 |
| Güvenevler Mah. | 8 | 2.725 | %86,5 | AKP | %35,6 |
| Halımoru Köyü | 2 | 528 | %94,7 | AKP | %57,3 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 881 | %89,9 | AKP | %47,4 |
| Hasan Karaağaç Mah. | 4 | 903 | %90,5 | AKP | %49,3 |
| Hattat Karahisar Mah. | 5 | 1.408 | %88,6 | AKP | %42,2 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 14 | 4.668 | %87,6 | AKP | %49,3 |
| Işıklar-Atatürk Mah. | 3 | 836 | %98,0 | MHP | %42,0 |
| Işıklar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 566 | %96,5 | AKP | %40,2 |
| Işıklar-Hürriyet Mah. | 4 | 1.298 | %98,4 | MHP | %42,7 |
| Işıklar-Yaka Mah. | 3 | 945 | %98,2 | AKP | %41,9 |
| Işıklar-Yeni Mah. | 3 | 1.000 | %97,5 | AKP | %38,3 |
| Işıklar-İstiklal Mah. | 1 | 301 | %99,3 | AKP | %36,4 |
| Kanlıca Mah. | 21 | 6.997 | %87,5 | AKP | %44,0 |
| Kaplanlı Köyü | 1 | 145 | %97,9 | AKP | %63,5 |
| Karaarslan Köyü | 2 | 653 | %95,6 | AKP | %43,8 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.553 | %86,5 | İYİ | %36,9 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 3.070 | %90,8 | AKP | %46,7 |
| Kasımpaşa Mah. | 4 | 1.314 | %87,1 | AKP | %40,9 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 937 | %90,0 | AKP | %44,6 |
| Kızıldağ Köyü | 4 | 1.063 | %92,3 | AKP | %61,1 |
| Kışlacık Mah. | 2 | 524 | %97,3 | AKP | %61,5 |
| Kocatepe Mah. | 12 | 3.980 | %88,3 | AKP | %41,0 |
| Kocatepe-Kocatepe Mah. | 4 | 1.069 | %97,6 | AKP | %56,7 |
| Kocatepe-Kurtuluş Mah. | 4 | 1.187 | %97,2 | AKP | %61,4 |
| Kozluca Köyü | 2 | 411 | %96,8 | AKP | %60,9 |
| Köprülü Köyü | 3 | 708 | %96,3 | AKP | %55,4 |
| Küçükkalecik Köyü | 1 | 193 | %89,1 | AKP | %72,9 |
| Küçükçobanlı Mah. | 2 | 516 | %98,5 | AKP | %48,7 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 6.835 | %87,3 | AKP | %43,8 |
| Marulcu Mah. | 5 | 1.651 | %84,6 | AKP | %39,2 |
| Mecidiye Mah. | 4 | 1.194 | %89,5 | AKP | %42,3 |
| Nazmi Saatçi Mah. | 10 | 3.453 | %88,6 | AKP | %44,1 |
| Nuribey-Ali İhsan Paşa Mah. | 1 | 321 | %97,5 | AKP | %43,8 |
| Nuribey-Fatih Mah. | 3 | 775 | %97,9 | MHP | %42,7 |
| Nuribey-Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 877 | %94,3 | AKP | %46,1 |
| Nuribey-Mehmet Akif Mah. | 1 | 315 | %91,8 | MHP | %46,0 |
| Olucak Köyü | 1 | 170 | %78,2 | AKP | %57,1 |
| Olucak Mah. | 5 | 1.626 | %91,3 | AKP | %56,6 |
| Omuzca Köyü | 1 | 120 | %94,2 | MHP | %38,0 |
| Orhangazi Mah. | 5 | 1.492 | %90,4 | AKP | %39,2 |
| Osman Gazi Mah. | 11 | 3.781 | %89,3 | AKP | %45,6 |
| Saadet Köyü | 1 | 73 | %104,1 | AKP | %76,1 |
