%51,2
AK PARTİ birinci
153.483 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Adıyaman Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 153.483 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 195.884 · Oy kullanan 160.279 (katılım %81,8) · Geçerli 153.483 · Geçersiz 6.796
Adıyaman Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 78.616 | %51,2 |
| CHP | 21.018 | %13,7 |
| SAADET | 17.481 | %11,4 |
| HDP | 12.409 | %8,1 |
| İYİ | 11.892 | %7,8 |
| MHP | 10.296 | %6,7 |
| BBP | 1.071 | %0,7 |
| DP | 314 | %0,2 |
| BTP | 260 | %0,2 |
| VATAN | 126 | %0,1 |
Seçilenler
- Zeynal Özbilgin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Koyuncu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hamza Özçelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şeyh Mehmet Kılınç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Abdurrahman Parlak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abidin Orhan Tohumcu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mehmet Fatih Olgun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Adıyaman Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Köyü | 1 | 87 | %46,0 | AKP | %69,2 |
| Ahmethoca Köyü | 1 | 179 | %84,9 | CHP | %47,7 |
| Akdere Köyü | 1 | 145 | %44,1 | AKP | %47,6 |
| Akhisar Köyü | 1 | 91 | %93,4 | CHP | %43,5 |
| Akpınar Köyü | 2 | 625 | %87,0 | AKP | %62,6 |
| Akyazı Köyü | 1 | 94 | %76,6 | AKP | %67,2 |
| Akçalı Köyü | 1 | 190 | %76,3 | HDP | %61,5 |
| Albet Köyü | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %53,9 |
| Altınşehir Mah. | 27 | 9.109 | %78,3 | AKP | %44,6 |
| Alibey Köyü | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %79,0 |
| Alitaşı Mah. | 20 | 6.612 | %78,8 | AKP | %50,0 |
| Atakent Köyü | 3 | 733 | %82,1 | AKP | %60,9 |
| Ataköy | 1 | 77 | %94,8 | CHP | %54,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 42 | %73,8 | AKP | %74,2 |
| Ağaçkonak Köyü | 1 | 136 | %97,8 | CHP | %39,7 |
| Ağcin Köyü | 1 | 228 | %79,0 | AKP | %82,4 |
| Ağikan Köyü | 1 | 136 | %91,2 | AKP | %66,9 |
| Bahçecik Mah. | 11 | 3.517 | %82,8 | AKP | %72,5 |
| Bahçelievler Mah. | 25 | 8.513 | %78,5 | AKP | %62,8 |
| Barbaros Hayrettin Mah. | 6 | 1.945 | %80,4 | AKP | %48,6 |
| Battalhüyük Köyü | 1 | 208 | %59,6 | AKP | %61,0 |
| Bağdere Köyü | 2 | 474 | %89,5 | AKP | %52,4 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 307 | %87,6 | CHP | %64,1 |
| Bağpınar Kuyucak Köyü | 1 | 196 | %95,9 | AKP | %70,2 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 101 | %85,2 | AKP | %67,4 |
| Başpınar Köyü | 1 | 268 | %94,0 | AKP | %62,2 |
| Bebek Köyü | 2 | 361 | %74,2 | AKP | %71,4 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 193 | %65,8 | AKP | %88,2 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 277 | %80,9 | AKP | %65,0 |
| Boztepe Köyü | 1 | 116 | %90,5 | AKP | %90,5 |
| Börkenek Köyü | 2 | 455 | %87,5 | CHP | %45,2 |
| Büklüm Köyü | 1 | 219 | %94,5 | AKP | %72,6 |
