%74,7
HDP birinci
25.455 geçerli oy · katılım %77,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Özalp ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %74,7 ile birinci; 25.455 geçerli oy, katılım %77,9.
Kayıtlı seçmen 35.346 · Oy kullanan 27.529 (katılım %77,9) · Geçerli 25.455 · Geçersiz 2.074
Özalp Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 19.026 | %74,7 |
| AKP | 5.332 | %21,0 |
| CHP | 471 | %1,9 |
| İYİ | 232 | %0,9 |
| DSP | 164 | %0,6 |
| SAADET | 111 | %0,4 |
| TKP | 64 | %0,3 |
| BTP | 30 | %0,1 |
| VATAN | 25 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Özalp mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksorguç Mah. | 3 | 991 | %75,5 | HDP | %62,8 |
| Altınboğa Mah. | 2 | 388 | %79,1 | HDP | %88,3 |
| Aşağıakçagül Mah. | 2 | 528 | %74,8 | HDP | %83,7 |
| Aşağıbalçıklı Mah. | 1 | 294 | %66,3 | HDP | %87,5 |
| Aşağıkoçkıran Mah. | 2 | 602 | %75,6 | HDP | %87,7 |
| Aşağımollahasan Mah. | 2 | 526 | %76,4 | HDP | %68,3 |
| Aşağıtulgalı Mah. | 4 | 1.140 | %81,1 | HDP | %82,4 |
| Aşağıyorganlı Mah. | 1 | 338 | %84,0 | HDP | %96,4 |
| Bağrıaçık Mah. | 2 | 690 | %82,6 | HDP | %66,7 |
| Bodurağaç Mah. | 1 | 225 | %84,9 | HDP | %87,0 |
| Boyaldı Mah. | 3 | 822 | %84,6 | HDP | %66,8 |
| Boğazkesen Mah. | 3 | 742 | %86,5 | HDP | %69,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.308 | %72,3 | HDP | %59,2 |
| Damlacık Mah. | 1 | 334 | %83,2 | HDP | %79,8 |
| Dağdeviren Mah. | 2 | 543 | %82,0 | HDP | %66,3 |
| Dorutay Mah. | 3 | 783 | %61,7 | HDP | %76,6 |
| Dönerdere Mah. | 2 | 367 | %73,8 | HDP | %54,2 |
| Emek Mah. | 1 | 101 | %65,4 | AKP | %92,2 |
| Eski Emek Mah. | 2 | 521 | %92,1 | HDP | %68,4 |
| Eğribelen Mah. | 1 | 327 | %77,1 | HDP | %79,4 |
| Gözdeğmez Mah. | 1 | 282 | %74,5 | HDP | %68,9 |
| Gültepe Mah. | 2 | 545 | %88,8 | HDP | %80,3 |
| Günyüzlü Mah. | 2 | 407 | %80,8 | HDP | %91,4 |
| Hacıali Mah. | 2 | 569 | %91,6 | HDP | %84,8 |
| Hacıkışlak Mah. | 1 | 282 | %81,6 | HDP | %81,6 |
| Hazine Mah. | 2 | 411 | %84,7 | HDP | %63,0 |
| Kalecik Mah. | 1 | 263 | %98,9 | HDP | %77,4 |
| Kargalı Mah. | 3 | 795 | %86,0 | HDP | %49,1 |
| Karlıyamaç Mah. | 1 | 234 | %89,3 | HDP | %57,2 |
| Kaşıkara Mah. | 1 | 345 | %82,9 | HDP | %64,4 |
| Kırkçalı Mah. | 3 | 803 | %81,7 | HDP | %83,9 |
| Mahmudiye Mah. | 7 | 2.176 | %67,2 | HDP | %55,8 |
| Mehmetalan Mah. | 1 | 303 | %84,2 | HDP | %72,5 |
| Mollatopuz Mah. | 2 | 352 | %93,8 | HDP | %74,1 |
| Oymaklı Mah. | 2 | 606 | %81,5 | HDP | %85,4 |
| Sarıköy Mah. | 2 | 665 | %85,0 | AKP | %49,4 |
| Savatlı Mah. | 2 | 415 | %86,5 | HDP | %82,9 |
| Sağmalı Mah. | 8 | 2.309 | %77,5 | HDP | %81,3 |
| Seydibey Mah. | 3 | 960 | %82,0 | HDP | %90,3 |
| Sugeçer Mah. | 2 | 439 | %92,5 | HDP | %89,3 |
| Tepedam Mah. | 3 | 789 | %87,6 | HDP | %83,3 |
| Yarımkaya Mah. | 1 | 204 | %97,6 | HDP | %82,0 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 215 | %70,2 | HDP | %61,5 |
| Yukarıayazca Mah. | 1 | 333 | %68,5 | HDP | %84,3 |
| Yukarıbalçıklı Mah. | 2 | 518 | %70,1 | HDP | %90,5 |
| Yukarımollahasan Mah. | 2 | 505 | %68,9 | HDP | %71,8 |
| Yukarıtulgalı Mah. | 3 | 906 | %63,5 | HDP | %81,1 |
| Yukarıyorganlı Mah. | 1 | 124 | %62,9 | AKP | %56,3 |
| Yukarıçavdarlık Mah. | 1 | 311 | %72,4 | HDP | %72,1 |
| Yumruklu Mah. | 2 | 565 | %70,4 | HDP | %89,3 |
| Yünkuşak Mah. | 2 | 439 | %78,8 | HDP | %60,1 |
| Çamurlu Mah. | 2 | 563 | %89,2 | HDP | %86,8 |
| Çavuşlar Mah. | 1 | 231 | %79,7 | HDP | %85,4 |
| Çırakköy Mah. | 1 | 181 | %80,7 | HDP | %76,1 |
| Çubuklu Mah. | 5 | 1.407 | %76,6 | HDP | %87,8 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.242 | %67,4 | HDP | %72,1 |
| Şehittepe Mah. | 2 | 624 | %71,8 | HDP | %86,4 |
| Şemsettin Mah. | 2 | 458 | %79,7 | HDP | %66,3 |