%57,5
AK PARTİ birinci
48.116 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Terme ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,5 ile birinci; 48.116 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 57.187 · Oy kullanan 50.639 (katılım %88,6) · Geçerli 48.116 · Geçersiz 2.523
Terme Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 27.659 | %57,5 |
| Erhan Usta (bağımsız) | 8.922 | %18,5 |
| SAADET | 4.998 | %10,4 |
| İYİ | 4.899 | %10,2 |
| BTP | 835 | %1,7 |
| VATAN | 268 | %0,6 |
| DP | 233 | %0,5 |
| DSP | 223 | %0,5 |
| TKP | 79 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Terme mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbey Mah. | 2 | 563 | %90,2 | AKP | %69,5 |
| Akbucak Mah. | 3 | 631 | %89,2 | AKP | %71,5 |
| Akçagün Mah. | 2 | 397 | %96,7 | AKP | %79,7 |
| Akçay Mah. | 3 | 792 | %92,3 | AKP | %72,3 |
| Akçaykaracalı Mah. | 2 | 369 | %92,7 | AKP | %52,9 |
| Altunlu Mah. | 2 | 354 | %96,1 | AKP | %58,6 |
| Ambartepe Mah. | 3 | 489 | %92,4 | AKP | %38,6 |
| Aybeder Mah. | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %68,1 |
| Aşağıhüseyinmescit Mah. | 3 | 608 | %89,8 | AKP | %76,6 |
| Bafracalı Mah. | 2 | 352 | %99,7 | AKP | %49,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 877 | %88,8 | AKP | %52,0 |
| Bazlamaç Mah. | 5 | 1.478 | %92,1 | AKP | %62,1 |
| Bağsaray Mah. | 2 | 385 | %94,8 | AKP | %62,5 |
| Beşikli Mah. | 2 | 378 | %95,2 | AKP | %66,2 |
| Cılar Mah. | 2 | 643 | %92,1 | AKP | %64,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 707 | %92,5 | AKP | %66,1 |
| Dağdıralı Mah. | 1 | 307 | %94,5 | AKP | %36,3 |
| Dereyol Mah. | 1 | 220 | %91,4 | AKP | %66,2 |
| Dutluk Mah. | 2 | 359 | %95,0 | AKP | %47,4 |
| Dibekli Mah. | 1 | 329 | %93,6 | AKP | %65,8 |
| Elmaköy Mah. | 1 | 290 | %91,7 | AKP | %48,4 |
| Elmalık Mah. | 6 | 1.953 | %84,1 | AKP | %47,6 |
| Emiryusuf Mah. | 2 | 503 | %93,8 | AKP | %41,4 |
| Erenköy Mah. | 1 | 261 | %86,2 | AKP | %76,3 |
| Etyemezli Mah. | 1 | 193 | %97,9 | AKP | %48,6 |
| Evci Mah. | 9 | 2.256 | %85,7 | AKP | %63,8 |
| Eğercili Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %53,5 |
| Fenk Mah. | 19 | 6.369 | %79,7 | AKP | %45,3 |
| Geçmiş Mah. | 2 | 598 | %89,5 | AKP | %60,9 |
| Gökçeağaç Mah. | 2 | 688 | %85,3 | AKP | %49,6 |
| Gölyazı Mah. | 4 | 1.208 | %89,2 | AKP | %70,4 |
| Gündoğdu Mah. | 4 | 1.057 | %93,0 | AKP | %56,2 |
| Hüseyinmescit Mah. | 3 | 709 | %87,6 | AKP | %75,3 |
| Karacaköy Mah. | 2 | 450 | %94,4 | AKP | %67,8 |
| Karacalı Mah. | 2 | 387 | %92,8 | AKP | %45,5 |
| Karamahmut Mah. | 1 | 182 | %90,1 | AKP | %57,8 |