| Büyükkavaklı Köyü | 2 | 530 | %88,1 | AKP | %64,6 |
| Büyükkırıklı Köyü | 1 | 66 | %74,2 | HDP | %81,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 36 | 12.254 | %80,5 | AKP | %54,8 |
| Damdırmaz Köyü | 1 | 281 | %90,0 | CHP | %56,1 |
| Damlıca Köyü | 1 | 103 | %92,2 | AKP | %61,1 |
| Dardağan Köyü | 1 | 211 | %86,3 | HDP | %68,5 |
| Davuthan Köyü | 1 | 202 | %91,1 | CHP | %81,0 |
| Derinsu Köyü | 1 | 196 | %89,8 | AKP | %69,2 |
| Doyran Köyü | 2 | 460 | %87,6 | AKP | %60,4 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 236 | %78,0 | CHP | %71,7 |
| Durak Köyü | 2 | 420 | %86,9 | AKP | %64,7 |
| Durukaynak Köyü | 1 | 239 | %74,1 | CHP | %69,9 |
| Düzce Köyü | 1 | 265 | %95,1 | AKP | %68,3 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %94,7 |
| Ekinci Köyü | 1 | 73 | %80,8 | CHP | %42,4 |
| Elmacık Köyü | 2 | 399 | %93,5 | AKP | %56,6 |
| Esence Köyü | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %76,3 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.735 | %81,0 | AKP | %57,0 |
| Eskihüsnümansur Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %96,9 |
| Eskisaray Mah. | 4 | 1.258 | %78,5 | AKP | %50,7 |
| Fatih Mah. | 19 | 6.164 | %80,7 | AKP | %52,0 |
| Gökçay Köyü | 1 | 212 | %92,9 | CHP | %50,3 |
| Gölpınar Köyü | 1 | 67 | %82,1 | CHP | %90,7 |
| Gözebaşı Köyü | 1 | 329 | %95,4 | AKP | %70,9 |
| Göztepe Köyü | 1 | 123 | %78,9 | CHP | %51,0 |
| Gümüşkaya Köyü | 3 | 1.007 | %72,7 | AKP | %48,9 |
| Güneşli Köyü | 1 | 184 | %64,7 | CHP | %66,1 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 197 | %82,2 | AKP | %67,1 |
| Girik Köyü | 1 | 201 | %95,5 | CHP | %32,3 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 257 | %88,3 | AKP | %61,2 |
| Hasancık Köyü | 2 | 414 | %92,3 | AKP | %56,7 |
| Hasankendi Köyü | 2 | 442 | %91,9 | AKP | %62,8 |
| Hocaömer Mah. | 2 | 538 | %77,9 | AKP | %48,2 |
| Ilıcak Köyü | 1 | 139 | %89,2 | AKP | %81,3 |
| Işıklı Köyü | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %85,7 |
| Kalburcu Köyü | 1 | 147 | %98,0 | AKP | %70,6 |
| Kapcami Mah. | 3 | 813 | %85,5 | AKP | %63,4 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 78 | %91,0 | CHP | %49,3 |
| Karagöl Köyü | 1 | 336 | %87,8 | HDP | %64,1 |
| Karahöyük Köyü | 2 | 413 | %85,7 | CHP | %68,9 |
| Karakoç Köyü | 1 | 178 | %84,8 | CHP | %49,0 |
| Karapınar Mah. | 22 | 7.064 | %81,2 | AKP | %32,4 |
| Kavak Köyü | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %73,5 |
| Kayacık Köyü | 1 | 210 | %94,8 | CHP | %53,5 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %78,3 |
| Kayalı Köyü | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %91,3 |
| Kayalık Mah. | 18 | 6.058 | %81,2 | AKP | %64,4 |
| Kayaönü Köyü | 3 | 715 | %87,3 | CHP | %48,7 |
| Kaşköy | 1 | 272 | %86,8 | CHP | %62,0 |
| Kemerkaya Köyü | 1 | 206 | %97,1 | AKP | %74,5 |
| Kındırali Köyü | 1 | 329 | %85,4 | HDP | %54,9 |
