%58,8
AK PARTİ birinci
37.047 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ceylanpınar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %58,8 ile birinci; 37.047 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 47.562 · Oy kullanan 41.003 (katılım %86,2) · Geçerli 37.047 · Geçersiz 3.956
Ceylanpınar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.783 | %58,8 |
| SAADET | 13.717 | %37,0 |
| DSP | 626 | %1,7 |
| BTP | 296 | %0,8 |
| TKP | 181 | %0,5 |
| Osman Yıldırım (bağımsız) | 175 | %0,5 |
| VATAN | 166 | %0,5 |
| Ömer Faruk Yapıcıer (bağımsız) | 103 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ceylanpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 10 | 3.276 | %82,4 | AKP | %50,2 |
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.589 | %84,6 | AKP | %49,7 |
| Akbulut Mah. | 1 | 319 | %93,1 | AKP | %56,0 |
| Aktepe Mah. | 3 | 756 | %91,8 | AKP | %61,2 |
| Alaca Mah. | 1 | 167 | %89,2 | SAADET | %76,1 |
| Altınköy Mah. | 1 | 150 | %88,7 | SAADET | %53,5 |
| Avcılı Mah. | 2 | 506 | %88,1 | AKP | %48,4 |
| Aydın Mah. | 1 | 128 | %97,7 | SAADET | %68,4 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 522 | %88,9 | AKP | %79,0 |
| Aşağıdoruklu Mah. | 2 | 539 | %95,9 | AKP | %92,2 |
| Aşağıdurmuş Mah. | 2 | 501 | %92,6 | AKP | %97,7 |
| Aşağıkarataş Mah. | 2 | 419 | %89,0 | AKP | %54,3 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.264 | %86,5 | AKP | %59,9 |
| Boğalı Mah. | 1 | 264 | %73,1 | AKP | %79,3 |
| Büyükyenice Mah. | 3 | 826 | %92,1 | AKP | %76,6 |
| Büyükyıldız Mah. | 1 | 335 | %85,4 | AKP | %96,3 |
| Büyükçaylı Mah. | 7 | 2.234 | %79,0 | AKP | %91,4 |
| Ceylan Mah. | 2 | 418 | %100,0 | AKP | %81,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.448 | %85,9 | AKP | %47,3 |
| Damlacık Mah. | 2 | 587 | %94,6 | SAADET | %54,9 |
| Düzova Mah. | 4 | 1.236 | %87,0 | SAADET | %64,1 |
| Dikili Mah. | 1 | 322 | %95,0 | AKP | %81,4 |
| Ensar Mah. | 14 | 4.231 | %84,8 | AKP | %66,4 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 6 | 1.818 | %85,5 | AKP | %60,2 |
| Gültepe Mah. | 1 | 158 | %86,7 | SAADET | %91,6 |
| Gümüş Mah. | 2 | 587 | %92,2 | AKP | %72,0 |
| Han Mah. | 1 | 236 | %82,6 | AKP | %66,5 |
| Işıklar Mah. | 2 | 539 | %92,2 | AKP | %60,3 |
| Maden Mah. | 2 | 396 | %90,4 | AKP | %92,4 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 4 | 1.182 | %84,2 | SAADET | %58,0 |
| Mevlana Mah. | 4 | 1.247 | %81,3 | AKP | %57,7 |
| Muratlı Mah. | 5 | 1.449 | %91,4 | AKP | %84,6 |
| Saraççeşme Mah. | 3 | 1.022 | %94,6 | AKP | %63,8 |
| Selahaddin Eyyübi Mah. | 7 | 2.125 | %86,5 | SAADET | %54,5 |
| Seydo Atilla Mah. | 8 | 2.588 | %83,3 | AKP | %49,6 |
| Tekinler Mah. | 1 | 195 | %83,6 | SAADET | %86,2 |
| Turgut Özal Mah. | 5 | 1.579 | %86,6 | SAADET | %49,0 |
| Ulucami Mah. | 5 | 1.419 | %82,2 | AKP | %64,5 |
| Yalçınkaya Mah. | 2 | 512 | %86,7 | SAADET | %80,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 166 | %85,5 | AKP | %50,8 |
| Yenişehir Mah. | 6 | 1.662 | %81,7 | AKP | %54,0 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 488 | %87,1 | SAADET | %62,5 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 119 | %99,2 | AKP | %94,9 |
| Yukarıdoruklu Mah. | 1 | 220 | %81,4 | SAADET | %83,8 |
| Yukarıdurmuş Mah. | 3 | 734 | %96,2 | AKP | %94,0 |
| Yukarıesence Mah. | 1 | 114 | %99,1 | SAADET | %68,5 |
| Yukarıkarataş Mah. | 2 | 450 | %85,6 | SAADET | %65,2 |
| Yukarıtaşlıdere Mah. | 1 | 224 | %74,6 | AKP | %58,1 |
| Yüksektepe Mah. | 1 | 264 | %88,6 | AKP | %62,8 |
| Özbek Mah. | 3 | 1.032 | %85,8 | AKP | %90,6 |