%57,1
AK PARTİ birinci
61.014 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahta ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %57,1 ile birinci; 61.014 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 76.225 · Oy kullanan 63.774 (katılım %83,7) · Geçerli 61.014 · Geçersiz 2.760
Kahta İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.836 | %57,1 |
| SAADET | 15.901 | %26,1 |
| HDP | 3.594 | %5,9 |
| MHP | 2.571 | %4,2 |
| CHP | 769 | %1,3 |
| İYİ | 699 | %1,2 |
| BTP | 320 | %0,5 |
| BBP | 160 | %0,3 |
| VATAN | 52 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Can Erdoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İrfan Torunoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Lütfi Alper · SAADET (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Sırrı Köse · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Kavak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kahta mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalı Köyü | 1 | 147 | %55,8 | AKP | %81,5 |
| Akalın Köyü | 1 | 62 | %72,6 | MHP | %58,1 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 258 | %94,2 | AKP | %76,7 |
| Akıncılar-Akıncılar Atatürk Mah. | 3 | 874 | %79,3 | AKP | %81,0 |
| Akıncılar-Kılavuz Mah. | 1 | 144 | %85,4 | AKP | %40,3 |
| Akıncılar-Soğuksu Mah. | 1 | 44 | %75,0 | AKP | %59,4 |
| Akıncılar-Çamlıca Mah. | 1 | 68 | %76,5 | SAADET | %57,1 |
| Akkavak Köyü | 1 | 121 | %83,5 | AKP | %87,9 |
| Akkuş Köyü | 1 | 190 | %87,4 | AKP | %49,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 201 | %88,6 | AKP | %67,3 |
| Akyıldız Köyü | 1 | 141 | %56,0 | AKP | %65,4 |
| Alidam Köyü | 3 | 594 | %59,6 | AKP | %76,0 |
| Arılı Köyü | 1 | 169 | %88,8 | AKP | %72,3 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.336 | %85,5 | AKP | %45,2 |
| Aydınpınar Köyü | 1 | 187 | %84,0 | AKP | %73,9 |
| Ballı Köyü | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %69,2 |
| Bayraktar Mah. | 7 | 2.269 | %85,9 | AKP | %50,8 |
| Bağbaşı Köyü | 3 | 818 | %84,1 | AKP | %77,5 |
| Bağlar Mah. | 1 | 244 | %87,3 | SAADET | %40,1 |
| Bağözü Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %71,2 |
| Belenli Köyü | 2 | 235 | %91,5 | AKP | %75,9 |
| Belören Köyü | 1 | 305 | %86,6 | AKP | %79,4 |
| Beşikli Köyü | 1 | 161 | %73,3 | AKP | %81,3 |
| Bostanlı Köyü | 3 | 442 | %79,6 | AKP | %71,5 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 269 | %70,6 | AKP | %63,3 |
| Boztarla Köyü | 1 | 46 | %84,8 | AKP | %65,8 |
| Boğazkaya Köyü | 2 | 352 | %92,3 | AKP | %72,6 |
| Burmapınar Köyü | 1 | 346 | %90,2 | AKP | %73,2 |
| Bölükyayla-Atatürk Mah. | 2 | 460 | %97,0 | MHP | %62,9 |
| Bölükyayla-Cumhuriyet Mah. | 2 | 553 | %96,9 | AKP | %54,2 |
| Bölükyayla-Fatih Mah. | 1 | 329 | %95,7 | AKP | %54,3 |
| Bölükyayla-Kangülü Mah. | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %74,4 |
| Büyükbağ Köyü | 2 | 282 | %74,1 | AKP | %42,0 |
| Büyükbejyan Köyü | 1 | 103 | %68,0 | AKP | %71,0 |
| Büyükbey Köyü | 1 | 113 | %95,6 | AKP | %95,4 |
| Cami Mah. | 5 | 1.589 | %86,0 | AKP | %53,3 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 133 | %86,5 | AKP | %64,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.954 | %88,1 | AKP | %55,4 |
| Damlacık Köyü | 2 | 359 | %77,7 | AKP | %82,2 |
| Dardağan Köyü | 2 | 187 | %99,5 | AKP | %71,4 |
| Doluca Köyü | 2 | 410 | %90,5 | AKP | %56,8 |
| Dumlu Köyü | 1 | 194 | %79,9 | AKP | %76,8 |
| Dut Köyü | 2 | 201 | %88,6 | AKP | %56,9 |
| Dikenli Köyü | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %88,1 |
| Eceler Köyü | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %65,3 |
| Ekinci Köyü | 1 | 149 | %69,1 | AKP | %63,3 |
| Elbeyi Köyü | 1 | 218 | %91,7 | AKP | %54,3 |
| Erikdere Köyü | 2 | 289 | %91,0 | AKP | %54,9 |
| Erikli Köyü | 3 | 951 | %65,9 | AKP | %76,7 |
| Esendere Köyü | 2 | 355 | %91,0 | AKP | %46,5 |
| Eski Kahta Köyü | 1 | 230 | %85,7 | AKP | %80,1 |
| Eskitaş Köyü | 2 | 356 | %84,8 | AKP | %86,8 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.398 | %83,4 | AKP | %55,3 |
| Fırat Mah. | 3 | 1.033 | %84,4 | SAADET | %41,9 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %84,8 |
| Gazi Mah. | 8 | 2.481 | %83,8 | AKP | %57,1 |