| Kızılcahöyük Köyü | 1 | 320 | %89,4 | CHP | %54,1 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 379 | %91,0 | AKP | %54,3 |
| Koruköy | 1 | 136 | %95,6 | CHP | %56,7 |
| Kozan Köyü | 1 | 102 | %84,3 | CHP | %55,4 |
| Koçali Köyü | 2 | 415 | %94,2 | AKP | %71,8 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 205 | %91,2 | AKP | %49,7 |
| Kuyulu Köyü | 3 | 1.026 | %84,6 | AKP | %54,4 |
| Kuşakkaya Köyü | 1 | 285 | %87,0 | HDP | %61,0 |
| Kuştepe Köyü | 2 | 379 | %77,8 | AKP | %57,9 |
| Kömür-Bahçelievler Mah. | 1 | 186 | %85,0 | HDP | %76,6 |
| Kömür-Cumhuriyet Mah. | 1 | 301 | %95,7 | CHP | %39,0 |
| Kömür-Esence Mah. | 1 | 101 | %100,0 | AKP | %50,5 |
| Kömür-Gazi Mah. | 1 | 64 | %103,1 | CHP | %73,4 |
| Kömür-Hasankan Mah. | 1 | 297 | %96,3 | CHP | %64,9 |
| Kömür-Hürriyet Mah. | 2 | 633 | %91,5 | AKP | %41,9 |
| Kömür-Mustafa Yücel Özbilgin Mah. | 1 | 127 | %87,4 | CHP | %52,4 |
| Kömür-Serintepe Mah. | 1 | 221 | %93,7 | HDP | %45,6 |
| Kömür-Yakacık Mah. | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %35,9 |
| Kömür-Yeşilyurt Mah. | 1 | 314 | %92,0 | CHP | %51,9 |
| Külafhüyük Köyü | 2 | 380 | %92,9 | AKP | %75,4 |
| Küçükhasancık Köyü | 1 | 130 | %93,1 | AKP | %53,3 |
| Lokman Köyü | 1 | 133 | %82,0 | AKP | %58,7 |
| Malazgirt Mah. | 13 | 4.233 | %79,1 | AKP | %63,1 |
| Malpınarı Köyü | 1 | 98 | %69,4 | AKP | %60,6 |
| Mara Mah. | 5 | 1.486 | %85,5 | AKP | %56,1 |
| Mehmet Akif Mah. | 15 | 4.927 | %81,2 | AKP | %59,0 |
| Mestan Köyü | 1 | 194 | %45,9 | CHP | %60,2 |
| Musalla Mah. | 5 | 1.438 | %81,6 | AKP | %61,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 8 | 2.701 | %81,0 | AKP | %50,7 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 212 | %96,2 | AKP | %80,4 |
| Oluklu Köyü | 1 | 111 | %91,0 | CHP | %64,4 |
| Ormaniçi Köyü | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %56,3 |
| Palanlı Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %52,0 |
| Payamlı Köyü | 1 | 97 | %74,2 | CHP | %74,7 |
| Paşamezrası Köyü | 1 | 196 | %84,2 | CHP | %49,1 |
| Pınaryayla Köyü | 2 | 503 | %82,1 | AKP | %81,4 |
| Rezip Köyü | 2 | 518 | %88,8 | AKP | %73,7 |
| Sarıharman Köyü | 2 | 627 | %92,3 | AKP | %74,8 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 157 | %66,9 | CHP | %67,3 |
| Serhatlı Köyü | 1 | 237 | %89,9 | AKP | %65,7 |
| Sıratut Mah. | 4 | 1.167 | %79,4 | AKP | %56,6 |
| Sümerevler Mah. | 34 | 11.409 | %80,8 | AKP | %61,4 |
| Siteler Mah. | 23 | 7.688 | %81,8 | AKP | %66,5 |
| Taşgedik Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %57,1 |
| Taşpınar Köyü | 2 | 361 | %94,5 | AKP | %70,3 |
| Tecir Köyü | 1 | 95 | %71,6 | AKP | %92,5 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 257 | %86,0 | CHP | %53,5 |
| Terman Köyü | 1 | 343 | %81,9 | CHP | %41,3 |
| Toptepe Köyü | 1 | 248 | %95,6 | AKP | %76,4 |
| Turgut Reis Mah. | 17 | 5.678 | %75,5 | AKP | %54,0 |
| Türkiye Petrolleri Mah. | 3 | 873 | %84,4 | AKP | %32,0 |
