%42,5
AK PARTİ birinci
29.044 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,5 ile birinci; 29.044 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 34.305 · Oy kullanan 30.264 (katılım %88,2) · Geçerli 29.044 · Geçersiz 1.220
Gölbaşı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.341 | %42,5 |
| CHP | 11.101 | %38,2 |
| MHP | 4.220 | %14,5 |
| İYİ | 802 | %2,8 |
| SAADET | 415 | %1,4 |
| DP | 99 | %0,3 |
| VATAN | 46 | %0,2 |
| BTP | 20 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Işıklar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nevzat Kozak · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gölbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktoprak Köyü | 1 | 136 | %83,1 | CHP | %46,0 |
| Akçabel Köyü | 2 | 431 | %89,1 | AKP | %66,9 |
| Akçakaya Köyü | 1 | 101 | %90,1 | AKP | %35,6 |
| Asfalt Mah. | 6 | 2.028 | %84,7 | CHP | %59,4 |
| Aşağıazaplı Köyü | 1 | 282 | %91,1 | AKP | %57,4 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | 1 | 249 | %96,4 | AKP | %64,2 |
| Aşağınasırlı Köyü | 1 | 275 | %96,4 | AKP | %44,2 |
| Balkar-Asfalt Mah. | 2 | 672 | %88,7 | AKP | %61,4 |
| Balkar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 642 | %89,9 | AKP | %46,6 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 85 | %72,9 | CHP | %47,5 |
| Belören-Cumhuriyet Mah. | 2 | 515 | %99,0 | AKP | %52,1 |
| Belören-Merkez Mah. | 3 | 827 | %97,7 | AKP | %56,3 |
| Cankara Köyü | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %66,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.659 | %87,3 | AKP | %42,9 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.474 | %88,5 | AKP | %49,3 |
| Gedikli Köyü | 2 | 369 | %98,1 | AKP | %69,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 159 | %71,7 | CHP | %41,8 |
| Hamzalar Köyü | 2 | 375 | %93,9 | MHP | %34,5 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 380 | %93,2 | AKP | %51,3 |
| Harmanlı-Kalemkas Mah. | 1 | 306 | %94,8 | CHP | %64,2 |
| Harmanlı-Yeni Mah. | 2 | 469 | %94,5 | AKP | %50,6 |
| Harmanlı-Çakmak Mah. | 1 | 214 | %95,8 | CHP | %45,6 |
| Haydarlı Köyü | 2 | 381 | %90,0 | CHP | %72,3 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.766 | %88,1 | CHP | %49,1 |
| Karabahşılı Köyü | 1 | 110 | %98,2 | AKP | %47,0 |
| Karaburun Köyü | 2 | 692 | %91,6 | AKP | %52,7 |
| Kurugeçit Mah. | 3 | 927 | %90,0 | AKP | %53,3 |
| Kösüklü Köyü | 1 | 138 | %85,5 | AKP | %58,3 |
| Küçükören Köyü | 1 | 146 | %98,6 | AKP | %41,9 |
| Meydan Köyü | 1 | 343 | %94,2 | AKP | %61,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 16 | 5.407 | %84,2 | CHP | %43,6 |
| Ozan Köyü | 3 | 706 | %88,8 | AKP | %43,2 |
| Savran Köyü | 2 | 478 | %53,4 | İYİ | %35,1 |
| Yarbaşı Köyü | 2 | 366 | %91,0 | CHP | %91,6 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.131 | %84,3 | AKP | %38,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %60,4 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.641 | %86,9 | CHP | %39,2 |
| Yenikent Mah. | 6 | 1.826 | %89,8 | CHP | %43,9 |
| Yeniköy | 1 | 183 | %101,1 | CHP | %73,9 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 377 | %96,0 | AKP | %50,3 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | 1 | 243 | %95,9 | AKP | %80,8 |
| Yukarınasırlı Köyü | 2 | 619 | %92,4 | AKP | %66,9 |
| Yukarıçöplü Köyü | 1 | 166 | %95,8 | CHP | %40,7 |
| Çatalağaç Köyü | 1 | 249 | %90,8 | CHP | %53,4 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 283 | %89,4 | AKP | %46,8 |
| Çelikköy | 1 | 239 | %95,4 | AKP | %45,1 |
| Örenli Köyü | 1 | 47 | %100,0 | AKP | %51,1 |