Vakfıkebir · Büyükşehir belediye başkanı
%66,1
AK PARTİ birinci
17.774 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Vakfıkebir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %66,1 ile birinci; 17.774 geçerli oy, katılım %86,6.
Vakfıkebir
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy Mah. | 1 | 227 | %92,5 | AKP | %83,6 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 249 | %84,3 | AKP | %61,7 |
| Açıkalan Mah. | 1 | 155 | %91,6 | AKP | %91,6 |
| Bahadırlı Mah. | 1 | 83 | %73,5 | AKP | %68,3 |
| Ballı Mah. | 2 | 545 | %96,0 | AKP | %76,7 |
| Bozalan Mah. | 1 | 117 | %89,7 | İYİ | %52,9 |
| Büyükliman Mah. | 3 | 845 | %84,4 | AKP | %60,4 |
| Caferli Mah. | 1 | 349 | %84,5 | AKP | %63,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 767 | %82,0 | İYİ | %58,3 |
| Deregözü Mah. | 3 | 770 | %90,7 | AKP | %81,0 |
| Düzlük Mah. | 1 | 327 | %92,4 | AKP | %70,1 |
| Esentepe Mah. | 1 | 257 | %93,4 | AKP | %49,6 |
| Fethiye Mah. | 1 | 139 | %100,7 | AKP | %96,2 |
| Fevziye Mah. | 2 | 402 | %95,3 | AKP | %71,1 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 226 | %80,1 | İYİ | %47,6 |
| Güneysu Mah. | 1 | 254 | %96,5 | İYİ | %54,5 |
| Hacıköy Mah. | 5 | 928 | %83,7 | AKP | %56,4 |
| Hamzalı Mah. | 2 | 483 | %84,9 | AKP | %85,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 522 | %86,2 | AKP | %63,7 |
| Karatepe Mah. | 2 | 415 | %93,0 | AKP | %79,2 |
| Kemaliye Mah. | 11 | 3.049 | %79,4 | AKP | %60,4 |
| Kıranköy Mah. | 2 | 458 | %96,5 | AKP | %84,9 |
| Köprücek Mah. | 1 | 194 | %68,0 | AKP | %60,7 |
| Körez Mah. | 2 | 525 | %78,3 | AKP | %60,3 |
| Kirazlık Mah. | 1 | 295 | %86,4 | AKP | %63,3 |
| Kirazlıkyeni Mah. | 2 | 478 | %85,8 | AKP | %60,1 |
| Mahmutlu Mah. | 2 | 389 | %98,2 | AKP | %85,0 |
| Mısırlı Mah. | 2 | 388 | %87,9 | AKP | %60,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 291 | %97,9 | AKP | %88,7 |
| Rıdvanlı Mah. | 2 | 536 | %92,5 | AKP | %82,3 |
| Sekmenli Mah. | 2 | 524 | %95,0 | AKP | %81,5 |
| Soğuksu Mah. | 2 | 358 | %93,9 | AKP | %64,1 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 250 | %93,2 | AKP | %57,7 |
| Tarlacık Mah. | 2 | 352 | %88,1 | AKP | %46,8 |
| Yalıköy Mah. | 7 | 1.379 | %87,2 | AKP | %67,3 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 346 | %94,2 | AKP | %81,0 |
| Yıldız Mah. | 1 | 246 | %89,0 | AKP | %55,3 |
| Çamlık Mah. | 2 | 447 | %88,1 | İYİ | %61,6 |
| Çamlık Sahil Mah. | 1 | 184 | %79,4 | İYİ | %60,3 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.546 | %75,5 | AKP | %58,8 |
| Çavuşlu Mah. | 2 | 608 | %89,1 | AKP | %77,3 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 569 | %88,9 | AKP | %73,5 |
| İshaklı Mah. | 2 | 547 | %95,3 | AKP | %88,5 |
| Şenocak Mah. | 1 | 147 | %83,7 | AKP | %80,0 |