| Geldibuldu Köyü | 3 | 418 | %93,1 | AKP | %82,5 |
| Gökçe Köyü | 1 | 192 | %81,3 | AKP | %62,3 |
| Gölgeli Köyü | 2 | 282 | %78,4 | AKP | %70,0 |
| Göçeri Köyü | 1 | 271 | %89,3 | AKP | %51,1 |
| Güdülge Köyü | 2 | 418 | %81,3 | AKP | %54,7 |
| Güzelçay Köyü | 1 | 139 | %93,5 | AKP | %62,1 |
| Girne Mah. | 24 | 8.148 | %82,2 | AKP | %51,4 |
| Habipler Köyü | 1 | 60 | %80,0 | AKP | %93,8 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 100 | %55,0 | SAADET | %76,4 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 140 | %72,9 | AKP | %72,0 |
| Hasandiğin Köyü | 1 | 143 | %77,6 | AKP | %48,7 |
| Hasköy | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %94,8 |
| Hürriyet Mah. | 13 | 4.417 | %82,8 | AKP | %51,0 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %85,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 184 | %78,3 | AKP | %52,5 |
| Karadut Köyü | 4 | 577 | %74,9 | AKP | %74,1 |
| Karaman Köyü | 1 | 104 | %84,6 | AKP | %64,4 |
| Karataş Köyü | 1 | 37 | %73,0 | SAADET | %28,0 |
| Karşıyaka Mah. | 15 | 4.995 | %82,6 | AKP | %45,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 254 | %78,0 | AKP | %68,7 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 108 | %67,6 | AKP | %100,0 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 191 | %86,4 | AKP | %80,4 |
| Koçtepe Köyü | 1 | 325 | %91,4 | AKP | %93,5 |
| Köseler Köyü | 3 | 529 | %85,4 | AKP | %85,1 |
| Menderes Mah. | 14 | 4.551 | %82,2 | AKP | %50,1 |
| Menzil Köyü | 4 | 1.138 | %92,3 | AKP | %99,1 |
| Mülk Köyü | 2 | 399 | %84,7 | AKP | %52,2 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 162 | %94,4 | AKP | %81,3 |
| Narsırtı Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %96,4 |
| Narince Köyü | 4 | 836 | %77,9 | AKP | %58,2 |
| Oluklu Köyü | 4 | 518 | %76,8 | AKP | %49,1 |
| Ortanca Köyü | 1 | 281 | %85,1 | CHP | %59,2 |
| Ovacık Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %81,8 |
| Salkımbağı Köyü | 3 | 912 | %82,2 | AKP | %65,8 |
| Sarısu Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %92,1 |
| Sıraca Köyü | 1 | 307 | %87,6 | AKP | %56,9 |
| Sırakaya Köyü | 1 | 96 | %75,0 | AKP | %81,9 |
| Susuz Köyü | 1 | 39 | %82,1 | AKP | %93,8 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 188 | %92,6 | AKP | %81,1 |
| Taşlıçay Köyü | 1 | 86 | %76,7 | AKP | %64,4 |
| Teknecik Köyü | 1 | 74 | %74,3 | AKP | %90,2 |
| Teğmenli Köyü | 2 | 324 | %95,1 | AKP | %61,6 |
| Turanlı Köyü | 1 | 59 | %78,0 | AKP | %71,7 |
| Turgut Özal Mah. | 10 | 3.232 | %79,6 | AKP | %54,3 |
| Tuğlu Köyü | 3 | 393 | %85,8 | AKP | %48,6 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 228 | %90,8 | AKP | %61,0 |
| Ulupınar Köyü | 3 | 286 | %98,3 | AKP | %76,9 |
| Yapraklı Köyü | 3 | 602 | %79,2 | AKP | %70,4 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.793 | %82,5 | AKP | %45,1 |
| Yelkovan Köyü | 2 | 432 | %89,6 | AKP | %65,8 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.784 | %86,4 | AKP | %50,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 166 | %80,7 | AKP | %83,6 |
| Yenikuşak Köyü | 1 | 126 | %87,3 | AKP | %91,8 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %80,0 |
| Yolaltı Köyü | 1 | 325 | %91,4 | AKP | %84,2 |
| Zeytin Köyü | 1 | 118 | %74,6 | AKP | %61,2 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %93,6 |
| Çakıreşme Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %98,2 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 281 | %84,7 | AKP | %72,8 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 112 | %74,1 | AKP | %86,6 |
| Çardak Köyü | 1 | 152 | %92,8 | SAADET | %48,2 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 195 | %60,0 | AKP | %59,4 |
| Çaybaşı Köyü | 3 | 293 | %74,7 | AKP | %79,5 |
| Çıralık Köyü | 3 | 431 | %78,2 | AKP | %61,8 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 318 | %92,1 | AKP | %19,3 |
| Çukurtaş Köyü | 1 | 185 | %93,0 | AKP | %75,8 |
| İkizce Köyü | 2 | 408 | %85,3 | AKP | %61,9 |
| İslamköy | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %57,1 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 209 | %71,3 | AKP | %65,1 |
| Şenköy | 1 | 55 | %89,1 | AKP | %75,0 |
| Şeyhbaba Mah. | 1 | 337 | %93,8 | SAADET | %46,9 |