| Ulucami Mah. | 5 | 1.458 | %83,5 | AKP | %44,9 |
| Uludam Köyü | 2 | 426 | %57,8 | AKP | %73,6 |
| Uzunköy | 1 | 256 | %96,5 | CHP | %50,6 |
| Uzunpınar Köyü | 1 | 321 | %88,8 | AKP | %70,2 |
| Uğurca Köyü | 1 | 146 | %91,1 | AKP | %65,6 |
| Varlık Köyü | 1 | 221 | %91,4 | CHP | %46,9 |
| Varlık Mah. | 8 | 2.036 | %81,8 | AKP | %61,8 |
| Yarmakaya Köyü | 2 | 638 | %86,1 | CHP | %63,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.713 | %78,3 | AKP | %52,1 |
| Yayladamı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | HDP | %50,8 |
| Yaylakonak-Karaçalı Mah. | 2 | 428 | %100,7 | CHP | %60,0 |
| Yaylakonak-Merkez Mah. | 2 | 360 | %97,5 | CHP | %54,3 |
| Yaylakonak-Zivar Mah. | 1 | 182 | %93,4 | CHP | %65,1 |
| Yaylakonak-Çatderesi Mah. | 1 | 226 | %96,9 | CHP | %57,1 |
| Yaylakonak-Çimenke Mah. | 1 | 131 | %99,2 | CHP | %79,8 |
| Yaylakonak-İncekoz Mah. | 1 | 244 | %100,0 | CHP | %70,4 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 320 | %88,8 | CHP | %47,5 |
| Yazlık Köyü | 1 | 170 | %95,3 | AKP | %58,0 |
| Yedioluk Köyü | 1 | 137 | %97,1 | CHP | %66,9 |
| Yeni Mah. | 53 | 17.727 | %81,7 | AKP | %30,4 |
| Yeni Sanayi Mah. | 18 | 6.035 | %79,9 | AKP | %54,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 127 | %78,0 | AKP | %63,8 |
| Yenigüven Köyü | 1 | 304 | %91,8 | AKP | %52,1 |
| Yeniköy | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %93,3 |
| Yenipınar Mah. | 2 | 450 | %78,0 | AKP | %54,4 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 126 | %82,5 | CHP | %67,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 30 | 10.050 | %80,7 | AKP | %54,4 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.765 | %83,8 | AKP | %40,9 |
| Zey Köyü | 2 | 479 | %91,9 | AKP | %46,2 |
| Ziyaretpayamlı Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %92,1 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 176 | %72,2 | AKP | %73,2 |
| Çamgazi Köyü | 1 | 176 | %96,6 | CHP | %51,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 156 | %75,0 | AKP | %42,7 |
| Çamyurdu Köyü | 1 | 268 | %93,3 | HDP | %57,1 |
| Çatalağaç Köyü | 1 | 218 | %95,9 | CHP | %55,3 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 64 | %81,3 | AKP | %96,2 |
| Çaylı Köyü | 1 | 74 | %73,0 | AKP | %92,3 |
| Çemberlitaş Köyü | 2 | 605 | %93,4 | AKP | %66,8 |
| Çençeng Köyü | 1 | 227 | %94,3 | AKP | %81,0 |
| Çınarik Köyü | 1 | 96 | %72,9 | CHP | %42,7 |
| Çobandede Köyü | 1 | 71 | %88,7 | AKP | %65,0 |
| Örenli Mah. | 2 | 661 | %87,1 | AKP | %48,7 |
| Üçdirek Köyü | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %100,0 |
| İmamağa Mah. | 20 | 6.588 | %82,2 | AKP | %71,1 |
| İncebağ Köyü | 2 | 395 | %93,7 | AKP | %76,0 |
| İnceler Köyü | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %85,5 |
| İpekli Köyü | 1 | 116 | %81,0 | CHP | %49,5 |
| Şemikan Köyü | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %78,3 |
| Şerefli Köyü | 2 | 358 | %91,9 | AKP | %71,1 |