| Sadıkbey Mah. | 5 | 1.421 | %98,2 | AKP | %56,5 |
| Sahipata Mah. | 10 | 3.411 | %89,5 | AKP | %49,3 |
| Salar-Barbaros Mah. | 3 | 886 | %93,9 | AKP | %44,3 |
| Salar-Fatih Mah. | 2 | 490 | %95,3 | AKP | %47,3 |
| Salar-Gümüş Tepe Mah. | 2 | 398 | %96,7 | AKP | %37,9 |
| Salar-Halil İbrahim Sultan Mah. | 2 | 480 | %95,2 | AKP | %39,2 |
| Salar-Yavuz Selim Mah. | 3 | 783 | %97,7 | AKP | %28,0 |
| Saraydüzü Köyü | 1 | 343 | %96,5 | AKP | %51,7 |
| Sarık Köyü | 2 | 566 | %98,1 | AKP | %53,7 |
| Selçuklu Mah. | 26 | 9.045 | %85,6 | İYİ | %37,3 |
| Susuz-Gökhan Mah. | 2 | 496 | %99,0 | AKP | %54,6 |
| Susuz-Osmanlı Mah. | 3 | 792 | %98,4 | MHP | %50,7 |
| Susuz-Sakarya Mah. | 4 | 1.132 | %95,4 | AKP | %52,2 |
| Susuz-Selçuklu Mah. | 3 | 852 | %99,4 | AKP | %53,3 |
| Sülümenli-Altındağ Mah. | 2 | 689 | %96,5 | AKP | %50,4 |
| Sülümenli-Cumhuriyet Mah. | 2 | 366 | %97,5 | AKP | %53,7 |
| Sülümenli-Ulucami Mah. | 1 | 241 | %95,0 | AKP | %57,6 |
| Sülümenli-Zafer Mah. | 3 | 1.003 | %95,2 | AKP | %50,1 |
| Sülümenli-İstiklal Mah. | 3 | 805 | %96,3 | AKP | %54,8 |
| Sülümenli-Şeker Mah. | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %27,5 |
| Sülün-Gültepe Mah. | 3 | 909 | %98,1 | AKP | %48,2 |
| Sülün-Hisar Mah. | 4 | 1.077 | %96,6 | AKP | %38,5 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.385 | %91,6 | AKP | %57,6 |
| Tacı Ahmet Mah. | 4 | 1.322 | %93,0 | AKP | %54,8 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.074 | %90,6 | AKP | %52,6 |
| Veysel Karani Mah. | 8 | 2.542 | %88,9 | AKP | %51,8 |
| Yarenler Mah. | 3 | 970 | %89,1 | AKP | %47,3 |
| Yarımca Köyü | 1 | 115 | %97,4 | AKP | %34,6 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.726 | %90,8 | AKP | %52,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 5 | 1.534 | %90,4 | AKP | %45,9 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 980 | %88,3 | AKP | %47,6 |
| Zafer Mah. | 7 | 2.148 | %86,9 | AKP | %41,0 |
| Çakır Mah. | 2 | 621 | %95,5 | AKP | %52,7 |
| Çavdarlı Köyü | 3 | 743 | %95,4 | AKP | %57,4 |
| Çayırbağ-Ali Çetinkaya Mah. | 3 | 800 | %98,8 | AKP | %55,3 |
| Çayırbağ-Fatih Mah. | 3 | 928 | %97,1 | MHP | %51,1 |
| Çayırbağ-Huzur Mah. | 1 | 101 | %102,0 | AKP | %69,6 |
| Çayırbağ-Uğur Mah. | 3 | 972 | %97,0 | MHP | %52,9 |
| Çıkrık-Erenler Mah. | 3 | 757 | %99,2 | AKP | %61,7 |
| Çıkrık-Yunuslar Mah. | 3 | 853 | %97,0 | AKP | %52,3 |
| Örnekevler Mah. | 8 | 2.689 | %89,2 | İYİ | %37,4 |
| İsmail Mah. | 2 | 403 | %97,5 | AKP | %57,1 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.705 | %86,5 | AKP | %38,7 |