| Karkucak Mah. | 1 | 149 | %89,3 | AKP | %43,7 |
| Kazımkarabekirpaşa Mah. | 2 | 530 | %89,6 | AKP | %88,5 |
| Kesikkaya Mah. | 2 | 424 | %90,6 | AKP | %75,4 |
| Kocaman Mah. | 4 | 1.072 | %88,3 | AKP | %61,0 |
| Kocamanbaşı Mah. | 2 | 461 | %85,7 | AKP | %67,9 |
| Kozluk Mah. | 4 | 1.072 | %85,6 | AKP | %56,9 |
| Kumcığaz Mah. | 2 | 491 | %91,9 | AKP | %61,5 |
| Kuşca Mah. | 1 | 190 | %94,7 | AKP | %66,1 |
| Kuşculu Mah. | 1 | 276 | %94,6 | AKP | %65,3 |
| Köybucağı Mah. | 2 | 521 | %92,1 | AKP | %61,8 |
| Mescitli Mah. | 1 | 305 | %93,8 | VATAN | %70,1 |
| Meşeyazı Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %54,0 |
| Muratlı Mah. | 2 | 481 | %96,9 | AKP | %62,8 |
| Ortasöğütlü Mah. | 1 | 288 | %92,7 | AKP | %57,6 |
| Oğuzlu Mah. | 2 | 388 | %94,3 | AKP | %62,9 |
| Sakarlı Mah. | 5 | 1.397 | %89,6 | AKP | %36,8 |
| Sancaklı Mah. | 2 | 398 | %95,7 | AKP | %52,2 |
| Sarayköy Mah. | 2 | 419 | %93,6 | AKP | %57,0 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 795 | %96,5 | AKP | %55,5 |
| Sütözü Mah. | 2 | 413 | %93,5 | AKP | %68,8 |
| Sivaslılar Mah. | 2 | 514 | %80,5 | İYİ | %43,6 |
| Taşlık Mah. | 1 | 172 | %98,3 | AKP | %69,9 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 323 | %93,2 | AKP | %60,2 |
| Uludere Mah. | 1 | 156 | %97,4 | AKP | %72,3 |
| Uzungazi Mah. | 2 | 443 | %94,4 | AKP | %58,1 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.317 | %87,5 | AKP | %61,9 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.202 | %85,4 | AKP | %54,7 |
| Yenicami Mah. | 1 | 277 | %95,7 | AKP | %68,7 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.623 | %89,8 | AKP | %64,7 |
| Yerli Mah. | 1 | 266 | %97,0 | AKP | %54,1 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 2 | 360 | %95,3 | AKP | %50,2 |
| Yukarıtaşpınar Mah. | 1 | 305 | %92,5 | AKP | %53,3 |
| Yunus Emre Mah. | 4 | 1.089 | %89,6 | AKP | %69,2 |
| Yüksekyayla Mah. | 1 | 308 | %91,9 | AKP | %69,5 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 280 | %96,8 | AKP | %73,6 |
| Çanaklı Mah. | 2 | 402 | %95,5 | AKP | %49,6 |
| Çangallar Mah. | 2 | 423 | %84,2 | AKP | %62,9 |
| Çardak Mah. | 2 | 577 | %92,4 | AKP | %56,9 |
| Çay Mah. | 18 | 5.934 | %83,0 | AKP | %54,7 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 462 | %90,5 | AKP | %52,2 |
| Örencik Mah. | 1 | 310 | %88,4 | AKP | %53,6 |
| Özyurt Mah. | 1 | 310 | %93,2 | AKP | %63,4 |
| İlimdağ Mah. | 2 | 424 | %92,7 | AKP | %70,4 |
| İmanalisi Mah. | 1 | 311 | %95,5 | AKP | %57,8 |
| Şeyhli Mah. | 2 | 520 | %94,8 | AKP | %68,7 |
| Şuayip Mah. | 1 | 193 | %94,8 | AKP | %48,9 |